به گزارش مشرق،تمرینات تیم ملی کشتی فرنگی کشورمان در شرایطی این روزها تعطیل شده که حمید سوریان با وجود استراحت چند روزه ترجیح داده تمرینات پرفشار خود را ادامه دهد.

نابغه کشتی فرنگی کشورمان که تاکنون ۵ مدال طلای جهان و یک طلای المپیک را در کارنامه دارد با کسب هفتمین مدال طلای خود در مسابقات جهانی به یکی از رکورد داران تیم ملی کشتی ایران در طول تاریخ تبدیل خواهد شد. البته در کل ورزش ایران نیز کسب این تعداد مدال طلا در مسابقات جهانی و المپیک بی سابقه است.

در شرایط کنونی رکورد سوریان با عبدالله موحد برابر است و هر ۲ کشتی گیر با یک مدال طلای المپیک و ۵ مدال طلای جهانی بهترین کشتی گیران ایران به حساب می آیند اما غلامرضا تختی نیز با کسب ۷ مدال طلا و نقره از دیگر رکوردداران به حساب می آید. با وجود این در صورت کسب هفتمین طلای حمید سوریان وی جدا از شکستن رکورد موحد به تنهایی عنوان پرافتخارترین و بهترین کشتی گیر ایران را از آن خود خواهد کرد.

سوریان که امسال در وزن ۵۹ کیلوگرم مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی جهان شرکت خواهد کرد، تصمیم گرفته در بازی های آسیایی شرکت نکند تا مبادا همچون بازی های آسیایی گوانگژو دچار مصدومیت و نا آمادگی شود. نابغه کشتی فرنگی این روزها سخت در تلاش است تا در ازبکستان ششمین طلای جهانی و هفتمین طلای ویترین افتخاراتش را کسب کند.