به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ استقلال مقابل پیکان. فارغ از هرگونه حساسیت برای هواداران این تیم،(اینکه می خواهند تیمشان به صدر جدول برسد) این بازی یک حساسیت ویژه دیگر هم دارد. جایی که سید مهدی رحمتی و امیر قلعه نویی مقابل هم قرار می گیرند. هر چند که معمولا دوئل ها بین بازیکنان و در مستطیل سبز انجام می شود اما این دوئل با خیلی از دوئل های دیگر فرق دارد. ماجرای امیر و مهدی حتی فراتر از یک تقابل است. اتفاق هایی که بین این دونفر افتاد و شرایط جدایی سید از تیم محبوبش را رقم زد باعثشده تا همه نگاه ها در بازی استقلال مقابل پیکان به رحمتی و قلعه نویی باشد.
رحمتی و قلعه نویی تا به حال دو بار مقابل هم قرار گرفته اند. یک بار زمانی که امیر به تراکتورسازی رفت و مهدی از سپاهان به استقلال آمد، یک بار هم امسال که قلعه نویی در استقلال ماندنی شد و سید مجبور شد تیم محبوبش را به مقصد پیکان ترک کند. البته در لیگ برتر دوازدهم، دقیقا اواخر اسفند ماه بود که سید ساز جدایی از استقلال را کوک کرد. او همان زمان مصاحبه کرد و گفت: «برایم پیغام و پسغام نفرستید که در استقلال نمی مانم.» اما رحمتی لیگ برتر سیزدهم را هم در استقلال بازی کرد تا یک جورهایی خلف وعده کرده باشد و حرفی را که زده بود قورت بدهد. شاید هم آن زمان اختلاف هنوز آتش زیر خاکستر بود. اما این آتش چند ماه بعد و در لیگ برتر سیزدهم " گر " گرفت و حتی پیش از آنکه بازی های لیگ به اتمام برسد اختلاف ها را به اوج رساند. امیر بازی را خیلی " رو " شروع کرد و چیزی برای پنهان کردن نداشت. وقتی سرمربی استقلال با دروازه بان هایی غیر از سید وارد مذاکره شد این اتفاق یک پیام ویژه برای رحمتی داشت. اینکه او امسال جایی دراستقلال ندارد. آیا مذاکره با سوشا مکانی و علیرضا حقیقی معنی ای غیر از این خواهد داشت؟
با این حال دل سید با استقلال بود و او تصمیم نداشت تا از استقلال جدا شود. او بارها و بارها در مصاحبه هایش، حتی در هر برنامه تلویزیونی که دعوت می شد عنوان می کرد می خواهد در این تیم بماند، اما خیلی ها دوست نداشتند تا این اتفاق بیفتد. «من می خواستم برای تیم محبوبم بازی کنم. اما خیلی ها این کار را دوست ندارند. به نفع آنها است که رحمتی از استقلال برود.» حتی وقتی از طرف باشگاه با او و عمران زاده جلسه گذاشتند تا درباره بدهی های فصل قبل حرف بزنند، طلب های حنیف را پرداخت کردند اما خبری از پول برای رحمتی نبود. او رفتنی شد. یعنی، تمام این اتفاق ها دست به دست هم داد تا رحمتی که دیگر کاسه صبرش لبریز شده بود از همه هواداران عذرخواهی کند و به یک باره سر از پیکان در بیاورد. پیکانی که این روزها نتایج خوبی هم نمی گیرد و باید در هفته پنجم رقابت های لیگ برتر مقابل استقلال بازی کند. این خودش فشار روی رحمتی را بیشتر می کند. هرچند که سید عملکرد بدی نداشته است اما با این حال چون تیم نتیجه نمی گیرد و رحمتی هم دروازه بان است بیش از اندازه تحت فشار قرار گرفته می گیرد. با این حال استقلال و پیکان فردا به مصاف هم می روند و آنچه که مشخص است رحمتی به به پاس سالها حمایت هواداران استقلال از آنها تشکر ویژه ای خواهد کرد. البته از حنیف تا دیگر استقلالی ها، همه گفتند که مهدی به شدت در این بازی تشویق می شود.
۲۵۱ ۴۱