دیتمار هامان اعلام کرده انتقال فرانک لمپارد به منچسترسیتی باید توسط یوفا مورد بررسی قرار بگیرد زیرا ممکن است چنین قراردادهایی در آینده دردسر ساز شوند.

به گزارش فارس، این باشگاه پنج ماه پیش هم به خاطر رعایت نکردن فیرپلی مالی با محرومیت هایی روبه رو شده بود. سران منچسترسیتی به مدت ۶ ماه لمپارد را از نیویورک سیتی قرض گرفتند. این در حالی است که باشگاه آمریکایی تحت مالکیت سران منچسترسیتی قرار دارد.

آرسن ونگر، سرمربی آرسنال هم چندی پیش با انتقاد از این کار گفته بود: آیا این کار برای دور زدن قانون انجام شده است؟ نمی دانم. مانوئل پیگرینی، سرمربی منچسترسیتی اما در پاسخ به ونگر گفته بود که هیچ قانونی این کار باشگاه را زیر سوال نخواهد برد و قرارداد لمپارد به درستی امضا شده است.

دیتمار هامان که بین سال های ۲۰۰۶ تا ۲۰۰۹ برای منچسترسیتی به میدان رفته بود در این زمینه گفت: فکر می کنم در آینده ممکن است چنین قراردادهایی به دردسرهای بزرگی بدل شوند. اگر بازیکنی تحت مالکیت باشگاهی در جای دیگری باشد، مالکان باشگاه ها می توانند آنها را به شکل قرضی به تیم اصلی شان بیاورند. این اتفاق اکنون در مورد یک بازیکن ۳۶ ساله رخ داده است. اگر او در اوج دوران آمادگی اش به سر می برد بدون شک بسیاری به این انتقال اعتراض می کردند.

هامان اضافه کرد: ما قانونی به نام فیرپلی مالی داریم که باید در همه زمینه ها مورد توجه قرار بگیرد. همه باید با یک قانون مشترک فوتبال بازی کنند. این دلیل وجود قانونی به نام فیرپلی است. یوفا باید همه چیز را تحت نظر داشته باشد زیرا باشگاه ها دوست دارند در برخی مواقع به سود خود کارهایی انجام دهند که قانونی در مورد آن وجود ندارد. فکر می کنم باید کارهایی در سال های گذشته انجام می شد که همه در مسیر درست قدم بردارند.