ضیاء عربشاهی در مورد محرومیت سه ماهه پیام صادقیان گفت: من مخالف عملکرد صادقیان هستم، بازی را نگاه می کردم و واقعاً حرکت زشتی از صادقیان سر زد. این بازیکن کاری کرد که خودش را در جامعه نشان داد، او باید یاد بگیرد اخلاق جوانمردی داشته باشد و نشان داد با این خصوصیت فاصله دارد. ورزشکار هر چه مشهورتر می شود باید خمیده تر شود. یک بازیکن هر چقدر از لحاظ فنی عملکرد خوبی داشته باشد اگر از لحاظ اخلاقی خوب نباشد فایده ای ندارد.

به گزارش فارس، وی افزود: ما خودمان هم سالهای سال در سطح اول فوتبال بازی کردیم، وقتی یک بازیکن تکل خشن روی پای ما می زد با لبخند به او جواب می دادیم. فوتبال در عین اینکه ورزش خشنی است، ورزش بسیار قشنگ و زیبایی است. پیام صادقیان باید خود را الگوی جوانان کند نه اینکه رفتارهای منفی از خود به نمایش بگذارد. من با وجود اینکه در یک پستی بازی می کردم که کاملاً درگیر بودم اما هیچ وقت کارت زرد نگرفتم و این نشان از اعتماد به نفس من داشت.

عربشاهی در ادامه تأکید کرد: محرومیت خوب است و می تواند نتیجه مثبت داشته باشد اما صادقیان باید خودش با خودش خلوت کند و به این رفتار خود بیندیشد. پدر این بازیکن فوتبالیست بود اما او هیچ وقت از این رفتارها انجام نمی داد. بدون شک این محرومیت ها بدون نتیجه نیست. این اتفاق درس بزرگی برای صادقیان شد تا یاد بگیرد عملکرد بهتری داشته باشد.

پیشکسوت پرسپولیس در مورد عملکرد این تیم در هفته دوم لیگ برتر گفت: تازه هفته دوم لیگ برتر است و حداقل ۲۸ هفته تا پایان مسابقات باقی مانده است. فراز و نشیب در ادامه مسابقات زیاد است و نباید روی تیم فشار آورده شود. بازیکنان یک مقدار برای صحبت هایی که انجام می شود ارزش قائل باشند و نگویند ما خودمان همه چیز را می دانیم. ما از پشت کوه نیامده ایم و سالها برای پیراهن قرمز پرسپولیس بازی کرده ایم. اگر پیشکسوتی انتقاد می کند بازیکنان جبهه نگیرند، آنها بدانند که نسل دهه ۶۰ دیگر در فوتبال ایران تکرار نخواهد شد. بازیکنان فکر نکنند فقط آنها پول سنگین گرفته اند، اگر این نفرات امروز با دریافت یک میلیارد تومان یک آپارتمان ۱۰۰ متری می خرند ما با دریافت پول می توانستیم آپارتمان ۳۰۰ متری خریداری کنیم.

وی تأکید کرد: یکی از دلایل عدم حضور هواداران در ورزشگاه، عدم ارائه بازی زیبا از سوی باشگاه ها است. مردم فوتبال را می فهمند. امیدوارم پرسپولیس در هفته های آینده وضعیت بهتری پیدا کند تا بتواند به موفقیت برسد.