گروه ورزشی مشرق- کارلوس کی روش سرمربی پرتغالی تیم ملی فوتبال کشورمان ساعت ۲۱:۱۵ چهارشنبه از طریق پرواز دبی - تهران وارد فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره) شد.

طبق اعلام کی روش مقرر شد تا وی در روز پنجشنبه در نشستی با کفاشیان رئیس فدراسیون فوتبال در مورد تمدید قراردادش صحبت کند تا سرنوشت سرمربی گری تیم ملی برای ماندن کی روش در تیم ملی مشخص شود.

در زیر و طی گزارشی اتفاقات ۲۴ ساعت گذشته از زمانی که کارلوس کی روش به کشورمان بازگشت تا لحظه ای که سرمربی پرتغالی تیم ملی در نشست خبری، از توافق با کفاشیان خبر داد را مرور می کنیم:


*کی روش: معتقدم می توانیم به یک سری نتایج برسیم / اخبار مربوط به دست بردن در قرارداد صحت ندارد

کارلوس کی روش در پاسخ به این سؤال که زودتر از اینها انتظار داشتیم تا به کشورمان بازگردید، گفت: مهم ترین مسئله این است که امروز من اینجا هستم. جلسه پنجشنبه با آقای کفاشیان هماهنگ شده و امیدوار هستم که در جلسه پنجشنبه مسائلی که باقیمانده را حل کنیم و دقیقاً من به این دلیل در اینجا هستم.

کی روش ادامه داد: به اینجا نیامده ام تا وقت کشی کرده و وقت خود و شخص آقای کفاشیان را تلف کنم. مسائل مهمی را با آن طرف هستیم که راجع به تیم ملی ایران است، همانطور که قبلاً گفتم واقعاً فکر من این است و به این موضوع معتقدم که زمان با ارزشی را از دست داده ایم و جام ملت های آسیا را در زمان کوتاهی در پیش داریم.

وی افزود: تمام تیم های ملی که تا الان برنامه های آنها را چک کرده ام از جمله حریفان ایران در جام ملت های آسیا برنامه های خود را به صورت مدون اجرا کرده و ما هم باید هرچه سریع تر بتوانیم به یک تصمیم واحد برسیم تا مهم ترین مسئله را حل کنیم که مهم ترین مسئله منافع تیم ملی ایران است.

کی روش گفت: تکرار می کنم که با افتخار اینجا هستم و باعثافتخار من است که در خدمت هواداران فوتبال ایران باشم، مطمئنم هرآنچه تفاوت نظر و سوءتفاهم فقط بین شخص من و کفاشیان وجود داشته باشد را حل خواهیم کرد. ضمن اینکه باید عرض کنم که هیچ شخصی بهتر از کفاشیان به منافع تیم ملی اشراف ندارد و به فکر منافع تیم ملی نیست و وقتی او از من دعوت کرد به ایران بیایم درخواست او را قبول کردم و از ایشان تشکر می کنم.

وی در پاسخ سؤالی مبنی بر اینکه که آیا در قرارداد وی دست برده شده بود و اینکه در خصوص اضافه شدن بندی مبنی بر حضور مجدد سرپرست در تیم ملی اعتراض به عمل آورده بود، گفت: خوشحالم که به این مطلب اشاره کردید، چون طبق اطلاعاتی که درآوردم روزنامه اکیپ فرانسه از قول من مطالبی را مطرح کرده بود که صحت نداشت، طبیعی است که منابع دیگر هم به این روزنامه استناد کرده و مطالب آن را بردارند. شاید این مطالب از سوی افرادی که ارتباطات فرانسوی دارند مطرح شده است اما در عین حال صحت ندارد. مطلع هستم افرادی که ارتباطات فرانسوی دارند به چه منظور این صحبت ها را مطرح کردند و باز هم تأکید می کنم که این صحبت ها صحت ندارند.

کی روش افزود: تکرار می کنم که به یک دلیل واحد به ایران آمده ام و الان زمان بازی و اتلاف وقت نیست. من با یک ذهن باز به ایران آمده ام و اعتقاد دارم که در جلسه پنجشنبه می توانیم به یک سری نتایج برسیم.

سرمربی تیم ملی در پاسخ به این سؤال آیا به دلیل تأخیر در برنامه های تیم ملی سفرش را به تعویق انداخته است، گفت: چنین چیزی نیست و روزی که از طرف کفاشیان هماهنگ شد به ایران بیایم این کار را کردم. مطمئناً بدون دعوت نمی شد آمد!

وی در پاسخ به این سؤال که داور بازی دیدار ایران و آرژانتین قضاوت دیدار سه شنبه شب گذشته بشیکتاش و آرسنال را بر عهده داشت و در پایان این مسابقه آرسن ونگر نیز از این داور گلایه کرد، گفت: بازی را دیدم و فکر می کنم کارت زرد دوم که منجر به اخراج شد تصمیم تندی بود بنابراین اگر فکر می کنید کار سختی را در جام جهانی پشت سر گذاشتید، در جام ملت ها کار سخت تری داریم. در درجه اول با سه تیم از حاشیه خلیج فارس بازی خواهیم کرد؛ تیمی مثل بحرین حریفی دشوار خواهد بود، قطر که می دانید حریفی آسان نبوده و امارات که در حال حاضر یکی از بهترین های آسیاست. طبیعتاً اگر داوری مثل داور صربستانی که در جام جهانی برای ما سوت زد نیز در استرالیا حضور داشته باشد باید بسیار آماده تر و قوی تر در این رقابت ها حاضر شویم.

کی روش گفت: امارات در ماهی که پیش رو داریم یک اردوی ۲۵ روزه را در اتریش پشت سر گذاشته و برنامه قطر را خودتان می توانید چک کنید. بار دیگر تکرار می کنم با کفاشیان صحبت کردم و باید خیلی کار کنیم و سخت کار کنیم. البته این در حال حاضر نقطه نظر من است و باید تا پنجشنبه صبر کرد.

کی روش در پایان پس از تشکر خبرنگار فارس از بابت اظهار همدردی با خانواده مرحوم مهدی نفر و دوستان و آشنایانش گفت: متأسفانه وقتی این خبر را شنیدیم خیلی ناراحت شدم و این افتخار را داشتم که از نزدیک با او آشنا شوم و بار دیگر از همین جا به خانواده، دوستان و نزدیکان مهدی نفر و اصحاب رسانه تسلیت می گویم. خیلی او را دوست داشتم. در طول ۴ سال گذشته که ایران بودم بارها بر قلب من تأثیر گذاشته بود و به واقع در قلب من جای داشت، یک بار دیگر به خانواده او تسلیت خود را اعلام می کنم خود من هم یک برادرم را در سانحه رانندگی از دست داده ام و به معنای واقعی این حادثه تلخ و از دست دادن یک انسان عزیز را حس می کنم.*کفاشیان قبل از جلسه:

نمی خواهیم کار را با اختلاف با کی روش آغاز کنیم / صد درصد به تمدید قرارداد خوشبین هستم

علی کفاشیان اظهار داشت: قرار است در جلسه با کی روش برنامه هایمان را مورد بررسی قرار داده و سعی می کنیم آن را به سرانجام برسانیم. البته ۹۵ درصد کارها تمام شده است و تفاهمات حاصل شده و ۵ درصد مسائل باقی مانده که آن هم قابل حل است. هرچند که بر سر آن ۵ درصد هم ما کوتاه می آییم و کار را به سرانجام خواهیم رساند.

وی ادامه داد: روی کلیات بحثهای مالی و شکلی تفاهم شده و فقط در خصوص برخی بندها، صحبت ها باقی مانده که آن هم قرار شد کی روش با وکلایش به مشورت بپردازد و ما نیز بر اساس قانون کشور خودمان روی این مسائل به بررسی بپردازیم. با این حال برخی خواسته ها مطرح شده که ما با آن مشکلی نداریم و می توانیم آن را انجام دهیم. در هر صورت باید با تفاهم کار را آغاز کرد و با تعامل کار را جلو ببریم و نمی توان از همین آغاز کار را با اختلاف آغاز کرد.

کفاشیان در پاسخ به این سوال که تا چه اندازه به بستن قرارداد با کی روش امیدوار است، گفت: صد درصد خوشبینم و مشکلی نیست. فکر نمی کنم مشکل خاصی پیش بیاید و اگر موردی هم باشد قابل حل است.*کی روش قبل از جلسه:

خواسته من و کفاشیان این است که قرارداد زودتر امضا شود

کارلوس کی روش که برای تمدید قرارداد با تیم ملی فوتبال ایران صبح پنجشنبه به فدراسیون فوتبال آمده بود در پاسخ به این سوال که آیا قراردادش در همین روز تمدید خواهد شد یا خیر، در مصاحبه ای کوتاه گفت: مطمئن هستم که در این جلسه صحبت های مثبتی را با کفاشیان خواهیم داشت چون مطمئن هستم همان چیزهایی که خواسته من است خواسته رئیس فدراسیون فوتبال ایران هم است تا زودتر قرارداد امضا شود، چون وقت بسیار کم است.

وی ادامه داد: اگر هم اختلاف نظری باشد به طور حتم حل شدنی خواهد بود.*کفاشیان در اواسط جلسه:

در خصوص کلیات با کی روش به تفاهم رسیده ایم / فقط جزئیات باقی مانده است

علی کفاشیان که برای دقایقی جلسه خود با کی روش را ترک کرده بود با بیان اینکه الان همچنان در حال مذاکره با کی روش هستیم، اظهار داشت: باید در خصوص یکسری جزئیات به تفاهم برسیم البته قبلا توافقات کلی صورت گرفته بود و فقط جزئیات مانده که در حال رایزنی و مذاکره با کی روش هستیم تا این تفاهم نیز انجام شود. باز هم تأکید می کنم که تفاهم اصلی با کی روش صورت گرفته و فقط مقداری از جزئیات مانده که آن هم حل خواهد شد.

وی در مورد حضور مهدی تاج در فدراسیون فوتبال گفت: تاج برای جلسه در خصوص حق پخش به فدراسیون آمده بود و قبل از حضور کی روش، جلسه ای را با من برگزار کرد و در جلسه ای که با کی روش داشتم او حضور نداشت.*کی روش و کفاشیان به توافق رسیدند

کارلوس کی روش و علی کفاشیان برای تمدید قرارداد سرمربی تیم ملی فوتبال ایران به توافق رسیدند.

کارلوس کی روش، سرمربی پرتغالی که برای تمدید قرارداد با تیم ملی فوتبال ایران صبح امروز به فدراسیون فوتبال آمده بود جلسه ای را با کفاشیان و عباس ترابیان برگزار کرد.

با اعلام کی روش در پایان این جلسه ظاهراً طرفین برای عقد قرارداد با هم به توافق رسیدند.*قرارداد کی روش با فدراسیون فوتبال یک شنبه امضا می شود

جلسه کارلوس کی روش با علی کفاشیان و عباس ترابیان امروز در محل فدراسیون برگزار و در پایان طرفین برای تمدید قرارداد سرمربی تیم ملی فوتبال ایران باهم به توافق رسیدند. به این ترتیب قرار شد، قرارداد جدید کارلوس کی روش، سرمربی پرتغالی تیم ملی فوتبال ایران روز یک شنبه به امضا برسد.*کی روش در پایان جلسه:

در مورد قرارداد صحبت نمی کنم چون شخصی است / برنده جلسه امروز کفاشیان بود

کارلوس کی روش پس از توافق با مسئولان فدراسیون فوتبال برای ادامه همکاری با تیم ملی ایران گفت: به تمام دوستان حاضر خسته نباشید و خوشامد می گویم مهم ترین هدف ما این بود که جلسه ای را برگزار کنیم تا تمام سوءتفاهماتی که در هفته های گذشته با آن روبرو بودیم را برطرف کنیم.

وی ادامه داد: با توجه به آنالیزها و بررسی هایی که داشتیم به نتیجه بسیار خوبی رسیدیم در نتیجه کفاشیان و من تمام مسائل را بررسی کرده و به توافق رسیدیم. شخصاً از رئیس فدراسیون فوتبال به خاطر اینکه بار دیگر این فرصت را به من داد که در خدمت تیم ملی ایران باشم تشکر می کنم و با خدمتم می خواهم از مردم ایران به خاطر حمایتی که از من و تیم ملی ایران داشتند قدردانی کنم.

سرمربی تیم ملی فوتبال با بیان اینکه تنها مسائل کوچک اداری باقی مانده است که امیدواریم تا یکشنبه پشت سر گذاشته شود، گفت: فکر می کنم توافق ما در یکشنبه نهایی شود و می گویم که الان دیگر زمان کار کردن است.

کارلوس کی روش در خصوص زمان قراردادش با تیم ملی فوتبال ایران گفت: هدف اصلی فدراسیون فوتبال و هیأت رئیسه همکاری تا جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه بود البته جام ملت های آسیا را هم پیش رو داریم اما هدف اصلی ما حضور در جام جهانی روسیه خواهد بود. مطلبی که کفاشیان از من خواست صعود به جام جهانی بعدی بود از همین حالا باید آماده شویم و از جام ملت های آسیا آماده سازی را برای جام جهانی بعدی آغاز خواهیم کرد. هدف اصلی ما روسیه ۲۰۱۸ خواهد بود و این هدف را از همین امروز دنبال خواهیم کرد.

وی خاطرنشان کرد: به طور حتم تمام شما از من شناخت دارید و می دانید که همیشه می خواهم برنده بازی بعدی و آینده باشم. از همین الان برنامه خواهیم داشت و مسائل را در نظر خواهیم گرفت چون همیشه می خواهم برنده بازی آینده باشم.

کی روش ادامه داد: امروز در مورد مسائل کلی به توافق رسیدیم و در صحبت های کامل و مفصل ما در مورد مسائل جزئی حرفی نشد البته درخواست فدراسیون فوتبال این است که همیشه دو دستیار ایرانی مانند گذشته در کنار تیم به خاطر مسائل آموزشی حضور داشته باشند مانند زمانی که مارکار و نمازی در کنار تیم بودند. البته هیچ مطلبی به صورت جزئی صحبت و بررسی نشد و در هفته های آینده در این باره صحبت خواهیم کرد.

وی گفت: در حال حاضر همان برنامه ای را که به فدراسیون فوتبال ارائه کرده بودم در حال انجام است و طبق همان برنامه با فدراسیون رو به جلو حرکت می کنیم. مطلبی که تأکید دارم این است که مأموریت بعدی ما در جام ملت های استرالیا سخت تر از جام جهانی خواهد بود باید اشاره کنم رقبای محلی ما، امارات، قطر و بحرین پیش از موفقیت در جام ملت ها به شکست ایران فکر می کنند.

کی روش تصریح کرد: همه شما شناخت کافی روی من دارید از این به بعد هم تمرکز من برای آماده سازی تیم ملی خواهد بود. احتمال اینکه داوران تصمیمات اشتباهی بگیرند که مانند جام جهانی به ضرر ما باشد وجود دارد اما دیگر از داور صرف خبری نیست فقط یک راهکار دارند و آن این است که بهتر آماده شویم. اگر آماده سازی پیش از جام جهانی برزیل خوب بود سعی کنیم بهتر آماده شویم.

وی در مورد شرایط قراردادش خاطرنشان کرد: در این مورد صحبتی نمی کنم چون شخصی است البته باید بگویم که امروز به موضوعی در ایران پی بردم که پیش از این نمی دانستم آن هم این است که کفاشیان یک مذاکره کننده سختگیر است.

کی روش ادامه داد: وی حساسیت زیادی روی قرارداد داشت و باید اعلام کنم که برنده جلسه امروز کفاشیان بود و دیگر نمی خواهم تنها با وی مذاکره کنم.


*کفاشیان پس از جلسه:

وقتی آقای رئیس، خبرنگاران را قال گذاشت!

پس از پایان جلسه در حالی که خبرنگاران برای متوجه شدن از نقطه نظرات علی کفاشیان در خصوص توافق وی با کی روش به دفتر وی رفتند، با امتناع وی از مصاحبه مواجه شدند و جالب اینکه رئیس فدراسیون در پایان این جلسه برای فرار از پاسخگویی به خبرنگاران با عملیاتی پلیسی و در یک چشم به هم زدن آنها را قال گذاشت.