به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ حضور رضا قوچان نژاد در تیم الکویت، شوک دیگری به فوتبال ایران بود. او که پیش از جام جهانی در اروپا بازی می کرد، بعد از حضور در این تورنمنت جهانی به جای اینکه پیشرفت کند و به تیم بهتری برود، به فوتبال آسیا آمد و عضو تیم الکویت شد. درست مثل اشکان دژاگه که پس از جام جهانی به تیم های عربی پیوست.
نکته جالب در مورد رضا قوچان نژاد این است که او برخلاف اشکان دژاگه، پول خوبی هم نگرفته و حالا مشخص نیست انگیزه حضور او در تیم الکویت چیست. اگر دژاگه به العربی قطر پیوست، در ازای این پسرفت، ۵ میلیون پوند از این تیم می گیرد که حتما از نظر خود دژاگه، گرفتن این پول نسبت به بازی در لیگ انگلیس ارزش داشته. اما قوچان نژاد که تنها ۵۰۰ هزار دلار از الکویت گرفته، می توانست بیشتر از این پول را از تیم های ایرانی بگیرد و در فوتبال با کیفیت تری هم حضور داشته باشد. لیگ برتر ایران قطعا نسبت به لیگی که تیم الکویت در آن حضور دارد باکیفیت تر است و از طرفی تیم های ایرانی حاضر بودند بیشتر از این ۵۰۰ هزار دلار برای این بازیکن هزینه کنند.

در لیگ برتر امسال بازیکنانی هستند که حدودا همین ۵۰۰ هزار دلار را گرفته اند. تازه این رقمی است که به طور رسمی اعلام شده و حتی سازمان لیگ هم نسبت به بالاتر بودن رقم دریافتی این بازیکنان مشکوک است. به عبارتی گوچی می توانست با حضور در یکی از تیم های متمول لیگ ایران، بیشتر از این پول را به جیب بزند و همین جا جلوی چشم اعضای کادر فنی تیم ملی باشد.
۴۳ ۴۳