به گزارش مشرق، خبرگزاری فرانسه گزارش داد: هر فوتبالیستی به تشخیص خود در سنی معین از رقابت های ملی خداحافظی می کند و سالها ی پایانی بازی حرفه ای اش را بر روی بازی های باشگاهی متمرکز می شود.

البته این ماجرا ارتباطی به کاهش سطح توانایی های بازیکن و یا سن و سال او ندارد بطوری که سمیر نصری ۲۷ ساله از فوتبال ملی فرانسه خداحافظی کرد، اما ملی پوشان بین ۳۰ تا ۳۵ سال بسیاری هستند که هنوز در سطح ملی فعالیت می کنند.

در ادامه به معرفی ۱۱ نفر از بازیکنان تراز اول جهان که از رقابت های ملی خداحافظی کرده اما هنوز در تیم های باشگاهی خود می درخشند آمده است:

۱ - فیلیپ لام:ملی پوش آلمانی تیم بایرن مونیخ پس از کسب عنوان قهرمانی جام جهانی ۲۰۱۴ رسما از رقابت های ملی خداحافظی کرد.

این بازیکن ۳۰ ساله همراه با بایرن مونیخ ۶ مرتبه به عناوین قهرمانی مختلفی نیز دست یافت و کاپیتان تیم ملی کشورش بود.

فیلیپ لام در فصل جدید ۱۴/۵ میلیون دلار از بایرن دستمزد دریافت می کند.

۲ - سمیر نصری:مهاجم ۲۷ ساله منچستر سیتی پس از آنکه از سوی دیدیه دشام سرمربی تیم ملی فرانسه برای حضور در رقابت های جام جهانی ۲۰۱۴ دعوت نشد تصمیم به اعلام کناره گیری از تیم ملی کشورش گرفت.

دستمزد نصری در فصل جدید ۱۴/۵ میلیون دلار اعلام شده و در سال ۲۰۱۰ عنوان بهترین فوتبالیست فرانسه را به خود اختصاص داد.

۳ - فرانک ریبری:
مهاجم و هافبک کهنه کار تیم بایرن مونیخ از سوی زین الدین زیدان به تاج جواهرنشان فوتبال فرانسه توصیف شده است.

پس از آنکه ریبری به دلیل مصدومیت جام جهانی ۲۰۱۴ را از دست داد تصمیم به اعلام بازنشستگی گرفت.

دستمزد این بازیکن ۳۱ ساله در فصل جدید بوند سلیگا ۱۴ میلیون دلار است.

۴ - استیون جرارد:نام جرارد در فهرست نسل طلایی فوتبال انگلیس قرار دارد. بازیکن ۳۴ ساله لیورپول نتوانست در جام جهانی ۲۰۱۴ همراه با تیم ملی انگلیس به موفقیت چندانی دست یابد و خیلی زود از این رقابت ها حذف شد. جرارد ۱۱۴ بازی ملی به همراه ۲۱ گل زده در کارنامه دارد. دستمزد او در فصل جدید لیگ جزیره ۱۲ میلیون دلار است.

۵ - ژاوی:یک فصل دیگر از قرارداد ژاوی با باشگاه بارسلونا باقی مانده است. احتمالا او هم پس از اتمام قرارداد با نیوکمپ به فوتبال حرفه ای آمریکا ملحق می شود. ژاوی این فصل از بارسلونا ۹.۲ میلیون دلار دستمزد دریافت می کند.

۶ - فرانچسکو توتی:این بازیکن ۳۷ ساله هنوز هم قادر است در سطح حرفه ای و همانند بازیکنان جوان برای تیم آ اس روم به میدان برود. توتی از سال ۱۹۹۲ تاکنون در تیم رم مشغول به فعالیت است و در فهرست ۱۰۰ بازیکن برتر فیفا قرار دارد. توتی این فصل از رم ۶ میلیون دلار دستمزد دریافت می کند.

۷ - دیدیه دروگبا:ملی پوش سابق ساحل عاج حالا ۳۶ ساله شده و بار دیگر به تیم چلسی بازگشته است. او یکی از برترین بازیکنان تاریخ فوتبال آفریقا لقب گرفته و در فصل جدید ۵.۳ میلیون دلار حقوق از چلسی دریافت می کند.

۸ - نمانجا ویدیچ:بدو شک ویدیچ یکی از تأثیرگذارترین بازیکنان تاریخ فوتبال صربستان بوده است. او که در ابتدای ۳۰ سالگی قرار دارد و امسال منچستر یونایتد را به مقصد اینترمیلان ترک کرد. ویدیچ در سال ۲۰۱۱ از رقابت های ملی خداحافظی کرد و درآمد امسال وی ۳.۱ میلیون دلار است.

۹ - اشلی کول:تصمیم اشلی کول برای اعلام بازنشستگی درست قبل از انتخاب اعضای تیم ملی انگلیس برای حضور در بازی های جام جهانی ۲۰۱۴ همه را غافلگیر کرد.

کول هم اکنون در تیم آ اس رم مشغول به بازی است و ۳.۱ میلیون دلار در سال حقوق دریافت می کند.

۱۰ - میروسلاو کلوزه:مهاجم ۳۶ ساله تیم ملی آلمان در حقیقت اصلیتی لهستانی دارد و هم اکنون با پیراهن لاتزیو در سری آ ایتالیا به میدان می رود.

کلوزه همراه با تیم ملی آلمان به قهرمانی رقابت های جام جهانی ۲۰۱۴ رسید. حقوق وی در فصل جدید ۲.۸ میلیون دلار اعلام شده است.

۱۱ - ساموئل اتوئو:کاپیتان تیم ملی کامرون از رقابت های ملی خداحافظی کرده و با امضاء قراردادی دو ساله به فعالیت حرفه ای در باشگاه اورتون ادامه می دهد.