فرانک لمپارد سال ها برای چلسی بازی کرد و هر چند که یک هافبک بود، اما بهترین گلزن تاریخ این باشگاه انگلیسی به شمار می آید.

لمپارد با سران باشگاه چلسی برای تمدید قراردادش به توافق نرسید و تصمیم گرفت این تیم را به مقصد آمریکا ترک کند اما به یکباره او سر از منچسترسیتی درآورد و برای چند ماه این تیم پیوست. مورینیو می گوید هیچ بازیکنی حتی سسک فابرگاس هم نمی تواند جای خالی لمپارد را پر کند چرا که او یک اسطوره است. آقای " خاص " که در کانال تلویزیونی " بی تی اسپورت " سخن می گفت این گونه درباره لمپارد سخن گفت: لمپارد از بازیکنانی است که نمی توان جانشینی برای او انتخاب کرد. حتی فابرگاس هم نمی تواند جای خالی او را پر کند. فابرگاس بازیکن بسیار خوبی است و می تواند میانه میدان را آنگونه که من می خواهم پر کند. اما ما تنها یک بازیکن به نام لمپارد داریم و کسی نمی تواند خلأ او را در چلسی پر کند.

او ادامه داد: روزی خواهد آمد که باشگاه چلسی تندیس لمپارد را بسازد، چرا که او هم مانند پتر اوسگود یک اسطوره است. لمپارد یکی از بهترین بازیکنان تاریخ باشگاه چلسی به شمار می آید.

مورینیو درباره این سوال که رقابت در فصل جدید لیگ برتر را چگونه می بینید این گونه پاسخ داد: الان با فصل های قبل تفاوت زیادی کرده تا جایی که تیم های زیادی مدعی کسب عنوان قهرمانی هستند. منچسترسیتی الان تیمی ثروتمند و بسیار قوی شده است. ۵-۶ تیم می توانند در فصل جدید برای کسب عنوان قهرمانی بجنگند. لیگ انگلیس مثل لیگ های دیگر نیست که تنها قهرمانی بین دو تیم باشد.