به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ پرسپولیس فردا با ملوان بازی دارد و علی دایی باید امروز در نشست خبری شرکت می کرد. اما تیم او ساعت ۱۸ به سمت انزلی رفت و بنابراین او به مصاحبه مطبوعاتی قبل از بازی تیمش نمی رسد. با این حال در ادامه مصاحبه هایی که او علیه هوشنگ نصیرزاده می کرد، ایسنا گفت وگویی از دایی منتشر کرده که در آن جواب حرف های محمد دادکان را داده است. این مصاحبه را می خوانید:
علی دایی درباره اظهارات رویانیان که گفته بود قرارداد دایی کمتر از رقم فعلی بوده و همه مطالباتش را هم دریافت کرده، اظهار داشت: خدا را شکر من یک قرارداد بیشتر ندارم و همان قرارداد را هم خود حضرات در فدراسیون ثبت کرده اند. مهر و امضایش هم مشخص است.
او ادامه داد: شاید من هم باید مثل برخی یک پولی جداگانه می گرفتم و یک جور دیگر قرارداد می بستم تا باب میل دوستان باشد. من که به زور نیامدم پرسپولیس. با راه آهن قرار داد داشتم و با اصرار شما آمدم. مبالغ دریافتی هم صورتجلسه شده که در سال گذشته ۷۴۴ میلیون دریافتی داشته ام. حالا اگر دوست من فراموشکار شده مشکل من نیست.
سرمربی پرسپولیس افزود: من علی دایی هستم. خوب یا بد همه جا رو بازی کرده ام. آتویی هم دست کسی ندارم که بترسم. هر چه هم دارم از لطف خداست. متاسفانه در این فوتبال همه دم از شفاف سازی می زنند اما وقتی من راست و حسینی رقم واقعی قراردادم را ثبت می کنم، باعثمی شود خیلی ها جبهه بگیرند. برای من کاری نداشت یک میلیارد زیر میزی بگیرم و مالیاتش را هم ندهم و یک میلیارد هم قرارداد ببندم و مثل برخی افراد مظلوم نمایی کنم اما من دنبال اینجور کارها نیستم.
دایی درباره اظهارات اخیر دادکان هم گفت: برای محمد دادکان همیشه احترام قایل بوده و هستم و دوست نداشتم پاسخ ایشان را بدهم اما برای تنویر افکار عمومی می پرسم. چرا ایشان با مبلغ قرارداد ژوزه و دنیزلی که چندین برابر من دستمزد گرفتند و مقام هایی که کسب کردند، مشکلی نداشتند و سکوت کردند؟ چون مثل الان وارد دعوا با وزرای وقت ورزش نشده بودند. مشکل مالیات برانکو مربوط به چه دوره ای است؟ این ها اموال بیت المال نبود؟ تاکنون به خودم اجازه نداده ام پاسخ حرف های ایشان را بدهم و ایشان در طی این سال ها مکرر برای مربیان و بازیکنان داخلی نرخ تعیین کرده و گفته اند چند سال در فوتبال را ببندیم. این شد راهکار؟ اگر قرار است نرخ ها پایین بیاید باید بازیکن سازی شود. اگر در سال های قبل و حتی دوران مدیریت ایشان روی پایه ها کار شده بود الان نرخ ها بالا نمی رفت.
او تصریح کرد: جناب دکتر! دوست عزیز من! فوتبال همه جای دنیا قیمت بالایی دارد. در بنگلادش و هند و آلمان همه جا همین گونه است. تورم جامعه را در نظر بگیرید و ارقام را بسنجید. دستمزدها در فوتبال ایران از اواسط دهه ۷۰ بالا رفت. در دوران مدیریت خود شما قراردادهای ۲۰۰ میلیونی بسته می شد که در تناسب با نرخ تورم آن زمان رقم بالایی بود. اگر در اینجا پول بیت المال هزینه می شود مشکل از فوتبال نیست. فوتبال را به بخش خصوصی بسپارند. شمایی که مدیر این فوتبال بودید آیا توانستید حق فوتبال را از صدا وسیما بگیرید؟ آیا قانون کپی رایت اجرا می شود؟ آیا بازیکنان حق تبلیغ دارند؟ اینها دردهای فوتبال است نه ارقامی که پرداخت می شود. وقتی می گوییم فوتبال حرفه ای یعنی پرداخت ارقامی که در دنیا عرف است. اگر صلاح در بازگشت فوتبال به دوره آماتور است آن دیگر بحثی مجزاست. فوتبال یک صنعت و پدیده جهانی است. ما باید دنبال این برویم که چرا مثل همه دنیا عمل نمی کنیم نه این که حرف هایمان در جهت زیر سوال بردن فوتبال باشد. اصلا همین فردا در فوتبال را ببندیم. باید بررسی کنیم چه چیزی داریم که جایگزین آن کنیم. کسانی که اهل فوتبال نیستند حرف از تعطیلی فوتبال می زنند و حیف است شخصیتی مثل دکتر دادکان هم حرف آنها را تکرار کند. در این مملکت فقط نرخ فوتبال بالا رفته؟ قیمت یک آپارتمان ۱۰۰ متری نسبت به ۱۰ سال قبل را بررسی کنید تا بدانید تورم جامعه خواسته یا ناخواسته فوتبال را هم با خود همراه کرده است.
سرمربی پرسپولیس یادآور شد: آقای دکتر! چند روز پیش از طریق یک دوست مشترک با هم حرف زدیم. اگر من طبق آن حرف ها وارد دعوا با برخی کسانی که شما با آنها مشکل دارید می شدم امروز رقم قراردادم متناسب و مطلوب بود؟ من گفتم دنبال آرامش تیمم هستم و الان هم ناچار شده ام این حرف ها را بزنم. از شمایی که استخوان خرد کرده این فوتبالید و شخصیت علمی بالایی دارید، بعید است این گونه فوتبال را زیر سوال ببرید. همه شرایط امروز جامعه را در نظر بگیرید بعد قضاوت کنید.
سرمربی سابق تیم ملی در پایان گفت: این بحثها به نفع فوتبال و ورزش نیست. مناظره چارچوب و مستندات لازم دارد. اینکه بخواهیم شفاهی حرف بزنیم که کاری ندارد. امیدوارم همه اهالی ورزش همدل شوند تا ورزش ما به اوج برسد. " تز " بستن در فوتبال از هر کسی ساخته است، آباد کردن را باید یاد بگیریم. فوتبال مثل یک انسان و موجود زنده است. باید قلبش را در حالی که فعال است عمل کرد و این هنر متخصصان است، ماشین نیست که مکانیک در حال خاموشی آنرا تعمیر کند.
۴۳ ۴۳