به گزارش مشرق،علی کفاشیان پس از جلسه هم اندیشی مدیران لیگ برتری با سازمان لیگ و فدراسیون، گفت: در این جلسه گزارش عملکرد سازمان لیگ و مذاکرات حق پخش تلویزیونی به مدیران باشگاه ها ارائه شد و مطالبات باشگاه ها پیگیری شد. اما فعلا درباره رقم حق پخش تلویزیونی صحبتی به میان نیامد.

رییس فدراسیون فوتبال درباره زمان بازگشت کارلوس کی روش به ایران نیز، گفت: کی روش می خواست امروز(شنبه) به ایران بیاید و شب بازگردد، چون دادگاه داشت، اما به او گفتیم که یک روزه نمی شود کاری از پیش برد و به همین دلیل قرار شد که آخرین هفته به ایران بیاید و آن زمان در ایران می ماند، چون دیگر سرمربی تیم ملی است و وظیفه دارد که بماند.

وی در مورد مرخصی ها و سفرهای کی روش در دوران مربیگری اش در آن زمان، گفت: آن سفرها کاری بود.

کفاشیان که خود در آینده نزدیک سفری به مالزی خواهد داشت در این باره، گفت: به مقر AFC می روم تا درباره اصلاح ساختار AFC جلساتی داشته باشیم. قرار است در زمینه های مالی، اقتصادی و ساز و کار AFC بر اساس تغییراتی که در فیفا صورت گرفته است، بحثکنیم. سپس پیشنهادات خود را به هیات رییسه AFC ارائه خواهیم کرد.

رییس فدراسیون فوتبال در ادامه درباره توافق های فدراسیون با کارلوس کی روش، گفت: به عنوان مثال بحثمربی ایرانی را در قرارداد کی روش آورده ایم و پست سرپرستی را از تیم ملی حذف کرده ایم. نبی، سرپرست موقت بود و از این پس دیگر کسی به عنوان سرپرست روی نیمکت تیم ملی نمی نشیند.

وی در ادامه درباره رضایت وزارت ورزش و جوانان از فدراسیون فوتبال، گفت: این رضایت وجود دارد و قطعا هر چقدر ما بیشتر کار کنیم این رضایت بیشتر می شود.

کفاشیان درباره بودجه اختصاص یافته به فدراسیون فوتبال هم گفت: وزارت ورزش و جوانان اوایل سال بودجه ای را به ما داد تا برای تیم ملی در جام جهانی خرج کنیم و حالا هم بودجه ای در حدود هشت میلیارد تومان تصویب شده که به ما پرداخت شود.