مسابقات ۴ وزن اول رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی جوانان جهان، از عصر امروز(سه شنبه) در شهر زاگرب کرواسی آغاز شد که پیام بویری، نماینده وزن ۷۴ کیلوگرم کشورمان با شکست مقابل حریف ترکیه ای در فینال به مدال نقره دست یافت. سایر نمایندگان کشورمان هم حذف شدند تا فرنگی کاران جوان کشورمان با تنها یک مدال به کار خود در روز اول پایان بدهند.

به نقل از فارس، پیام بویری در وزن ۷۴ کیلوگرم در دور اول با نتیجه ۱۲ بر ۲ کولکوفس از لیتوانی را شکست داد و در یک هشتم نهایی هم ساسیچ از کرواسی را ۸ بر صفر مغلوب کرد و راهی یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله هم با نتیجه یک بر صفر عزیزبیکوف از قرقیزستان را شکست داد و به نیمه نهایی رسید. بویری در این مرحله با نتیجه یک بر صفر بولکوادزه از گرجستان را مغلوب کرد و فینالیست شد. وی در دیدار فینال با نتیجه ۲ بر ۲(ضربه فنی) مقابل فرقان بایراک از ترکیه شکست خورد و به مدال نقره دست یافت. در این وزن ۳۲ کشتی گیر وزن کشی کرده اند.

رضا خدری در وزن ۵۰ کیلوگرم در دور نخست با نتیجه ۵ بر صفر مقابل اسلام جان بهراموف، قهرمان جوانان آسیا از ازبکستان به پیروزی رسید و راهی مرحله بعد شد، اما در دور دوم با نتیجه ۵ بر ۴ مغلوب لوازی از اسلواکی شد و از حضور در نیمه نهایی بازماند که با توجه به شکست حریفش در مرحله بعد از گردونه مسابقات کنار رفت. در این وزن ۱۹ نفر حضور دارند.

در وزن ۶۰ کیلوگرم علی ارسلان در دور اول با نتیجه ۱۲ بر ۲ مغلوب یاسین اوزای از فرانسه شد که با توجه به شکست حریفش از گردونه مسابقات حذف شد. در این وزن ۳۲ نفر روی باسکول رفته اند.

در وزن ۹۶ کیلوگرم محمد ابراهیمی در دور اول با نتیجه ۳ بر صفر فریدریکاس از لتونی را شکست داد و در دور دوم هم با نتیجه ۴ بر صفر از سد آبگاریان از ارمنستان گذشت و به یک چهارم نهایی رسید، اما در این مرحله با نتیجه یک بر صفر مغلوب بلادوف از نروژ شد و از حضور در نیمه نهایی بازماند که با توجه به شکست حریفش در این مرحله حذف شد. در این وزن ۲۸ نفر حضور دارند.