به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ تیم زیر ۱۴ سال ایران یا همان تیم ملی نونهالان در اولین مسابقه خود در اولین دوره مسابقات قهرمانی جام ملت های آسیا تیم تیمور شرقی را با نتیجه جالب ۴-۱ شکست داد. مسابقه ای که در ورزشگاه شهید حاجی بابایی همدان برگزار شد و با حواشی جالب همراه بود.
از حواشی جالب می توان به حضور زنان در استادیوم اشاره کرد که البته گفته می شود بانوان بیشتر از خانواده ها و اقوام بازیکنان بودند. بازی در دو وقت ۳۰ دقیقه ای برگزار شد و هر تیم می توانست ۶ تعویض انجام دهد! حضور مهدی مهدوی کیا در استادیوم تشویق او را به همراه داشت و البته ملی پوشان نونهال ایرانی را به یک بازی خوب و دلچسب ترغیب کرد که در نهایت هم این چنین شد.
حیدر شریفی، سرمربی تیم ملی نونهالان بعد از این پیروزی پر گل گفت: «برتری پرگل مقابل تیمور شرقی ناشناخته ترین تیم رقابت ها بسیار خوشایند بود. بازی در ساعت ۱۵ کار ما را مشکل کرد و روی کیفیت بازی تاثیر گذاشت اما در نهایت نتیجه کسب شده لذت بخش بود. تیمور شرقی تیمی سرعتی و تکنیکی بود و فکر می کنم دوری مسافت و بازی در شهر کوهستانی با ارتفاع بالا از سطح دریا برای آنها مشکل ساز شد و گرنه آنها تیم بسیار خوبی هستند. تیم ما توانست از موقعیت های گلزنی به نحو احسن استفاده کند و تیمی را شکست دادیم که برای ما ناشناخته بود و فقط دقایقی از تمرین آنها را دیده بودیم.»
سرمربی تیم ملی نونهالان ادامه داد: «بازی در گرمترین ساعت روز برای هر تیمی دشوار است و انتظار داریم ساعت بازی ها به زمانی خنک تر تغییر کند تا بازیکنان دچار مصدومیت نشوند.»
سرمربی تیم همدان با تمجید از بازی نفرات تیمش از جمله «ذبیح ا… کوهکن» گفت: حضور این بازیکن که از خطه محروم سیستان و بلوچستان آمده برای ما مفید است و یکی از چهره های آینده دار فوتبال ایران خواهد بود. در خط دفاعی هم بچه های ما از جمله عارف محمد علی پور بازی خوبی از خود به نمایش گذاشتند.
اما ذبیح ا… کوهکن که سرمربی تیم ملی بازی او در مصاف با تیمور شرقی را ستوده است بازیکن تیم نوجوانان پیکان است و یک سالی است که برای بازی به تهران آمده است.
او در گفتگویی کوتاه ایران را یکی از امیدهای قهرمانی آسیا می دادند و می گوید: «با حضور مهدی مهدوی کیا در همدان و صحبت هایی که او برای ما داشت روحیه گرفتیم و دیدید که با یک بازی خوب حریف اول خود را با نتیجه ۴-۱ شکست دادیم.»
کوهکن الگوی فنی خود در داخل ایران را جواد نکونام و آندارنیک تیموریان می داند و در فوتبال خارجی نیز علاقمند به بازی اینیستا است.
عارف محمد علی پور مدافع شماره ۵ ایران هم قهرمانی در این دوره از بازی ها را سخت اما در توان ایران می داند و در مورد بازی با تیمور شرقی گفت: «در ۱۵ دقیقه ابتدایی بازی کمی استرس داشتیم و خوب بازی نکردیم اما بعد از ۱۵ دقیقه توپ و میدان در اختیار گرفتیم و بازی خوبی از خود به نمایش گذاشتیم.»
عارف محمد علی پور تیم های کره شمالی، عراق و کره جنوبی را حریفان ایران در مسیر قهرمانی جام ملت های آسیا می داند و بزرگترین آرزوی خود در حال حاضر را قهرمانی در این دوره از بازی ها بر می شمرد.
محمد علی پور در پایان الگوی فنی خود در ایران را سید جلال حسینی و در آنسوی مرزها راموس برشمرد.
۲۵۱ ۴۳