به گزارش مشرق، رییس بخش بازی های آسیایی کمیته المپیک آسیا، هایدر فارمن، درباره اهمیت کار گروهی در بازی های آسیایی ماه آینده در اینچئون صحبت کرد و کار گروهی را راهی برای آسان تر برگزار شدن هفدهمین دوره بازی های آسیایی اعلام کرد.

یکی از مقامات OCA نمایندگان فنی در هتل هاربر پارک گفت: نمایندگان فنی در ۳۶ ورزش مختلف باید با OCA و IAGOC همکاری کنند و در چارچوب قوانین و مقررات عمل کنند.

او همچنین اعلام کرد که برای اولین بار از سوی محکمه داوری ورزشی(CAS) در لوزان سوئیس بخشی در اینچئون تشکیل خواهد شد که در تمام طول بازی ها فعالیت خواهند داشت.

این بخش که زیر نظر CAS است هر گونه مشکلی را که توسط OCA و فدراسیون های بین المللی حل نشوند، بررسی خواهد کرد.

در این جلسه بیان شد که ۹۷۵۷ ورزشکار از ۴۵ کمیته المپیک ملی مختلف در بازی های آسیایی شرکت خواهند کرد. چین با ۸۹۹ ورزشکار بزرگ ترین تیم را دارد و بعد از آن کره با ۸۳۱ ورزشکار و هند با ۶۲۴ ورزشکار قرار دارند. برونئی با ۱۱ ورزشکار کوچک ترین تیم خواهد بود.

حدود ۱۵ هزار ورزشکار و مقام رسمی در دهکده بازی های آسیایی " Guwol saiad " اقامت خواهند داشت. این دهکده ۴۰ دقیقه با فرودگاه بین المللی اینچئون و استادیوم اصلی " آسیاد " و ۶۰ دقیقه با دیگر استادیوم ها فاصله دارد. این دهکده در روز پنجم سپتامبر میزبان حداکثر چهار نماینده NOC خواهد بود اما به طور رسمی در روز ۱۲ سپتامبر باز خواهد شد.

دهکده Changju rowing نیز حدود ۱۳۳ کیلومتر از دهکده Guwol asiad فاصله دارد. این دهکده از ۱۵ تا ۲۷ سپتامبر پذیرای مهمانان خود خواهد بود که حدود ۴۱۰ نفر هستند.

حدود ۴۷ ایستگاه کنترل دوپینگ در اینچئون وجود خواهند داشت که در هر دهکده و در هر استادیوم یک ایستگاه خواهد بود. یکی از نکات کلیدی که فارمن به آن اشاره کرد کوتاهتر کردن زمان رسیدن ورزشکاران از دهکده به استادیوم ها بود. او از همه نمایندگان فنی خواست تا با OCA و IAGOC همکاری کنند و به ورزشکاران کمک کنند تا بهترین و بالاترین کارایی را داشته باشند.

هفدهمین دوره بازی های آسیایی از ۱۹ سپتامبر تا چهارم اکتبر برگزار خواهد شد که شامل ۴۳۹ مسابقه در ۳۶ رشته ورزشی در ۴۹ ورزشگاه و استادیوم می شود.