مهری رنجبر:اسلو بودان کواچ دستیار جدید نمی خواهد. او که در دور نهایی لیگ جهانی والیبال، با بستری شدن زنده یاد حسین معدنی در بیمارستان، دستش خالی ماند، خیلی زود رحمان محمدی راد را جایگزینش کرد. نبود معدنی در نیمه نهایی شاید بزرگ ترین ضربه را به تیم ملی والیبال زد، حتی وقتی خیلی ها به کواچ انتقاد کردند که چرا فراموش می کرد تایم بگیرد، خودش این طور اعتراف کرد: «نبود حسین معدنی نیمکت ما را خیلی ضعیف کرد.»
حتی باعثشد در بازی ها زمانی که لازم بود، تایم را فراموش کنیم. به هر حال در مسابقات، نیمکت به سرمربی برای تعویض و گرفتن تایم مشاوره می دهد.» هر چند بعضی ها سرمربی جوان را برای ایران کوچک می دانستند اما بعضی ها هم این انتقاد را قبول نداشتند اما در عوض ایراد را به نیمکت ضعیف ربط می دادند. فدراسیون با پایان لیگ جهانی برای اینکه کواچ دستش بازتر باشد و در مسابقات قهرمانی جهان - لهستان به دردسر نیفتد، پیشنهاد انتخاب دستیار جدید را داد، حتی خارجی. کواچ هم اسم یکی، دو مربی خارجی را به فدراسیون داد.

یکی از آنها کارمین فانتونا دستیار ایتالیایی کواچ بود اما تنها ایراد، قرارداد آنها با باشگاه های ایتالیایی بود. وقتی کار به اینجا رسید، سرمربی تیم ملی والیبال قید دستیار جدید را زد و ترجیح داد با همین نیمکت بسازد. امیر خوش خبر سرپرست تیم ملی والیبال در این باره می گوید: «کواچ ترجیح می دهد با همین کادر بسازد و تمایلی هم برای جایگزین ندارد. او معتقد است با اینکه دور نهایی لیگ جهانی اولین تجربه ملی محمدی راد بود اما عملکردش مثبت است و نیازی به تغییر کادر نیست، مگر اینکه سال آینده مربیان ایتالیایی ای که می خواست را با پایان تعهدشان بیاورد.»
شاید فدراسیون ترجیح می داد نیمکت تیم ملی تقویت شود تا در رقابت های قهرمانی جهان - لهستان، به خاطر خالی بودن نیمکت تیم ضرر نکند اما تصمیم نهایی را کواچ می گیرد.

به اعتقاد سرپرست تیم ملی والیبال وقتی سرمربی راضی است، فدراسیون هم نظرش را تحمیل نمی کند: «من همیشه به کواچ گفته ام، اوست که در زمین تصمیم نهایی را می گیرد. فدراسیون هم هیچ وقت نظرش را تحمیل نمی کند؛ نه زمان ولاسکو و نه زمان مرحوم معدنی و نه حالا، مگر اینکه سرمربی خودش بخواهد. سرمربی از نیمکت راضی است به ویژه کواچ که از همان اول می گفت برای نتیجه آمده نه رفتن به المپیک ۲۰۱۶. مربی ای که با شروع کارش نتیجه می خواهد، مطمئن باشید با بهترین تصمیم، بهترین کار را انجام می دهد. حالا که داورزنی دست کواچ را باز گذاشته، او وقتی نتوانست بهترین دستیار را بیاورد، ترجیح می دهد که با رحمان محمدی راد کار کند چرا که هم او را صادق می داند و هم به او اعتماد دارد.»
۲۵۱ ۴۳