به گزارش " ورزش سه "، در مونیخ بلیت های این مراسم به قیمت ۵یورو در ازای هر بلیت، به فروش رفت که جمعا ۳۲۷.۷۵۰ یورو برای باشگاه درآمد داشت. در دورتموند ۳۰.۰۰۰نفر داخل ورزشگاه و حدود ۹۰.۰۰۰نفر بیرون از ورزشگاه، شور و هیجان وافری را ایجاد کرده بودند.

با این حال خبر ناراحت کننده ای از اردوی زردپوشان به گوش می رسد. مت هوملز ستاره این تیم، قادر نیست در دیدار سوپرجام آلمان که روز چهارشنبه مقابل بایرن مونیخ برگزار میشود، دورتموند را همراهی کند.

هوملز به خبرنگاران گفت: " هنوز در دوران نقاهت پس از مصدومیت در جام جهانی به سر می برم. البته آنقدرها هم جدی نیست. " وی در پاسخ به سوالی مبنی بر جانشینی کهل در بستن بازوبند کاپیتانی، گفت: " این امر به تصمیم سرمربی بستگی دارد. اگر نظرشان این باشد که من کاپیتان تیم بشوم، باعثافتخار و خوشحالی است اما مهم تر این است که بدون بازوبند هم برای تیمم احساس مسئولیت می کنم. "

یورگن کلوپ در یک سخنرانی اظهار داشت: " ما تنها تیم رده بالای جهان هستیم که هرساله بهترین بازیکنانمان به تیم های دیگر فروخته می شوند، با این حال همچنان در کورس قهرمانی باقی می مانیم. اگر بازیکنانمان عزم جدی از خود نشان دهند، هر اتفاقی ممکن است. ما می خواهیم از اولین بازی، زمین را برای حریفانمان جهنم کنیم. "

تیم بوروسیا دورتموند روز یکشنبه ساعت ۱۳:۱۵ به وقت محلی در یک بازی دوستانه مقابل لیورپول به میدان می رود. به جز هوملز و وایدن فلر، رویس و زاهین دو غایب دیگر زردپوشان در این دیدار خواهند بود.

جشن بایرن به مناسبت افتتاح فصل جدید

فیلیپ لام(پشت میکروفون): " باور کردنی نیست. چه استقبال بی نظیر و فوق العاده ای! "

شش ملی پوش بایرن به اضافه رابرت لواندوفسکی که اخیرا قرمزپوش شده است، بیش از سایرین مورد تشویق قرار گرفتند.

ماریو گوتسه گفت: " همه ما تعطیلات خوبی داشتیم و به قدر کافی استراحت کردیم. اکنون زمان شروع یک فصل عالی است. "

توماس مولر نیز گفت: " ما همه اینجا هستیم و بی صبرانه منتظر شروع. "

در یک بازی تمرینی برای نخستین بار په په راینا پیراهن تیم بایرن را بر تن کرد. در این بازی ریبری و رافینا به دلیل مصدومیت حضور نداشتند. دیه گو کنتنتو هم به تازگی به بوردو ی فرانسه پیوسته است.