مدیرعامل باشگاه استقلال تهران با بیان اینکه حرفش را بیشتر از امضایش قبول دارند، گفت: باور کنید با شرایط موجود در استقلال با سختی کار می کنیم ولی سعی کردم تا خودم را با وضعیت وفق دهم.
بهرام افشارزاده که به همراه دو تن از اعضای سازمان بازرسی در تمرین امروز سه شنبه استقلال حضور یافته بود، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به مشکلاتی که استقلال و پرسپولیس دارند، نیاز به کمک همگانی داریم. من با آقایان یعقوبی و خدادادی صحبت هایی داشتم و حرف های خوبی بین ما رد و بدل شد. مشکلات استقلال را به صورت مکتوب به آنها گفته بودم و اینبار با دعوت من سر تمرین آمدند.
وی افزود: وضعیت استقلال ایده آل که نه ولی وضعیتی شده که می توان خوب کار کرد. میهمانان ما از سازمان بازرسی هم از اتفاقاتی که در استقلال افتاده اظهار رضایت کردند.
مدیرعامل باشگاه استقلال همچنین تاکید کرد: حضور مسئولان مختلف از جمله دیوان محاسبات، سازمان بازرسی و یا وزارت اطلاعات در عرصه ورزش می تواند به ما کمک کند. وقتی از دور نامه نگاری و یا صحبت می کنیم افکار ما به خوبی منعکس نمی شود. باید آنها از نزدیک شاهد همه چیز باشند.
افشارزاده در ادامه، یادآور شد: قول های زیادی به ما داده شد. مقرر شد که برای استقلال تعدادی زمین بگیریم تا برای استقلال سرمایه باشد و وقتی از این باشگاه رفتیم، کاری نمانده باشد. باور کنید با شرایط موجود با سختی کار می کنیم ولی تلاشم این بوده که در این مدت کمتر صحبت کنم. سعی کردم تا خودم را با شرایط وفق دهم.
وی با اشاره به صحبت هایش برای بازیکنان و مربیان استقلال، گفت: آنها دوستان قدیمی من هستند. از سال ۸۲ تا حالا با آنها به واسطه حضور در مسابقات آسیایی در ارتباط بوده ام و خوشبختانه همه روحیات مرا می شناسند. آنها حرفم را بیشتر از امضای من قبول دارند.
مدیرعامل استقلال در پاسخ به این سئوال که چه اتفاقی افتاده که مسئولان سازمان بازرسی یکباره در تمرین استقلال حاضر شده اند، گفت: اتفاقی نیفتاده است. من هفته قبل با این عزیزان ملاقات داشتم و از آنها خواستم که به تمرین استقلال بیایند و از نزدیک همه چیز را مشاهده کنند. فرق آنچیزی که شما به صورت شفاهی یا کتبی مطرح می کنید با آنچه که از نزدیک دیده شود، زیاد است. خوشحالم که آنها درخواست ما را قبول کرده و سر تمرین حاضر شدند.
افشارزاده در بخش دیگری از صحبت هایش درباره کسر ۳۰ درصد از قرارداد بازیکنان و کادر فنی استقلال و تکذیب این موضوع از سوی سعید افجه ای، سخنگوی باشگاه اظهار کرد: خودم از افجه ای خواستم این موضوع را تکذیب کند! ما قبل از آنکه قراردادها را امضا کنیم، ۳۰ درصد از آنرا کسر کردیم! در حال حاضر از بودجه کلی یک مقدار بیشتر از سقف، هزینه شده است. حدود یک میلیارد اضافه تر از آنچه که تعیین کرده بودند، هزینه کرده ایم که باید آنرا کم کنیم. اول هم از امیر قلعه نویی شروع می کنیم!
مدیرعامل باشگاه استقلال افزود: نه من و نه اعضای هیات مدیره حتی یک قِران هم پول نمی گیرند. تا زمانی که من هستم پولی از باشگاه نمی گیرم. ان شاءالله که فردا نباشم! من به استقلال آمده ام تا کارم را خوب انجام بدهم. الان هم حس می کنم کارهایی انجام شده است. به نظرم بهترین قضاوت صحبت خود شماست.
افشارزاده درباره خوشحالی بازیکنان استقلال بعد از جلسه ای که بین آنها برگزار شده بود، تصریح کرد: با توجه به سابقه دیرینه ای که دارم، بازیکنان به من نزدیک هستند. آنها خواسته هایی دارند که سعی می کنیم آنرا برآورده کنیم. به آنها قول پاداش هم دادیم.
در پاسخ به سئوالی مبنی بر میزان بدهی های باشگاه استقلال هم گفت: ما کلا ۶۷ میلیارد تومان بدهی داریم. ۱۰ میلیارد تومان هم بدهی بین راهی است. ۳۵ میلیارد آن هم بابت مالیاتی است که از زمان آشتیانی نامه می آید.
مدیرعامل استقلال ادامه داد: شما به صحبت های من استناد کنید. همانطور که گفتم بدهی ما ۷۵ میلیارد تومان است که ۳۰ تا ۳۵ درصد آن به خاطر مالیات است.
افشارزاده درباره مشکلات باشگاه پرسپولیس و ارتباطش با علیرضا رحیمی مدیرعامل این باشگاه، تاکید کرد: ما با هم دوست هستیم و خدا نکند روزی بین من و رحیمی حرف بلندی زده شود. امیدوارم آنها بتوانند از این شرایط خارج شوند.
" آیا از آمدن به استقلال خسته نشده اید "؟ افشارزاده در پایان در پاسخ به این سئوال خبرنگار مهر، با خنده گفت: خیر. از آمدن به استقلال خسته نشده ام.
۴۳ ۴۳