به گزارش مشرق، کواچ در حاشیه آخرین تمرین تیم ملی والیبال ایران پیش از اعزام به مسابقات قهرمانی جهان در مورد اردوی تدارکاتی آمریکا اظهار داشت: اردوی بسیار خوبی بود و در این اردو تلاش کردیم خستگی را از ذهنیت بازیکنان خارج کنیم. اگر از خستگی مسافرت آمریکا و فشردگی تمرینات نکته ای را یاد بگیریم یعنی اردو مفید بوده اما در غیر اینصورت یعنی زمان را تلف کرده ایم. قرار اردوی آمریکا حدود ۶-۵ ماه پیش گذاشته شده بود و کاری نبود که من آن را درخواست کرده باشم.

وی با اشاره به مسابقات قهرمانی جهان خاطرنشان کرد: در این مسابقات بعد از هر سه مسابقه یک روز استراحت خواهیم کرد که امیدوارم تا آن زمان خستگی اردوی آمریکا از تن ملی پوشان خارج شود. اگر می خواستیم اردوی آمریکا را لغو کنیم و به کشور دیگری برویم حدود یک ماه طول می کشید تا ویزای آن کشور را بگیریم و تقریبا لغو اردوی آمریکا غیرممکن بود. در لیگ جهانی حدود ۱۰ مسابقه خیلی خوب انجام دادیم و ادامه دادن این مسیر کمی سخت است.

کواچ با بیان اینکه تغییر آماده سازی ذهنیت بازیکنان برای ادامه موفقیت های لیگ جهانی کمی سخت است، گفت: شاید تکرار نتایج لیگ جهانی سخت باشد چرا که پیش از این بازی های ایران برای حریفان یک سورپرایز بود اما حالا شرایط عوض شده و حریفان حساب ویژه ای روی ایران باز می کنند. در مسابقات قهرمانی جهان تیم ایران در گروهی قرار دارد که از دید همگان یکی از سخت ترین گروه ها است چرا که دو تیم از گروه ما در جمع ۴ تیم نهایی لیگ جهانی حضور داشتند و دو تیم در فید دوم لیگ جهانی حضور داشتند که فینال آن گروه را برگزار کردند اما ما اگر مثل ایران بازی کنیم کار برای هر تیم سخت خواهد شد.

سرمربی تیم ملی والیبال ایران در پاسخ به این سوال که فکر می کنید تیم ایران چند پیروزی در مرحله مقدماتی مسابقات جهانی کسب کند، تصریح کرد: حداقل سه پیروزی. بازی ها به اینگونه است که ما در گام اول به مصاف ایتالیا و آمریکا می رویم و بازی های بسیار سختی خواهیم داشت. پس از آن ممکن است هر اتفاقی رخ بدهد چرا که در دو مسابقه اول ممکن است خستگی اردوی آمریکا بر تن ملی پوشان مانده باشد ما اردوی آمریکا را به گونه ای تنظیم کرده بودیم که بازیکنان خسته شوند. با تمام این شرایط مطمئن باشید در هر بازی با تمام توان حاضر خواهیم شد تا بهترین نتیجه را کسب کنیم. امیدوارم غیبت حسین معدنی انگیزه ای شود تا ملی پوشان به خاطر وی نتایج قابل قبولی کسب کنند تا روحش شاد شود.

کواچ در مورد علت عدم انتخاب بازیکنانی مانند زرینی و نادی، اظهار داشت: زرینی و نادی به اردوی تیم ملی دعوت شدند و تمام تلاش خود را به کار گرفتند تا بهترین عملکرد را داشته باشند اما آسیب دیدگی آنها جدی بود و به حداقل یک ماه و نیم زمان نیاز دارند تا شرایط بازی کردن را پیدا کنند. در ایران بازیکنان خیلی خوبی هستند که برای مسابقات آینده من تمام آنها را مدنظر خواهم داشت. مربی قبلی رفته و حالا مربی جدیدی آمده و شرایط تغییر کرده است. پس باید با ذهنیت بازیکنان مبارزه کنم و به آنها بفهمانم که در تمرینات باید سخت تلاش کنند تا بتوانند به ترکیب اصلی برسند و نتایج خوبی در مسابقات کسب کنند.