به گزارش مشرق،علی کفاشیان پس از پایان نشست مسئولان فدراسیون فوتبال با باشگاه های لیگ برتر برای مشخص شدن حق پخش تلویزیونی مسابقات لیگ برتر فوتبال ایران گفت: جلسه خوبی برگزار شد و مدیران نظرات خود را در این خصوص اعلام کردند. امروز در خصوص رقم حق پخش مسابقات لیگ برتر صحبتی نکردیم چون پیش از این در این مورد حرف زدیم.

وی در خصوص آخرین وضعیت تمدید قرارداد کارلوس کی روش اظهار داشت:قرار بود کی روش امروز به ایران بیاید اما به خاطر اینکه یکشنبه جلسه دادگاهی داشت این سفر به آخر هفته موکول شد.من هم دوشنبه و سه شنبه باید برای حضور در جلسه کمیته اصلاح ساختار کنفدراسیون فوتبال آسیا به مقر AFC سفری داشته باشم.

رئیس فدراسیون فوتبال در پاسخ به این سوال که آیا واقعا بدون اطلاع کی روش مفادی به قرارداد او اضافه یا کم شده است، خاطرنشان کرد: اصلا مفادی اضافه نشد و تغییری هم داده نشده است و بحثتغییر مطرح نیست. قرار بر این شد قرارداد کی روش کمی تغییر داشته باشد مثل تاکید ما به حضور مربیان ایرانی و یا حذف سرپرست به درخواست کی روش، همانطور که می دانید قرار شد دیگر سرپرست روی نیمکت تیم ملی حضور نداشته باشد. تا جام جهانی نبی به عنوان سرپرست موقت فعالیت می کرد و حالا تصمیم گرفته شده که دیگر نباشد هرچند افرادی هستند که کارهای مربوط به سرپرست را انجام دهند.

کفاشیان در خصوص اینکه وظایف کمیته اصلاح ساختار کنفدراسیون فوتبال آسیا چیست، عنوان کرد: ما در این کمیته مصوبات کمیته های مختلف AFC را بررسی و تایید می کنیم. این ساختاری است که در فیفا وجود دارد و از این به بعد در AFC وجود خواهد داشت.

وی در خصوص آخرین وضعیت همکاری کشورهای آسیای میانه در بخش فوتبال و برگزاری تورنمنتی به این نام گفت: اقدامات لازم در این خصوص انجام شده و فقط منتظر دستورالعمل AFC هستیم تا این مسابقات به صورت رسمی انجام شود.