به گزارش مشرق،مرتضی فنونی زاده از شرایط این روزهای پرسپولیس ابراز تاسف کرد و گفت: متاسفانه پرسپولیس در فصل نقل و انتقالات عملکرد خوبی نداشت و مانند سال های پیش باز هم فصل را بد شروع کرد.

او اضافه کرد: عملکرد ضعیف کنونی پرسپولیس را مستقیما به سیستم و نحوه بازی ربط می دهم و در این میان کادر فنی را صددرصد مقصر می دانم. کادر فنی با اتخاذ سیستم غلط سبب شده شرایط پرسپولیس به این نقطه برسد.

بازیکن سال های دور تیم فوتبال پرسپولیس با بیان اینکه هنوز بازی های دشوار در ادامه فصل مانده است، گفت: هنوز تیم هایی چون سپاهان و تراکتورسازی مقابل پرسپولیس قرار نگرفته اند و به نظرم روزهای سخت هنوز فرا نرسیده است. پرسپولیس حتی برابر پدیده نیز هفته آینده کار مشکلی دارد.

فنونی زاده با بیان اینکه در حال حاضر باشگاه پرسپولیس به پیشکسوتانش اهمیتی نمی دهد، تصریح کرد: کادر فنی به هیچ عنوان حاضر نیست از پیشکسوتان مشاوره بگیرد و از نظرهای آنها استفاده کند.

او اضافه کرد: علی دایی بازیکن بسیار خوبی برای فوتبال ایران بود، ولی فردی نیست که بتواند از عهده سرمربی گری پرسپولیس برآید. حتی در حال حاضر نیز از مشاورین خوبی بر روی نیمکت استفاده نمی کند.

فنونی زاده با بیان اینکه برخی از دستیاران و کادر فنی پرسپولیس چندان کمکی را به این تیم نمی کنند تصریح کرد: برای مثال من نمی دانم غلامپور قرار است نیلسون را تمرین دهد؟ به نظرم این نیلسون است که باید غلامپور را تمرین دهد.

بازیکن سابق تیم فوتبال پرسپولیس در مورد قرارداد سنگین علی دایی نیز گفت: همیشه تشویق و تنبیه باید در کنار هم باشد. وقتی که تیم می بازد باید از مبلغ قرارداد سرمربی و کادر فنی کم شود.

او اضافه کرد: به نظرم اگر همین حالا کادر فنی پرسپولیس استعفا دهد بهتر از آن است که پس از بازی های لیگ قهرمانان آسیا که احتمالا سبب آبروریزی پرسپولیس می شود، استعفا دهد.

فنونی زاده به برخی مطالب مطرح شده درباره اینکه هنوز در هفته های ابتدایی لیگ به سر می بریم و هنوز نمی توان انتظار نتیجه گیری داشت، اشاره کرد و گفت: این حرف ها اصلا قابل قبول نیست. به یاد بیاوریم که فصل گذشته فولاد با چه اختلاف امتیازی قهرمانی را به دست آورد. تیمی که به دنبال قهرمانی است باید از همین ابتدای فصل تلاش خود را آغاز کند.

او تصریح کرد: باز هم تاکید می کنم علی دایی اگر می خواهد شرایط را درست کند باید از نقطه نظرات پیشکسوتان پرسپولیس بهره ببرد. مطمئن باشید بسیاری از پیشکسوتان پرسپولیس حاضرند بدون دریافت حتی یک ریال کمک حال این باشگاه باشند.

بازیکن سابق تیم فوتبال پرسپولیس اضافه کرد: ترکیب و سیستم بازی کنونی پرسپولیس وقتی که ۴ بر صفر عقب است، با وقتی که یک بر صفر جلوست هیچ فرقی ندارد و این امر اصلا قابل قبول نیست.

فنونی زاده به کسب رتبه دوم پرسپولیس در فصل گذشته اشاره کرد و گفت: فصل پیش هم باید رتبه پنجم را به دست می آوردیم که با خوش شانسی و کسب نتایج ضعیف توسط سایر تیم ها در هفته آخر، پرسپولیس در جایگاه دوم ایستاد.

بازیکن سابق تیم فوتبال پرسپولی به مطالبه مردم از سرخ پوشان اشاره کرد و افزود: وقتی که مردم من را می بینند به عنوان پیشکسوت باشگاه دلایل نتایج ضعیف را از من جویا می شوند. باور کنید با این رویه هواداران پرسپولیس دیگر برای بازی ها به استادیوم نمی آیند و از این تیم دلسرد می شوند.

او افزود: در زمان مدیریت قبلی برای تمرین دادن مدافعان پرسپولیس از من دعوت به عمل آمد که همین کادر فنی کنونی مانع این اقدام شد. نمی دانم چرا کادر فنی چنین رویکردی را نسبت به پیشکسوتان دارد.