به گزارش مشرق، هفته پنجم رقابت های لیگ برتر فوتبال ایران با شش دیدار از روز یکشنبه آغاز می شود.
* تراکتورسازی – صبای قم

تراکتورسازان بعد از شکست برابر پدیده خیلی سریع وارد حاشیه شدند. رسول خطیبی بعد از بازی به شدت از مدیریت باشگاهش انتقاد و تهدید به کناره گیری از این تیم کرد. هرچند اظهارات او با واکنش تند نظمی همراه شد اما به سرعت این دو ظاهرا آشتی کردند تا نشان دهند وضعیت عادی است اما قطعا اهالی فن به خوبی می توانند درک کنند که این کنش و واکنش ها با یک دیدار حل نمی شود و می توان همین الان هم تراکتورسازی را یک تیم مستعد حاشیه دانست.

رسول خطیبی شاید به دلیل بی تجربگی اش خیلی راحت خودش و تیمش را وارد این فضا کرده باشد و در صورتی که آنها نتوانند در تبریز از پس صبا بر بیایند، وضعیت آنها بدتر هم می شود.

صبای قم در این فصل از رقابت های لیگ برتر خیلی فراتر از انتظارات ظاهر شده و شاگردان مرفاوی نشان داده اند با وجود کم نام و نشان بودنشان، برای هر تیمی مشکل ساز هستند. امتیاز گرفتن برای صبا در این دیدار می تواند خیلی ارزشمند باشد و آنها را در قامت یک مدعی سهمیه آسیایی معرفی کند.

* سایپا – نفت تهران

شاگردان مجید جلالی هفته قبل در حالی که می توانستند استقلال را شکست دهند، دست خالی زمین را ترک کردند و حالا باید به مصاف تیمی بروند که هفته گذشته کار بزرگی کرد و توانست سپاهان را با حساب سه بر صفر شکست دهد.

شاگردان علیرضا منصوریان بی شک به لحاظ روحی وضعیت بسیار خوبی دارند و به دنبال کسب سه امتیاز این دیدار هستند تا نشان دهند کار هفته قبلشان یک اتفاق نبوده است و سایپایی ها هم می خواهند با پیروزی در این دیدار به اولین سه امتیازشان برسند و توانایی های خودشان را اثبات کنند.

این دیدار توانایی تبدیل شدن به یک بازی زیبا را دارد و باید دید در نهایت پیروز آن چه کسی خواهد بود.

* سپاهان – فولاد

دوتا از مدعیان اصلی لیگ برتر، این هفته در اصفهان به مصاف یکدیگر می روند. مصاف های این دو تیم همیشه جذاب بوده و با توجه به حضور بازیکنان سرعتی در هر دو تیم، می توان انتظار یک بازی تماشایی را در این مصاف داشت. این دیدار احتمالا مهم ترین بازی هفته است که در نهایت پیروز آن می تواند صدرجدول را در اختیار بگیرد.

مصاف دو مربی کروات لیگ برتر فارغ از همه جذابیت های احتمالی، دیدار دو تیمی است که زیباترین بازی ها را انجام می دهند.

سپاهانی ها در این دیدار حاج صفی را ندارند چرا که این بازیکن ظاهرا برای پیوستن به یک تیم اروپایی ایران را ترک کرده و البته علی حمودی احتمالا در این دیدار برای سپاهانی ها به میدان می رود. مشکل سربازی این بازیکن خیلی سریع حل شده است و به همین دلیل کرانچار احتمالا او را برای بازی با فولاد به میدان می فرستد.

* پیکان – استقلال

یکی از دیدارهایی که احتمالا می تواند حواشی جالب توجهی داشته باشد، مصاف این دو تیم است. حضور مهدی رحمتی، جی لوید ساموئل و حمید بابازاده در پیکان حساسیت های این دیدار را بالا می برد. مهدی حمتی که به دلیل آنچه باشگاه استقلال، شرایط غیرمنطقی دانسته و این دروازه بان آن را برنامه ریزی ای برای نخواستنش دانسته است، در این فصل در استقلال حضور ندارد و خیلی ها منتظر واکنش هواداران استقلال به او هستند.

اما به لحاظ فنی این دیدار مصاف دو تیم متفاوت است. پیکان خیلی ضعیف تر از انتظارها ظاهر شده و آنها بدون گل زده و تنها دو امتیاز، در رده چهاردهم جدول ایستاده اند. در سوی دیگر استقلال خیلی بهتر از انتظارها ظاهر شده و از مدعیان اصلی قهرمانی محسوب می شود.

بنا به تجربه، نتیجه این دیدار هرچه که شود، بعید است حواشی مربوط به آن هم بعد از بازی تمام شود و باید انتظار یک هفته پر از حرف و حدیثرا داشته باشیم. حاشیه هایی که بعید نیست حتی پای کمیته انضباطی را هم به میان بکشد.

* استقلال خوزستان – ذوب آهن

دو تیم بحران زده این فصل در حالی در اهواز به مصاف یکدیگر می روند. شاگردان ویسی در این فصل با وجود بازی های درخشان، در نتیجه گیری ناموفق بوده اند و همین وضعیت برای ذوب آهنی ها هم وجود دارد.

مربیان جوان این دو تیم می دانند که شکست در این دیدار می تواند به معنای ورود به بحران باشد. از سویی دیگر گل محمدی تایید کرده که عده ای چشم به نیمکت او دارند و هیچ بعید نیست در صورت ناکامی او در اهواز شاهد تغییراتی در این تیم باشیم.

* نفت مسجد سلیمان – گسترش فولاد

ظاهرا شاگردان باقری نیا، مدعی اصلی سقوط به دسته پایین تر هستند. آنها اگر می خواهند این ذهنیت را از بین ببرند، نباید در زمین خودی امتیاز از دست بدهند و گسترش فولاد که در بازی قبلی به اولین سه امتیازش در لیگ دست پیدا کرده، بی شک کار سختی در آنجا خواهد داشت. شاگردان جوان تارتار علاوه بر انگیزه مسجد سلیمانی ها باید با جو هواداران این تیم و البته گرمای هوا هم بجنگند که کار دشواری به نظر می رسد.

این دیدار بهترین فرصت برابر شاگردان باقری نیا است تا از انتهای جدول کمی فاصله بگیرند و به همین علت می توان انتظار یک بازی تهاجمی را از آنها در این دیدار داشت.

تابلو دیدارهای روز یکشنبه:

یکشنبه - ۹۳/۰۶ / ۰۲

* سایپا البرز - نفت تهران، ساعت ۱۸، ورزشگاه انقلاب کرج

* تراکتورسازی تبریز - صبای قم، ساعت ۱۸، ورزشگاه یادگار امام تبریز

* سپاهان اصفهان - فولاد خوزستان، ساعت ۱۹، ورزشگاه فولادشهر اصفهان

* پیکان تهران - استقلال تهران، ساعت ۱۹:۱۰، ورزشگاه تختی تهران

* صنعتی خوزستان - ذوب آهن اصفهان، ساعت ۱۹:۱۵، ورزشگاه غدیر اهواز

* نفت مسجدسلیمان - گسترش فولاد تبریز، ساعت ۱۹:۱۵، ورزشگاه شهید محمدی