تیم ملی «ب» بسکتبال ایران که برای شرکت در سی و ششمین دوره مسابقات بسکتبال جام ویلیام جونز راهی چین تایپه شده پس از شکست روز گذشته(شنبه) مقابل منتخب آمریکا در دومین بازی خود از ساعت ۱۳:۳۰ امروز(یک شنبه) به مصاف ژاپن رفت که توانست این تیم را با نتیجه ۷۹ بر ۷۲شکست دهد.

به نقل از تسنیم، شاگردان محمد کسایی پور در کوارتر اول این بازی با نتیجه ۲۱ بر ۱۴ مغلوب حریف شدند ولی در کوارتر دوم با نتیجه ۹ بر ۱۷ پیروز شدند تا نیمه اول با نتیجه ۳۱ بر ۳۰ سود ایران تمام شود. تیم ایران در شروع دوم پا به پای ژاپن امتیاز گرفت. کوارترهای سوم با نتیجه ۱۶ بر ۱۵ به سود ژاپن و کوارتر چهارم با حساب ۱۵ بر ۱۵ تمام شد تا در نهایت با ثبت نتیجه ۶۱ بر ۶۱، کار به وقت اضافه کشیده شود. تیم ایران در وقت اضافه اول با نتیجه ۱۸ بر ۱۱ و در نهایت ۷۹ بر ۷۲ ژاپن را شکست داد.

تیم ایران در بازی بعدی خود ساعت ۹:۳۰ فردا(دوشنبه) به مصاف مصر می رود. پیش از بازی ایران تیم اردن با نتیجه ۷۴ بر ۶۱ مصر را شکست داد و چین تایپه با نتیجه ۸۴ بر ۸۷ از کره جنوبی شکست خورد.

برنامه بازی های بعدی تیم ایران به وقت تهران در مسابقات جام ویلیام جونز به شرح زیر است:

دوشنبه ۲۰ مرداد: ایران – مصر، ساعت ۹:۳۰

سه شنبه ۲۱ مرداد: ایران - چین تایپه ب، ساعت ۹:۳۰

چهارشنبه ۲۲ مرداد: ایران – اولسان موبایل کره، ساعت ۱۳:۳۰

پنج شنبه ۲۳ مرداد: ایران - چین تایپه الف، ساعت ۱۵:۳۰

جمعه ۲۴ مرداد: ایران – اردن، ساعت ۱۱:۳۰

تیم ایران به عنوان مدافع عنوان قهرمانی برای شرکت در سی و ششمین دوره مسابقات جام ویلیام جونز به چین تایپه رفته است. این مسابقات در سال ۱۹۷۷ برای گرامیداشت «رناتو ویلیام جونز» یکی از پایه گذاران بسکتبال و فدراسیون جهانی بسکتبال با قهرمانی نماینده آمریکا شروع شد. این رقابت ها تقریبا به صورت مرتب تا کنون برگزار شده و تنها در سال ۲۰۰۳ به خاطر شیوع بیماری سارس در شرق آسیا انجام نشد.

تیم آمریکا با ۱۵ مدال طلا، ۵ نقره و ۶ برنز، بهترین تیم تاریخ جام بوده است و ایران با ۴ قهرمانی و یک نایب قهرمانی، دومین تیم موفق این تورنمنت بوده است. تیم ایران در ۵ دوره گذشته جام ویلیام جونز به ۴ مدال طلا و یک نقره رسیده است. مدال نقره ایران در سال ۲۰۱۲ توسط تیم مهرام به دست آمده است.