پرسپولیس فصل گذشته با در اختیار گرفتن نفراتی موثر، ‌عملکرد قابل قبولی داشت و علاوه بر حضور در کورس قهرمانی، جواز حضور در لیگ قهرمانان را نیز کسب کرد.

قرمزها اما در فصل جاری ستاره های زیادی مثل خلعتبری، جلال حسینی، مسلمان و - فعلا - پولادی را از دست دادند و نفرات شاخصی را نیز جایگزین آنها نکردند.

مطابق پیش بینی ها پرسپولیس نتایج خوبی نگرفت و در چهار مسابقه ابتدایی با کسب تنها چهار امتیاز در رده یازدهم قرار گرفت تا صدای انتقادها بلند شود و اکنون هواداران و پیشکسوتان این تیم نگران نتایج در لیگ برتر و لیگ قهرمانان هستند.

در روزهای اخیر چهره های مطرح به طور مستقیم و غیر مستقیم علیه علی دایی موضع گیری کرده و خواستار کنار رفتن وی شده اند. برخی محترمانه وی را در حد وزارت ورزش دانسته اند و برخی نیز معتقدند وی برای پرسپولیس کوچک است!

حضور چهره هایی مثل محمد دایی - که سابقه زیادی در فوتبال ندارد - و بهزاد غلامپور - به عنوان یکی از بازیکنان باسابقه استقلال - در کادر فنی پرسپولیس به انتقادها از دایی افزوده ولی با توجه به قرارداد و میلیاردی پرسپولیس با وی بعید است تغییری در کادر فنی رخ دهد و دایی نیز نشان داده به این راحتی ها اهل استعفا نیست.

پرسپولیس این روزها بدشانس هم شده و پس از محرومیت سه ماهه پیام صادقیان، رضا نوروزی نیز حداقل شش ماه به خاطر پارگی رباط صلیبی دور از میادین خواهد بود.

با وجود ضعف مفرط تاکتیکی در بازی های پرسپولیس منطقی نیست که پس از فقط چهار هفته بحثتغییر کادر فنی مطرح شود و بی شک اگر پرسپولیس در چند بازی نتیجه بگیرد و یا مثلا دربی را با پیروزی پشت سر بگذارد، علی دایی به مربی محبوب قرمزها بدل خواهد گشت!

باید دید روند ناکامی های پرسپولیس و انتقادها از دایی ادامه می یابد یا قرمزها از بحران عبور می کنند.