امیر قلعه نویی پس از پیروزی یک بر صفر مقابل استقلال خوزستان در نشست خبری گفت: «خدا را شکر می کنم که توانستیم سه امتیاز را بگیریم. به فوتبال خوزستان به خاطر داشتن مربی باکلاسی مثل ویسی تبریک می گویم زیرا سبک فوتبالش مشخص است. به خانواده کل استقلال هم تبریک می گویم و همه دیدند که دو استقلال چطور بازی کردند. استقلال خوزستان می توانست با سه تک به تک برنده شود، ما هم اگر از پنالتی استفاده می کردیم کار به اینجا نمی کشید اما باز هم از بازیکنانم تشکر می کنم که به سه امتیاز شیریین رسیدند و به همه استقلالی ها تبریک می گویم که دو بازی خوب را دیدند.»
قلعه نویی ادامه داد: «فصل قبل هم می خواستیم بازیکن جوان بیاوریم، بازیکنان باید میدان ببینند، فصل گذشته درگیر لیگ قهرمانان آسیا بودیم و جوان در میدان است که آبدیده می شود. اکنون زود است در مورد قهرمانی صحبت کنیم، با بازگشت مصدومان وضعیت بهتر می شود در خط دفاع مشکلاتی داریم که باید برطرف شویم، اما به آینده استقلال خوشبین هستم و مثل سال ۸۳ بازهم ۵۰ هزار تماشاگر به ورزشگاه خواهد آمد.»
سرمربی استقلال در مورد اینکه نگران خط حمله تیمش نیست، گفت: «چرا باید نگران باشم؟ سه مهاجم خوب داریم، برهانی، شهباززاده و قاضی هستند. امسال برهانی سال بسیار خوبی خواهد داشت.»
امیر قلعه نویی پس از اینکه صحبت هایش را در نشست خبری مطرح کرد در بیرون سالن هم مقابل دوربین های تلویزیونی ایستاد و دوباره حرف هایش را به شکل دیگری تکرار کرد و گفت: خدا را شاکرم که سه امتیاز را گرفتیم، به خانواده بزرگ استقلال تبریک می گویم زیرا هر دو تیم هم نام فوتبال زیبایی را بازی کردند. به فوتبال خوزستان هم تبریک می گویم که مربی خوبی مثل عبدالله ویسی دارد، باید به چنین مربی ای افتخار کنند.
وی ادامه داد: آنها می توانستند برنده بازی شوند، سه، چهار موقعیت تک به تک داشتند که با درخشش فروزان نتوانستند گل بزنند همه از دیدن این بازی لذت بردند. این بازی زیبا بود و شوت و ایجاد موقعیت و… داشت و خدا را شاکرم که سه امتیاز را ما گرفتیم.
سرمربی تیم فوتبال استقلال ادامه داد: از بازیکنان هم تشکر می کنم که تا دقیقه آخر روحیه جنگندگی خود را حفظ کردند ما مثل استقلال ۸۳ و ۸۴ که تیم جوانی بودیم، خواهیم شد. با بازگشت امید، حنیف و امیرحسین شرایط بهتری خواهیم داشت.
وی در مورد گل شهباززاده گفت: قشنگ تر از گل شهباززاده کار رمضانی بود، البته به شهباززاده هم تبریک می گویم اما رمضانی را از لیگ یک آوردیم، او آینده خوبی دارد و اگر خودش را حفظ کند می تواند یک پیام صادقیان جدید باشد.
وی در مورد اینکه پیام صادقیان رفتار خوبی با داور نداشت، گفت: پیام صادقیان بازیکن خوبی است، نباید به خاطر یک کار او را سرزنش کرد. من البته کار صادقیان را تایید نمی کنم اما زیدان هم در فینال جام جهانی حرکتی به مراتب بدتر از صادقیان انجام داد. بنابراین باید رفتار ما اصلاحی باشد. آنقدر با روحیه این بچه بازی شد که به این شرایط درآمد. پیام صادقیان از بازیکنان آینده دار فوتبال ایران است.
قلعه نویی در مورد اینکه استقلال امسال بی حاشیه است، گفت: من همیشه اصول و چارچوب های خودم را دارم، مسائلی هم پیش آمد که بهتر است دیگر در موردش صحبت نکنیم و ذهن خودمان را درگیر آن نکنیم.
سرمربی استقلال در مورد اینکه کفاشیان در برنامه ورزش و مردم ماجرای سفارش نکونام را گفت، اظهار داشت: کفاشیان واقعیت قضیه را گفت و مردم متوجه شدند که امیر قلعه نویی هیچ وقت در زندگی اش دروغ نمی گوید. کفاشیان حرف هایم را تایید کرد و گفت قلعه نویی به خاطر منافع ملی این کار را کرد، آنهایی که می گفتند من قصد ضربه زدن به تیم ملی را دارم اکنون جواب شان را گرفتند.
وی ادامه داد: یک روز هم ایمان موسوی در کمیته اخلاق یا دادگاه یا حداقل وجدان خود حقیقت را می گوید.
سرمربی استقلال در مورد اینکه آیا نباید کسی علیه شما حرف بزند و اظهار نظر کند؟ گفت: همه باید اظهارنظر کنند اما نباید با شأن و شخصیت افراد بازی شود و ترور شخصیت کرد، این مسائل در همه جای دنیا مردود است.
۴۱۴۱