یکی از حساس ترین بازی های هفته ششم، در ورزشگاه فولاد شهر برگزار خواهد شد، دیداری که در آن دو تیم ذوب آهن و سپاهان اصفهان به مصاف هم خواهند رفت. بدون شک محمد رضا خلعتبری مهاجم سپاهان یکی از چهره های شاخص این بازی خواهد بود، مهاجمی که آخرین برد ذوب آهن در دربی با گلزنی او رقم خورد و حالا می خواهد تلافی آن گل را در بیاورد.
برای این هفته دربی را در پیش دارید. پیش بینی ات از این بازی چیست؟
این بازی برای هر دوتیم حساس است. ذوب آهن برای خروج از بحران و سپاهان برای رسیدن به صدر به سه امتیاز این بازی نیاز دارد. همین باعثمی شود تا دربی یک بازی جذاب و تماشایی از آب در بیاید. البته دربی های اصفهان در چند سال اخیر همیشه جذاب بوده است. درست مثل شهرآورد سرخابی ها!
در شرایطی به مصاف ذوب آهن خواهید رفت که یک لشکر غایب دارید. این قضیه به ضررتان نمی شود؟
به هر حال باید با نبود بازیکنان مان کنار بیاییم. بدون شک نبود بازیکنی مثل عقیلی، حاج صفی، نوید کیا و… در عملکرد تیم تاثیر می گذارد اما خب باید تلاش کینم تا نبود آنها به ضرر تیم مان تمام نشود. به هر حال یک بازی حساس است و نباید امتیاز آنرا از دست بدهیم.
بدون شک یکی از چهره های شاخص این دیدار خواهی بود. اول به خاطر حضورت در خط حمله سپاهان و دوم به این دلیل که خیلی ها تو را یک ذوب آهنی اصیل می دانند.
اینکه پیشرفتم در فوتبال را مدیون ذوب آن هستم را انکار نمی کنم اما حالا دیگر یک سپاهانی ام و ذوب آهنی بودنم را فراموش کرده ام. بدون شک تمام هدفم موفقیت سپاهان و گلزنی برای این تیم است و حتی یک لحظه هم به این قضیه که سالها در ذوب آهن بازی می کردم فکر نمی کنم و نخواهم کرد.
شانس گلزنی ات در این بازی را چقدر می دانی؟
از این بابت هیچ قولی نمی دهم اما تمام سعی ام را می کنم تا گلزنی کنم. بیشتر تلاش می کنم تا برای تیمم مفید باشم و فقط فکر این نخواهم بود که خودم به گل برسم. موفقیت سپاهان مهم است نه گلزنی من.
خبر داری که آخرین پیروزی ذوب آهن در دربی با گلزنی تو و در پنج سال پیش بوده است؟
اصلا از این قضیه خبر نداشتم. سعی می کنم به تلافی آن گلی که در آن سال به سپاهان زدم، این بار دروازه ذوب آهن را باز کنم. اما باز هم می گویم که قولی از این بابت نمی دهم چون باید دید که شرایط باززی به چه شکل پیش می رود.
صدر جدول را هم که از دست دادید.
صدرنشینی در هفته های ابتدایی خیلی مهم نیست. اینکه کدام تیم در هفته های پایانی صدرنشین باشد اهمیت دارد که قطعا سپاهان خواهد بود. الان خیلی به اینکه صدرنشین هستیم یا خیر اهمیت نمی دهیم. هدف مان صدرنشینی در هفته های پایانی است.
به نظرت این فصل جنگ قهرمانی میان کدام تیم ها صورت خواهد گرفت؟
سپاهان، پرسپولیس و استقلال مدعیان اصلی قهرمانی خواهند بود. البته در پایان این سپاهان است که قهرمان می شود.
اما شرایط این روزهای پرسپولیس اصلا خوب نیست. چطور می تواند مدعی شود؟
شرایط پرسپولیس به این شکل نخواهد ماند و این تیم خیلی زود به روزهای خوبش باز می گردد.
۴۳ ۴۳