آریا صالحی / دیروز عصر علی کفاشیان مصاحبه ای انجام داد و همه را مطمئن کرد که تا ظهر امروز(سه شنبه) تکلیف قرارداد کروش روشن خواهد شد. او طوری با اطمینان حرف زد که این تصور ایجاد شد که تمام توافقات انجام شده است. گرچه کفاشیان گفت که در دو مورد به توافق نرسیده اند اما گفت که تا ظهر امروز با مشخص شدن وضعیت این دو مورد، کروش یا قراردادش را تمدید می کند یا از ایران می رود.
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ حالا اما در حالی که خبرنگاران از صبح در فدراسیون حضور دارند، هیچ اتفاق جدیدی نیفتاده و کروش هم به فدراسیون فوتبال نرفته است. البته کروش دیروز گفته بود که امروز یا برای امضای قرارداد به فدراسیون می رود، یا ایران را ترک خواهد کرد. حالا که او به فدراسیون نرفته این سوال پیش آمده که آیا کروش واقعا قصد ترک ایران را دارد؟
کروش و کفاشیان در مورد دو نکته به توافق نرسیده اند که این دو موضوع، ارتباط مستقیم به مسائل مالی دارد. اولین نکته، مدت قرارداد کروش و رقم آن است. کروش از فدراسیون خواسته یا با او قراردادی تا پایان جام ملت ها بسته شود که مدت آن حدود ۵ ماه می شود. اما او برای این مدت، پول یک سال را می خواهد. کروش البته گزینه دیگری را هم به فدراسیون پیشنهاد داده و آن این است که فدراسیون با او قرارداد ۴ ساله ببندد. اما نظر فدراسیون فوتبال در این رابطه متفاوت است. کفاشیان به کروش گفته در صورتی با او قرارداد ۵ ماهه می بندند که او هم پول همان ۵ ماه را بگیرد. کفاشیان پیشنهاد داده اگر کروش می خواهد با فدراسیون قرارداد ۴ ساله ببندد، باید قبول کند که این قرارداد چند مرحله ای باشد و در هر مرحله، فدراسیون حق فسخ کردن آن را داشته باشد.
دومین نکته مورد اختلاف، ماجرای جریمه فسخ قرارداد است. کروش از فدراسیون خواسته که در صورت عقد قرارداد ۴ ساله، اگر فدراسیون خواست که پس از جام ملت ها قرارداد او را فسخ کند، معادل دستمزد یک سال را به عنوان جریمه پرداخت کند. اما فدراسیون با پرداخت دستمزد یک سال موافق نیست و به کروش پیشنهاد داده که برای فسخ قرارداد، دستمزد دو ماه خود را طلب کند.
به عبارتی فدراسیون فوتبال و کارلوس کروش نه بر سر مدت قرارداد به توافق رسیده اند، نه بر سر رقم جریمه فسخ قرارداد. البته کفاشیان هنوز در فدراسیون فوتبال منتظر کارلوس کروش است چراکه او جلسه اش در وزارت ورزش را لغو کرده و در فدراسیون نشسته است. خبرنگارانی که در فدراسیون حضور دارند احتمال می دهند که او در انتظار کارلوس کروش است. از طرفی کروش هم به گفته خودش فقط زمانی پایش را داخل فدراسیون می گذارد که بخواهد قرارداد را امضا کند. با این حساب یا کروش باید از مواضع خود کوتاه بیاید، یا کفاشیان. فعلا که هیچ کدام از آن ها حاضر نشده از موضع خود عقب نشینی کند.
۴۳ ۴۳