به گزارش مشرق،محمدعلی پورمختار رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی با اشاره به پرونده گزارش فساد در فوتبال که در این کمیسیون در حال بررسی گفت: گزارش این پرونده به سرعت در حال نهایی شدن است و چون مفصل بوده، زمان زیادی برده است.

وی در خصوص اینکه چه زمانی پرونده این موضوع نهایی می شود بیان کرد: گزارش پرونده فساد در فوتبال تا دو هفته آینده نهایی می شود و قبل از تعطیلات تابستانه مجلس شورای اسلامی به هیات رئیسه ارسال خواهد شد.

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس درباره شایعات مبنی بر برکناری رئیس فدراسیون فوتبال در صورت آشکار شدن برخی فسادهای صورت گرفته گفت: در صورتیکه هرگونه فسادی محرز و منتسب به آقای کفاشیان باشد و اگر مشخص شود که خود شخص کفاشیان در این فساد نقش داشته است، برخورد صورت می گیرد.

پورمختار با بیان اینکه هرگونه برخوردی از سوی وزیر ورزش با عاملان فاسد در فوتبال به معنای دخالت دولت نیست، یادآور شد: بحثرسیدگی به عدم احراز صلاحیت و الزام به جابجایی در صورت آشکار شدن هر نوع فسادی ضروری است و این رسیدگی نباید باعثنگرانی شود.

این نماینده مجلس همچنین درباره احتمال تعلیق فدارسیون از سوی فیفا در صورت آشکار شدن دخالت های صورت گرفته در فوتبال، گفت: اگر هر گونه فسادی محرز شود، دلیل بر تعلیق نیست و در خیلی از کشورهایی که فساد صورت گرفته، احکام سنگینی صادر شده و امر مبارزه با فساد یک امر بین المللی است و اگر وزیر ورزش کاری در این جهت برخوردی انجام دهد، وظیفه اش است.

وی به برخی موارد این گزارش اشاره و تصریح کرد: قراردادهای سوری، فرارهای مالیاتی، قراردادهای کلان که طبق آن پول به بازیکن پرداخت نشده و افراد دیگر از آن استفاده کردند، همچنین تبانی های صورت گرفته در نتایج داوری ها، شرط بندی ها، خرید و فروش بازیکنان و تخلفات مدارس فوتبال از جمله موارد این گزارش است.

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اشخاص زیادی در این مسائل دخیل بودند که در زمان لازم اسامی آنها افشا خواهد شد.