به گزارش مشرق، وقتی در دو هفته گذشته، علی کریمی دو درخواست دوستی برای علی دایی فرستاد، اهالی فوتبال فکر می کردند این ماجرا می تواند شروع یک دوره رفاقتی جدید در رابطه دایی - کریمی باشد اما سرمربی پرسپولیس جواب قطعی و مثبتی به درخواست ها نداد.

در حالی که اکثر قریب به اتفاق پیشکسوتان پرسپولیس، دایی را زیر رگبار انتقادات گرفته بودند، علی کریمی در مصاحبه ای گفت این مربی باید تحت حمایت قرار بگیرد و به زمان بیشتری برای ساختن پرسپولیس نیاز دارد. این اولین هدیه ای بود که کریمی به دایی داد.

سپس نوبت به چالش سطل آب و یخ رسید تا کریمی دومین قدم را بردارد و دایی را به این کار خیرخواهانه دعوت کند. این بار، دایی سکوت نکرد و تلویحا گفت این کار را انجام می دهد ولی پس از گذشت یک هفته از آن اتفاق، دایی در کنفرانس خبری پیش از دیدار با صبای قم، موضع خود را تغییر داد و اعلام کرد به فکر کم آبی است تا چالش سطل یخ!


این مدل رفاقت جادوگر و شهریار است، آدم هایی که هرگز با یکدیگر کنار نیامدند و دعواهای بزرگ فوتبال ایران را ساختند. رفاقت آنها تقریبا هرگز نقطه اتکایی نداشته و چون مدل زیگزاگی دارد، قابل تفسیر نیست.

دایی که قول داده بود در چالش خیرخواهانه اخیر سهمی داشته باشد، حالا به فکر کم آبی افتاده است و در این شرایط باید منتظر واکنش علی کریمی باشیم؛ اینکه جادوگر باز هم به حمایت از دایی می پردازد یا او نیز به صف منتقدان سرمربی پرسپولیس می پیوندد؟ شاید حضور کریمی در تمرینات عصر چهارشنبه گذشته راه آهن که هدایت آن برعهده حمید استیلی است، جواب این سوال مهم باشد.