به گزارش " ورزش سه "، امروز هوشنگ نصیرزاده کارشناس داوری با استناد به مصاحبه محمّدرضا اکبریان داور بازی با روزنامه خبر ورزشی اعلام کرد اگر کار صادقیان صرفا اعتراض بوده، داور حق اخراج او را نداشته است. مگر آنکه صادقیان اقدام به فحّاشی علیه داور کرده باشد.

برای پیگیری ماجرای اخراج پیام صادقیان در دیدار پرسپولیس مقابل فولاد، سراغ عبدالله باعظم ناظر داوری مسابقه رفتیم. وی گفت که گزارش داوری بازی را نخوانده است و خبری ندارد. جلال مرادی ناظر فدراسیون هم پیش تر ارتباط با مسائل داوری را رد کرد و تنها اشاره کرد که داور مسابقه چیزی به او نگفته و گزارشش را هم در هواپیما نوشته است.

در این بین کلید دست داور مسابقه محمّدرضا اکبریان است امّا او به ورزش ۳ می گوید حق ندارد در این زمینه حرف بزند امّا با اصرار ما تنها به گفتن این جمله بسنده می کند که: «من بنا بر قانون اقدام به اخراج صادقیان کردم.» و این یعنی صادقیان به او بیش از اعتراض به زبان آورده است.

در تلاشی دیگر برای پی بردن به جزئیات ماجرا و فهمیدن این که صادقیان چه کرده که اخراج شده است، با یدالله سلیمانی عضور دپارتمان داوری فدراسیون فوتبال صحبت کردیم که ضمن ابراز بی اطّلاعی از ماجرا گزارش داوری مسابقه را محرمانه دانست و هر گونه دسترسی به آن را ناممکن.

به این ترتیب هنوز مشخّص نیست پیام صادقیان دقیقا چه عملی انجام داده یا چه لفظی را به کار برده که داور را مجاب به اخراج او کرده است.