به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ در هفته پنجم لیگ برتر نفت مسجد سلیمان میزبان گسترش فولاد بود. نفتی ها که از تیم های ضعیف این فصل بوده اند، در این مسابقه نتوانستند مهمان خود را شکست دهند. البته نفت در این مسابقه فرصت کسب اولین برد خود را داشت اما پنالتی دقیقه ۳۲ که توسط حامد محمودی از دست رفت، این موقعیت را از آن ها گرفت. در دقیقه ۳۴ هم حسین مالکی از ترکیب نفت اخراج شد تا این تیم ده نفره بازی را دنبال کند. نفت با وجود ده نفره شدن، در دقیقه ۵۲ به اولین گل مسابقه رسید. این گل البته گل به خودی گسترشی ها بود اما به هر حال نفت را جلو انداخت.
اما گسترش تا آخرین دقایق تلاش کرد و در دقیقه ۸۱ توسط میلاد جهانی به گل مساوی دست یافت. بازی با همین دو گل و نتیجه مساوی یک بر یک به پایان رسید تا نفت سومین تساوی و سومین امتیاز این فصل را کسب کند. گسترش هم ۶ امتیازی شد و به رده نهم جدول رسید.
در مسابقه همزمان، استقلال خوزستان میزبان ذوب آهن اصفهان بود. استقلال خوزستان هم مثل نفت مسجد سلیمان از تیم های ضعیف این فصل بوده و در این مسابقه هم نتوانست به اولین برد خود دست پیدا کند. در دقیقه ۶۹ این مسابقه هادی محمدی از ذوب آهن اخراج شد و استقلال خوزستان می توانست با استفاده از این فرصت، به یک برد برسد. اما در دقیقه ۷۳ مرتضی تبریزی اولین گل بازی را برای ذوب آهن زد تا این تیم با وجود ده نفره شدن، از حریف جلو بیفتد.
البته استقلال خوزستان در دقیقه ۸۶ توسط معین عباسیان گل تساوی را زد تا این تیم هم ۳ امتیازی شود.
پیش از تساوی استقلال خوزستان و نفت مسجد سلیمان، فولاد اهواز هم مقابل سپاهان به تساوی رضایت داده بود تا هر سه تیم خوزستانی لیگ برتر در بازی های این هفته به نتیجه تساوی برسند.
۴۳ ۴۳