به گزارش مشرق، مصاحبه مدافع سابق تیم ملی فوتبال کشورمان را در ادامه می خوانید:

کی روش بدون توافق نهایی با فدراسیون فوتبال از ایران رفت. نسبت به این اتفاق چه تحلیلی دارید؟

فدراسیون فوتبال باید دنبال یک مربی بهتر باشد تا جایگزین کی روش کند. به نظر می رسد فدراسیون پول به اندازه کافی دارد که می خواستند قرارداد کی روش را تمدید کنند و به همان اندازه ای که می خواستند برای کی روش هزینه کنند، الان هزینه کنند و یک مربی بهتر از او بیاورند، اما باید کارشناسی شده این کار را انجام دهند.

شما موافق حضور کی روش درایران بودید؟

من موافق بودم کی روش بماند در صورتی که بتوانند از او کار بگیرند، چون به نظرم در مدتی که کی روش در فوتبال ما کار کرد، فدراسیون به هیچ وجه نتوانست از او استفاده کند، یعنی فدراسیون فوتبال توانش را نداشت که از او کار بگیرد و کی روش تنها ۱۰ تا ۱۵ درصد توانایی اش را در فوتبال ما صرف کرد و اگر می خواست از تمام توانش برای فوتبال ما صرف کند، خوب بود، اما اگر قرار بود مثل گذشته کار کند، هزینه بی خودی را صرف می کردیم.

کی روش در فوتبال ما تغییر خاصی ایجاد کرد؟

به هیچ عنوان، شما لیگ ما را ببیند، نسبت به سال های قبل تنزل کرده ایم و هیچ تغییری ایجاد نکرده است.

یعنی ما از استخدام کی روش ضرر کردیم؟

بله، ببینید فوتبال ما دراین مدت چه چیزی به دست آورد؟ حضور در جام جهانی را که قبلا داشتیم و در جمع ۴ تیم گروه مان در جام جهانی چهارم شدیم که قبلا شده بودیم. بازیکنی هم به لیگ های معتبر صادر نکردیم و بازیکنانی که در اروپا داشتیم هم به تیم های عربی آمدند. بازیکن جوانی هم نداشتیم و همان قبلی ها در تیم ملی بودند و لیگ ما هم تنزل کرد و در نهایت ضرر کردیم و کاری که کی روش کرد، هنر نبود.

اگر قرار باشد حضور کی روش کاملا منتفی شود، باید دنبال مربی داخلی باشیم یا خارجی؟

باید ببینیم از فوتبال چه می خواهیم. اگر دنبال نتیجه گرفتن در تورنمت های مقطعی هستیم، یک مربی خارجی بیاوریم شاید نتیجه بگیریم، اما اگر دنبال این هستیم که فوتبال مان را تغییر دهیم، چند مربی بزرگ برای تیم های پایه بیاوریم تا فوتبال ما را بسازند. من سیاست فدراسیون فوتبال را نمی فهمم و هیچ وقت مشخص نبوده دنبال چه چیزی هستند.

منبع:ایلنا