به گزارش مشرق، امیر رضا خادم درباره روند برگزاری انتخابات هیات رییسه فیلا و موانع موجود فراروی وی در این انتخابات، اظهار داشت: فعال نبودن کشتی زنان و مخالفت اصولی ما با رژیم صهیونیستی سبب شده است تا رقیبان ما از این عوامل برای کشتی ایران در کسب کرسی های جهانی مانع تراشی کنند.

وی با بیان اینکه فدراسیون کشتی ایران اکنون علاوه بر توانمندی مدیریتی توانسته ارتباطات بسیار خوبی را با فدراسیون بین المللی کشتی(فیلا) برقرار کند، گفت: هرچند در حال حاضر ذهنیت خوبی از کشتی ایران در فیلا ایجاد شده است که نقطه قوتی است، اما رقیبان کار را برای ما کمی سخت می کنند.

وی با اشاره به نامزدهایی از روسیه، آلمان و ازبکستان برای حضور در هیات رییسه فیلا گفت: این افراد با توجه به نفوذ بالایی که در کمیته بین المللی المپیک و فیلا دارند، شانس کسب کرسی را دارند و از سوی دیگر رییسان کنفدراسیون کشتی آفریقا و اروپا نیز نامزد هستند که این عوامل نیز موفقیت ما را در این انتخابات به خطر می اندازد.

خادم با اشاره به حضور خود به عنوان نامزد ایران در انتخابات ادوار گذشته هیات رییسه فیلا اظهار داشت: با توجه به سابقه حضورم درکشتی درآن مقطع توانستم آرایی کسب کنم اما درحال حاضر با توجه به مواردی که بیان شد امکان رای آوردن ما در انتخابات فیلا ضعیف است.

این کارشناس فدراسیون کشتی در عین حال با بیان اینکه هرچند با رایزنی هایی که بین فدراسیون کشتی ایران با رییس فیلا صورت گرفته است، شانسی برای خود قایل است، اظهارداشت: نمی توان نسبت به قول های رییس فیلا خوشبین بود، زیرا هرکدام از این نامزدهاارتباطات معناداری را با رییس فدراسیون بین المللی فیلا برقرار کرده اند.

قهرمان پیشین کشتی جهان اظهار امیدواری کرد که با توجه به برقراری ارتباطات مستمر با فیلا و برخی اعضا در این دوره بتواند سهمی را در هیات رییسه فیلا کسب کند.

انتخابات هیات رییسه فدراسیون بین المللی کشتی(فیلا) روزشنبه(۱۵ شهریور) با حضور ۲۱ نامزد در هتل رادیسون تاشکند پایتخت ازبکستان در حالی برگزار می شود که امیررضا خادم با سابقه فعالیت در کشتی و با کسب دو مدال برنز بازیهای المپیک ۱۹۹۲بارسلون و ۱۹۹۶ آتلانتا و همچنین مدال طلای پیکار های جهانی ۱۹۹۱ در وارنا بلغارستان و مدال برنز رقابت های ۱۹۹۰توکیو ژاپن برای حضور در هیات رییسه فیلا معرفی شده است.

وی علاوه بر سوابق قهرمانی جهان و المپیک، دارای سابقه ریاست فدراسیون و تعاملات مدیریتی با جمعی از رییسان فدراسیون های کشتی کشورهای دیگر و اعضای هیات رییسه فیلا بوده است

چهره های سرشناس این انتخابات از جمله هگودوش رییس فدراسیون کشتی مجارستان، میخاییل مامیاشویلی رییس فدراسیون کشتی روسیه، آلبروس تدیف رییس فدراسیون کشتی اوکراین، فواد مسکوت رییس کنفدراسیون کشتی آفریقا، آخروجان روزیف عضو فعلی هیات رییسه فیلا ازبکستان، پدرو فیلپو رئیس کنفدراسیون کشتی آمریکای جنوبی هستند.

در این کنگره علاوه بر برگزاری انتخابات هیأت رییسه، انتخابات برای تعیین رییس فیلا، با حضور نناد لالوویچ تنها نامزد این سمت نیز برگزار می شود.

گفته می شود رقابت برای کسب ۸ صندلی هیات رییسه در این جمع در حالی برگزار می شود که از میان آنها باید حتما یک عضو زن هم حضور داشته باشد.