آرسن ونگر پس از پیروزی ۳ بر صفر تیمش برابر منچسترسیتی در دیدار جام خیریه(سوپرجام) انگلیس که در آن گل های نیمه اول سانتی کاسورلا و آرون رمزی و گل نیمه دوم اولیویه ژیرو منجر به قهرمانی توپچی ها لندن شد، اظهار داشت: اکنون پس از مدتی طولانی من گزینه های زیادی برای خط حمله تیمم دارم و از این بابت اطمینان دارم. سه، چهار یا پنج سال پیش آرسنال هر ساله یک بازیکن بزرگ را از دست داد. در دو سال گذشته اما ما بازیکنانی را به ترکیب خود اضافه کرده ایم، بازیکنانی مانند مسعوت اوزیل و الکسیس سانچس که به لطف حضور آنها ترکیب قدرتمندی ساخته ایم. سانچس در این بازی سرزنده نشان داد.

به گزارش تسنیم، ونگر افزود: من احساس می کنم که تیمم در نیمه اول یک بازی کامل را به نمایش گذاشت. این پیروزی ما را در جایگاه مناسبی برای شروع فصل قرار داد. ما می خواستیم بازی را ببریم تا کیفیت عملکردی را که تیم مان دارد، نشان بدهیم. برای من مایه آرامش است وقتی می بینم که تیمم می تواند چنین عملکردی را آن هم در اکثر دقایق بازی ارائه کند. پارسال ما برابر تیم های غیرمدعی لیگ عملکرد با ثباتی داشتیم اما برابر مدعیان وضعیت برعکس بود. این فصل اما امیدوارم که این ثبات شامل بازی های ما برابر هر دو دسته شود.

الکسی سانچس، مهاجم شیلیایی جدید توپچی ها لندن در ابتدای نیمه دوم به جای الکس اوکسلید چمبرلین به میدان رفت و اولین بازی رسمی خود را برای آرسنال انجام داد.

ونگر درباره عملکرد مهاجم پیشین بارسلونا عنوان کرد: او از نظر فیزیکی هنوز کاملاً آماده نیست اما بازی اش هیجان انگیز است. او همیشه خطرناک نشان می داد و برای دروازه حریف یک تهدید بود. او در ضدحملات دست ما را بازتر می کند. سانچس در هر دو سوی میدان می تواند بازی کند.