به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ وزیر وزرش روز گذشته کنفرانس مطبوعاتی مهمی با حضور اصحاب رسانه برگزار کرد و حرف های بسیار جالبی به زبان آورد.محمود گودرزی در ابتدای نشست درباره نقش رسانه ها گفت: وقتی رسانه ها نقد می کنند مسئولان نسبت به عملکردشان آگاه می شوند و همین باعثبیان حقیقت می شود و اگر قرار است مسئولی از عدم وجود کارشناسی تصمیمی احتمالی اتخاذ کند این تصمیمات صحیح تر شود. سیاست های دولت تدبیر و امید مبتنی بر عقلانیت است و در بحثهای ریاست جمهوری هم مطرح شده که این دولت نقد رسانه ها را ارج می نهد. سال گذشته سه ماه بعد از آخرین انتخاب وزرا نوبت به وزیر ورزش رسید. من از قبل تحلیلی از این وزارتخانه داشتم اما وقتی ورود کردم متوجه نارسایی هایی شدم که از قبل به آن اشراف داشتم. مهم ترین مسئله که به چشم می خورد عدم رعایت قوانین و مقررات و دستورالعمل هایی بود که توسط مسئولان دولت قبل تصویب شده بود.
وزیر ورزش اضافه کرد: موضوع دیگر، ابهامات مالی در تیم ها و فدارسیون هایی بود که به نحوی به دولت وابسته بودند. ما تلاش کردیم در ابتدای کار شفاف سازی کنیم که این مسئله در آیین نامه ها مطرح شد.
گودرزی در ادامه به حضور تیم ملی فوتبال در جام جهانی اشاره کرد و گفت: رویدادهای خوب ما جام جهانی بود که نسبت به دوره قبل حضوری بهتر داشتیم البته نتایج مثل قبل است و تفاوتی با دوره قبل نداریم فقط یکی دو بازی بهتر بودیم که باعثخشنودی جامعه ما بود. فعالیت های همگانی از دیگر برنامه های ماست که برای اولین بار سهمی در آن دیده شده که ۱۰ درصد اعتبارات متعلق به ورزش همگانی است که در ارزیابی فدراسیون ها مورد بررسی قرار می گیرد.
گودرزی حرکت به سمت خصوصی سازی را از دیگر برنامه های وزارت ورزش اعلام کرد و گفت: این خصوصی سازی فقط استقلال و پرسپولیس نیست اماکن ورزشی تمام شده و نشده به بخش خصوصی به صورت یک حکم به تصویب رسید و الان شرایط قانونی برای واگذاری محقق شده و امیدواریم بخش خصوصی اقدام کند. تیم های دولتی در اختیار وزارت اقتصاد و دارایی هستند که قرار است چهارشنبه جلسه ای را درباره خصوصی سازی باشگاه ها انجام دهیم. یکی از موارد دیگری که در نظر داریم پیش بینی و طراحی استراتژی توسعه ورزش است روی این موضوع کار شده و ظرف یک هفته برنامه جامعی را به سمع و نظر می رسانیم.
گودرزی در ادامه صحبت های خود عنوان کرد: ما قانون ورزش را در نظر داریم. این قانون مربوط به تأسیس و نحوه شکل گیری ارتباط وزارت ورزش با سایر نهادهای ورزشی است. این موضوع تبیین شده و تا پایان هفته تقدیم دولت می شود تا توسط کمیسیون های دولت به تصویب برسد تا به مجلس شورای اسلامی ارائه شود. در این ارتباط با کمیسیون های مجلس شورای اسلامی مثل کمیسیون فرهنگی صحبت های لازم انجام شده تا روند پیگیری کارها زودتر پیش برود. قانون جامع ورزش بسیار فراگیر است و نیاز به انجام مطالعه و بررسی های بیشتر دارد.
وزیر ورزش و جوانان اضافه کرد: در شروع کار بخش عمده ای از تلاش ها در جهت ورزش بانوان است. بیش از ۵۰ درصد از جمعیت ایران را بانوان تشکیل می دهند و این ۵۰ درصد دچار مشکلاتی بودند. متأسفانه عدالت توزیعی در حوزه بانوان وجود نداشته و با تلاشی که در این مدت انجام دادیم این نتیجه حاصل شده که جایگاه بانوان در ساختار ورزش، فدراسیون ها و اداره کل ها بالا برود و آنها با تلاش خودشان مشکلات را برطرف کنند. مسئله دیگر به وجود آوردن شورای راهبردی متشکل از ورزشکاران بانوان و… است تا آنها بتوانند مسائل مختلف را حل و پیگیری کنند. ما هم پشتیبان آنها هستیم.
گودرزی در مورد مشکلات استان ها یادآور شد: در ۹ ماهی که خدمت مردم و دولت بودم ۱۲ سفر استانی داشتم تا با مشکلات این مردم آشنا شوم. صحبت ها و درخواست های آنها را به دولت انتقال دادیم و تلاش شده با وجود محدودیت های منابع و سایر مسائل مشکلات زیرساختی را حل کنیم. در حال حاضر ۳۸۷۰ پروژه ناتمام در کشور داریم که تا امروز فقط کلنگ آنها خورده است بدون اینکه منابع آن پیش بینی شود و با ارگان های لازم در جهت تأمین منابع آن هماهنگی شود. با بررسی هایی که انجام دادیم برای اتمام این پروژه ها بیش از ۵۰ سال زمان نیاز داریم و بیش از ۷ هزار میلیارد تومان برای اتمام کار نیاز است.
وی افزود: این موضوع باید مورد توجه مردم قرار بگیرد و حل این مسائل مطابق با امکانات است. سیاست دولت این است که پروژه های بالای ۹۰ درصد تا پایان سال به اتمام برسد. می خواهیم چیزی حدود ۱۵۰ پروژه را امسال به پایان برسانیم. الباقی این پروژه ها برای سال های بعد باقی می ماند. طبق اهدافی که لحاظ شده این اجازه وجود دارد که پروژه های زیر ۵۰ درصد را با در نظر گرفتن تخفیف و مسائلی به بخش خصوصی انتقال دهیم.
گودرزی در ادامه نشست در پاسخ به سوال خبرنگاری که پرسید شنیده شما مخالف حضور کفاشیان هستید و دستور داده شده وی اطرافیانش را تغییر دهد، تصریح کرد: هرچه تلاش می کنیم به سمت مسائل کلان برویم اما دوستان به سمت جایی می روند که مسئله دارند. یکی از موارد دولت حرکت بر اساس قانون و عقلانیت و همینطور اساسنامه فدراسیون هاست. بعضی از فدراسیون ها بر اساس برخی شرایط اساسنامه شان متفاوت هستند آنچه ما به دنبالش هستیم این است که دولت نقش نظارتی داشته باشد. مطلقا دخالتی در امور فدراسیون ها نمی کنیم. فدارسیون فوتبال هم مستثنی نیست. ما به خودمان اجازه دخالت نمی دهیم.
وزیر ورزش درباره شایعه سرپرستی سجادی در فدراسیون فوتبال عنوان کرد: بر اساس رویکرد اولی که ذکر کردم این مورد منتفی و شایعه است حالا اینکه چه ترفندی وجود دارد و چه نفعی از بروز این شایعات می برند نمی دانم. ساختمان، اعتبار و بودجه متعلق به وزارت و دولت است اما این دولت اجازه ندارد از گل نازک تر به فدراسیون بگوید. این در کدام منطق می گنجد؟ اگر فدراسیون خودش درآمد داشته باشد و در انتخابات هیأت ها اعمال نفوذ نشود در این صورت باید به آنها حق بدهیم. اگر همه هزینه ها با خودشان باشد درست است اما نمی شود شترمرغی حرکت کرد یعنی فقط دولت تأمین کند و فدراسیون ها اداره کنند.
گودرزی در پاسخ به این سوال که اگر اسپانسری حاضر شود مبلغ بیشتری برای استقلال و پرسپولیس بدهد ولی شما با اسپانسرهای دیگر قرارداد امضا می کنید یا خیر، گفت: این دو تیم وابسته به دولت با بدهی های زیادی بودند هیچ کس هم پاسخگو نبود و همه حساب ها هم غیرشفاف بود. هر روز شاهد بیرون زدن یک برگ از پرونده آنها هستیم. قانون هم اجازه نمی دهد به ورزش حرفه ای کمک کنیم امکان اینکه بتوانیم پول بدهیم نبود. در این شرایط باید اسپانسر گرفته می شد که ما از علاقمندان دعوت کردیم تا به این دو تیم کمک کنند نمی دانم بر اساس چه دیدگاهی سر باز زدند و در سخت ترین شرایط کمک نکردند.
گودرزی با بیان اینکه ما از اسپانسر خاصی حمایت نمی کنیم، اظهار داشت: طبعا شخصی که رقم بیشتری پیشنهاد می کند مورد حمایت ماست. بعضی از دوستان مسائلی مطرح می کنند در سال های گذشته تیم های ما با اعتبارات دولتی اداره می شدند آن موقع نمی گفتند از کیسه دولت است امسال که اسپانسر کمک کرده دوستان به جای تشویق انگشت اتهام می زنند.
گودرزی در پاسخ به سوالی در مورد اینکه فدراسیون فوتبال یکی از فدراسیون های موفق است و در کنار آن یکی از قانون گریزترین فدراسیون ها است و چرا توجهی به بیلان مالی آن نمی شود عنوان کرد: خیلی علاقمند نیستم تا این اندازه به طیف فوتبال ورود کنم اما چون سوال می پرسید پاسخ می دهم. ما وظایف قانون مان را به عنوان سازمان ناظر انجام دادیم و جلسات متعددی را برگزار کردیم. برای شفاف سازی بازرسانی را به فدراسیون ها اعزام کردیم هفته گذشته با کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی مذاکره کردم و مقرر شده از جانب مجلس و سازمان های ناظر در عملکرد فوتبال و سایر فدراسیون ها نظارت شود. با توجه به اساسنامه به عنوان یکی از اعضای مجمع فدراسیون به دنبال شفافیت هستیم. از فدراسیون ها می خواهیم در تنظیم و انضباط مالی حساس باشند و پول های ورودی و خروجی خود را مشخص کنند. این بی انضباطی مالی مختص فوتبال نیست اکثر فدراسیون ها بدون اینکه دستی باشد و تنها به خاطراینکه از آنها چیزی خواسته نشده این بی انضباطی را دارند می خواهیم بر مدار قانون عمل کنیم و فدراسیون ها بر اساس حساب و کتاب حرکت کنند تا ورودی و خروجی آنها شفاف باشد. البته اینکه می گویید فوتبال موفق ترین و قانون گریزترین بوده، باید بگویم این " ترین " را ما برمی داریم و باید از موفق ترین و قانون گریزترین تعریفی ارائه دهیم. گاهی قانون گریزی در نظام اخلاقی اداری یک جامعه عرف می شود.
وی افزود: برخی اوقات ما می خواهیم به مسئله ای ورود کنیم که آقایان و خانم های رسانه ای می گویند چرا دخالت می کنید و استقلال را رعایت نمی کنید و به مدیران یاد می دهیم که می گویند تعلیق می شویم البته آنها خودشان بلدند که چطور دفاع کنند. باید منافع ملی را نگاه کنیم و همه چیز در مدار مشخصی باشد. وزارت ورزش بر اساس اساسنامه حقوق حقه ای دارد که به همین خاطر بر همه موضوعات ورود کرده و فدراسیون ها را بررسی می کند. قرار بود شورای عالی ورزش بهمن ماه جلسه ای داشته باشد که آقای رئیس جمهور گفت این کار قانونی نیست و ما به دنبال قانونی کردن آن رفتیم. در گذشته شورای عالی ورزش به ریاست نخست وزیر بوده که روحانی گفت این مسئله قانونی نیست. با بررسی هایی که انجام شد قرار است معاون اول جای نخست وزیر را بگیرد و در صورت این کار اگر با معاونت اول جلسه بگذاریم ۵ عضوی که هستند باید آن را امضا کنند. هفته گذشته این اشکال برطرف شده و ان شاءالله جلسه شورای عالی ورزش به زودی برگزار می شود.
وزیر ورزش در پاسخ به سوال خبرنگار خبرآنلاین که پرسیده بود به نظرتان مقام چهارم دوره قبلی بازی های آسیایی برای ایران، اتفاقی و شانسی به دست آمد یا با کار کاشناسی؟ گفت: به نظر من آن مقام به دست آمده به صورت تصادفی بود زیرا ما ۵۹ مدال داشتیم و تیم دیگر ۷۹ مدال اما چون فقط یک مدال طلای بیشتر به دست آورده بودیم، توانستیم چهارم شویم. البته احتمال اینکه ۲۰ مدال بیشتر بگیریم وجود دارد ولی فراموش نکنید حریفان نیز می توانند ۲۵ مدال بگیرند. در مجموع فکر می کنم بتوانیم مقام پنجم را کسب کنیم.
او در مورد سوال دیگر خبرنگار خبرآنلاین که پرسید: رئیس جمهور قبلی آقای احمدی نژاد گفته بود باید به سمت قهرمانی یا نایب قهرمانی بازی های آسیایی حمله کنیم و آیا می شود به این مقام رسید یا خیر، این طور پاسخ داد: چرا که نه؟ وقتی تیم والیبال مان تا این حد درخشان ظاهر می شود و مهم ترین حریفان خود را از پیش رو برمی دارد، چرا ما نتوانیم به خواسته مان برسیم. من هم احساس مشابهی دارم.
گودرزی در پاسخ به سوالی در مورد اینکه فدراسیون فوتبال یکی از فدراسیون های موفق است و در کنار آن یکی از قانون گریزترین فدراسیون ها است و چرا توجهی به بیلان مالی آن نمی شود عنوان کرد: خیلی علاقمند نیستم تا این اندازه به طیف فوتبال ورود کنم اما چون سوال می پرسید پاسخ می دهم. ما وظایف قانون مان را به عنوان سازمان ناظر انجام دادیم و جلسات متعددی را برگزار کردیم. برای شفاف سازی بازرسانی را به فدراسیون ها اعزام کردیم هفته گذشته با کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی مذاکره کردم و مقرر شده از جانب مجلس و سازمان های ناظر در عملکرد فوتبال و سایر فدراسیون ها نظارت شود. با توجه به اساسنامه به عنوان یکی از اعضای مجمع فدراسیون به دنبال شفافیت هستیم. از فدراسیون ها می خواهیم در تنظیم و انضباط مالی حساس باشند و پول های ورودی و خروجی خود را مشخص کنند. این بی انضباطی مالی مختص فوتبال نیست اکثر فدراسیون ها بدون اینکه دستی باشد و تنها به خاطراینکه از آنها چیزی خواسته نشده این بی انضباطی را دارند می خواهیم بر مدار قانون عمل کنیم و فدراسیون ها بر اساس حساب و کتاب حرکت کنند تا ورودی و خروجی آنها شفاف باشد.
وی افزود: البته اینکه می گویید فوتبال موفق ترین و قانون گریزترین بوده را باید بگویم این ترین را ما برمی داریم و باید از موفق ترین و قانون گریزترین تعریفی ارائه دهیم. گاهی قانون گریزی در نظام اخلاقی اداری یک جامعه عرف می شود. برخی اوقات ما می خواهیم به مسئله ای ورود کنیم که آقایان و خانم های رسانه ای می گویند چرا دخالت می کنید و استقلال را رعایت نمی کنید و به مدیران یاد می دهیم که می گویند تعلیق می شویم البته آنها خودشان بلدند که چطور دفاع کنند. باید منافع ملی را نگاه کنیم و همه چیز در مدار مشخصی باشد. وزارت ورزش بر اساس اساسنامه حقوق حقه ای دارد که به همین خاطر بر همه موضوعات ورود کرده و فدراسیون ها را بررسی می کند.
گودرزی در ادامه صحبت های خود خاطرنشان کرد: قرار بود شورای عالی ورزش بهمن ماه جلسه ای داشته باشد که آقای رئیس جمهور گفت این کار قانونی نیست و ما به دنبال قانونی کردن آن رفتیم. در گذشته شورای عالی ورزش به ریاست نخست وزیر بوده که روحانی گفت این مسئله قانونی نیست. با بررسی هایی که انجام شد قرار است معاون اول جای نخست وزیر را بگیرد و در صورت این کار اگر با معاونت اول جلسه بگذاریم ۵ عضوی که هستند باید آن را امضا کنند. هفته گذشته این اشکال برطرف شده و ان شاءالله جلسه شورای عالی ورزش به زودی برگزار می شود.
گودرزی در پاسخ به این سوال که شما چه برنامه ای برای بخش خصوصی دارید تا آنها از تلویزیون ها سوءاستفاده نکنند گفت: بخش خصوصی مفهومی دارد. بعضی ها از رانت هایی استفاده می کنند که تاکید دارند فدراسیون ها متوجه شوند تا دچار مشکل نشوند. برخی از افراد تیم ها را می خرند، به زندان می روند و تیم بلاتکلیف می شود مانند راه آهن. بخش خصوصی یعنی تقویت و توسعه زیرساخت ها.
او افزود: مصوبه شورای امنیت ملی یکبار هم که شده به نفع ورزش رای صادر کند. چه معنایی می دهد که صدا و سیمایی ها می روند یک مصوبه می گیرند و کار را تمام می کنند؟ آنها نامه ای گرفته اند که تائید می کند صلاح است دوربین ها به ورزشگاه بیایند. چرا ما نمی توانیم حق فوتبال را بگیریم؟ ورود دوربین ها در استادیوم و حق پخش ۱۸۰ میلیارد تومان است که صدا و سیما این پول را پرداخت نمی کند آن وقت می گویند باید باشگاه ها خصوصی شوند در حالی که یکی از شروط خصوصی سازی، گرفتن حق پخش است. من هم باید کاسه گدایی به دست بگیرم و دنبال اسپانسر باشم تا پول فوتبال را برگردانم. بنده تصویب قانون بلد نیستم اما می گویم باید همه چیز قانونی باشد نه اینکه بخواهیم قانون را دور بزنیم.
وی افزود: موضوع دیگر در بخش خصوصی ورود به ورزش نه به عنوان اسپانسر است یعنی تعامل با یک برند و تیم. مشوق برای بخش خصوصی یعنی اینکه اگر ورزشگاهی نیمه کاره است و دولت نمی تواند هزینه کند قانون اجازه دهد به بخش خصوصی تخفیف دهیم تا آنها پروژه را تکمیل کنند.
وزیر ورزش درباره انتخابات فدراسیون ها مبنی بر اینکه در برخی از جاها از قانون سرپیچی می شود و در برخی موارد قانون رعایت می شود تصریح کرد: فدراسیون بوکس انتخاباتش برگزار شد. مدت ها اعتراضی وجود داشت که می گفتند ریاست فدراسیون موروثی است. من هم به آن اعتقاد داشتم. تیراندازی هم رئیسش نماینده مجلس بوده که قرار بود به مدت ۲ ماه استفساریه بیاورد که تعلل کرد. مجلس است دیگر. بعضی اوقات مسائل شکل و بوی سیاسی به خود می گیرد. من واهمه ای از گرفتن کارت زرد، قرمز و یا استیضاح ندارم. ما تا الان موفق نشده ایم استفساریه بگیریم. یک موقع قوه مقننه می گوید شغلت، یک موقع قوه قضائیه می گوید نیست. بین اختلاف نظر این دو قوه مانده ایم که چکار کنیم و طرف چه کسی را بگیریم. در واقع سایر دستگاه ها به کارشان عمل نمی کنند اما دیوار ورزش کوتاه تر است و متاسفانه رسانه ها در تخریب آن تلاش می کنند. امروز نامه ای دیدم که شورای امنیت فدراسیون فوتبال و وزارت را برای احقاق حق از صدا و سیما منع کرده چرا حق ورزش باید تضعیف شود؟ پخش تلویزیونی حق مسلم ورزش ایران است. چرا این حق استیفا نمی شود. تیم های ما در لیگ حرفه ای باید از حق پخش تسویه شوند تا من کاسه گدایی برای حمایت تیم ها نگیرم. این صلاح را چه کسی تائید می کند؟ آیا صلاح است ما از ۱۸۰ میلیارد بگذریم اما صلاح نیست صدا و سیما که بیشتر از ۱۸۰ میلیارد در می آورد از آن حق بگذرد؟ آنها پاسخ نمی دهند چون بر مدار قانون حرکت نمی کنند. این انتخابات دیر شد و من شکم بر تبانی است.
وی افزود: فدراسیون قایقرانی به دلیل همین دو شغله بودن تعلیق شد. ما تلاش می کنیم هیچ کسی را حذف نکنیم. بنده دو بار به حسین رضازاده تذکر دادم تا وضعیت خود را سریع تر مشخص کند که در شورای شهر می ماند یا در وزنه برداری. ترجیح ما این است که چون او ورزشکار است در وزنه برداری بماند رضازاده قول داده این کار را انجام دهد. من فردا می توانم بگویم چون شما تکلیف را مشخص نکردید از فدراسیون بروید اما این مسائل تعلیق و شیطنت ها به وجود خواهد آمد. ما برای رعایت قانون مجبوریم که با لحن آرام تری صحبت کنیم.
گودرزی در ادامه تصریح کرد: پایان دوره فدراسیون شطرنج اعلام شده و درج آگهی آن صورت گرفته است. دوره فدراسیون تنیس تمام شده و باید سرپرست آن مشخص شود ما این کار را می کنیم تا رئیس نتواند از رانت ریاست خود استفاده برده و مهره چینی کند البته خدایی نکرده کسی چنین قصدی ندارد اما ما برای دوری از شیطنت مجبوریم تمامی مسائل را در نظر بگیریم. دوره فدراسیون بسکتبال تمام شده اما به خاطر اینکه مسابقات اینچئون نزدیک است دست نگه داشتیم کارهای اسکواش انجام شده و کارهای فدراسیون بولینگ هم در شرف انجام است. در فدراسیون پزشکی هم باید سرپرست اعلام کنیم تا شرایط برای انتخابات فراهم شود کارهای مربوط به فدراسیون تیروکمان هم در شرف انجام است.
گودرزی در مورد اینکه رئیس فدراسیون تیروکمان باید ۳۰ دی استعفا می داده اظهار داشت: چون در این رشته امید به کسب مدال داریم باید نفع بزرگتر را در نظر می گرفتیم در حال حاضر انتخابات ۳ فدراسیون اسکی، بسکتبال و تیروکمان به تعویق افتاده که این شرایط را درست می کنیم. شاید باید سال قبل می گفتیم که چرا دوستان انتخابات ۱۶ فدراسیون را ۲ سال و نیم انجام ندادند و به نظر می رسد دوستان آن موقع درد قانون نداشتند که خوشبختانه اکنون همه در مدار قانون حرکت می کنند.
گودرزی درباره قضاوت هایی که درباره او شده که یکی از این موارد از سوی هاشمی طبا بود تصریح کرد: من برای هاشمی طبا حکمی ندادم. به هر حال اظهارنظراتی وجود دارد اما فعالیت های ما همیشه بر اساس قانون بوده یک معلم ورزش با ۴۰ سال سابقه، معاون دیگری با بالاترین درجه تحصیلی و معاونان دیگری در ردیف قهرمانی با بالاترین سطح حضور دارند مگر می شود یک مجموعه متخصص برنامه ای نباشد ما برنامه جامعی به مجلس دادیم اما باید از کسانی که نقد می کنند سوال کنیم بر چه اساس این نقدها را می گویند. مثلا در سال ۱۳۷۷ اعلام کردند ۱۳۷۷ تا سالن بسازیم چرا نشد؟
وی افزود: در کشورمان معمولا کسانی که تحصیلات دارند کارشناس آن رشته هستند نباید اجازه دهیم کسی که مهندس نساجی است مسئول ورزش شود پس من باید بروم کارخانه ریسندگی بزنم. اگر کسی رشته اش حسابداری است باید در فدراسیون حسابدار شود نه رئیس فدراسیون.
گودرزی درباره اینکه مطالب طنزی درباره وی مطرح شده عنوان کرد: بعضی اوقات ما مطالبی را به طنز می گوییم جدی مطرح کردن آن بی اخلاقی است. دوستان به من گفتند شما وزیری یا رئیس کمیته ملی المپیک را قبول کن. گفتم با یک دست نمی شود چند هندوانه برداشت به من گفتند ما انجام دادیم شد البته حرفشان این بود که خودشان بروند و من به آنها تعارف کنم که این کار را نکردند اگر بخواهم مهندسی کنم خوب است؟ اگر پرهیز کنم بی خاصیت می شوم؟ خیر.
گودرزی در پاسخ به سوالی در مورد اینکه گفته می شود در اساسنامه فدراسیون فوتبال تخلفاتی صورت گرفته و از انتخابات سال ۹۰ دچار مشکل است و آیا او از این مسئله اطلاع دارد اظهار داشت: من با زحمت کشان عرصه فوتبال جلسه می گذارم و در مورد موارد مختلف صحبت می کنم تا خدایی نکرده دچار اشتباه نشویم. در مورد تخلفاتی که صورت گرفته باید بررسی شود و از طریق مجاری قانونی به دنبال اصلاح باشیم. نباید شرایط به گونه ای رقم بخورد که فضا دچار تنش شود و این مسئله به ورزش ما لطمه بزند. هنوز تخلفی قطعی نشده و نمی گوییم اگر تخلفی هم بوده با عناد است. امیدواریم این مسائل سهوی باشد. این نکاتی که گفتید به دست من رسیده و آن را پیگیری می کنیم. این موارد باید در مجمع مطرح شود و من هم به عنوان یکی از اعضای مجمع فوتبال یک رای دارم البته به عنوان ناظر به این موارد ورود پیدا خواهیم کرد.
گودرزی در پاسخ به این سوال که آیا این مورد را از فیفا استعلام می گیرند گفت: در مورد چند اساسنامه ابهاماتی وجود دارد که یکی از آنها اساسنامه کمیته المپیک است آن فردی که به من می گفت به کمیته المپیک برو، ما از مجاری مختلف استعلام گرفتیم حتی در ملاقاتی که با ظریف داشتم گفتم در این مورد با سفیر تماس بگیرد و پرس وجو کند آیا ترجمه اساسنامه همانی است که باید باشد؟ ما همان زمان تهدید تعلیق را بالای سرمان گذاشتیم و هر زمان که می خواهیم راستی آزمایی کنیم برخی آقایان با مجامع بین المللی تماس می گیرند که این کار درست نیست. متاسفانه وقتی تخلفی می شود سریعا با مجامع بین المللی هم تماس می گیرند.
وی افزود: از خانم امیرزاده معاون حقوقی رئیس جمهور خواستیم این متن را ترجمه کند و او موارد خلاف را به صورت محرمانه در هیات دولت به من تحویل داد. هنگام بازگشت در اتومبیل رادیوورزش را گوش می کردم که در آنجا اعلام شد نامه محرمانه ای که وزیر ورزش به معاون حقوقی ریاست جمهوری نوشته این است و جواب آن هم این مورد است معلوم شد همان آقا که می خواست من را برای کمیته المپیک به جلو هل دهد متن نامه را افشا کرده است برای اینکه دست ما به پوست گردو برود تا از پیگیری تخلف باز بمانیم و تعلیق شویم. متاسفانه همین افراد دلسوز با جناح دیگر هم دعوا داشتند و همواره یک مقصود را دنبال کردند. افشای بعضی چیزها به نفع نیست من می توانستم این مورد را به صورت قانونی پیگیری کنم اما چون آن فرد در ورزش بوده است به خاطر کارهایی که انجام داده بود این حرکت را نکردیم.
۲۵۱ ۴۱