حضور وحید هاشمیان مهاجم پیشین تیم ملی فوتبال کشورمان که این روزها به دلیل گذراندن دوره پورولایسنس فوتبال در تمرینات بایرن مونیخ حاضر می‌شود با واکنش جالب رسانه‌های آلمانی مواجه شده است.

روزنامه تاگس‌سایتونگ چاپ مونیخ در این باره نوشته: وحید یک آشنای قدیمی از خانواده بایرن است که هم اکنون در خیابان زبنر مونیخ دیده می‌شود و امیدوار است در این محل این بار خوش اقبال‌تر از قدیم که بازیکن بایرن مونیخ بود و مدت زیادی در این تیم حضور نداشت این بار بتواند حضوری موفق‌تر داشته باشد.

این روزنامه در ادامه می‌نویسد اکنون برای یک دوره کامل آموزشی، وحید هاشمیان شال و کلاه کرده تا در بایرن مونیخ کارآموزی کند. او در تابستان ۲۰۰۴ و زمانی که مربی بایرن مونیخ، فیلیکس ماگات بود به این تیم آمد. او پیش از این در بوخوم بازی می‌کرد و بازیکنی بود که آن زمان به خاطر ضربات سر قوی که می‌زد به هلیکوپتر معروف شده بود و برای بوخومی‌ها در ۸۷ بازی بوندس لیگا ۳۴ گل به ثمر رساند اما وقتی به بایرن مونیخ آمد حد و اندازه‌های این تیم برایش بزرگ بود. چرا که فقط برای یک فصل و با ۹ حضور در لباس بایرن مونیخ در بوندس لیگا نتوانست گلی به ثمر برساند.

تاگس سایتونگ در ادامه می‌نویسد: وحید به همین دلیل مجبور شد دوباره تغییر تیم بدهد و از بایرن برود ولی حالا این ایرانی دوباره به خیابان زبنر بازگشته به این دلیل که دوره کارآموزی مربیگری فدراسیون فوتبال آلمان را سپری می‌کند. این چهره ۳۸ ساله ایرانی این روزها همه حرکات پپ گواردیولا را زیر نظر دارد و چه کسی می‌داند شاید هاشمیان دوباره و در آینده‌ای نه چندان دور دوباره در بوندس لیگا آفتابی شود.