به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ محسن قهرمانی امروز در کنفرانسی خبری شرکت کرد و حرف هایی که مدتها در سینه اش حبس شده بود را بیرون ریخت. او از فریدون اصفهانیان و حسین عسگری انتقاد کرد و مثل چند ماه پیش بعضی از آقایان را به خدا و امام رضا(ع) سپرد. قهرمانی در ابتدای این کنفرانس خبری گفت: «می دانید چرا اجازه نمی دهند من قضاوت کنم؟ برای اینکه بله قربان گو نیستم. من نمی خواستم حرفی بزنم و می خواستم به روزه سکوتی که گرفته ام ادامه بدهم ولی به گفته بعضی از پیشکسوتان دیگر جایز نبود سکوت کنم.»
او این را گفت و ادامه داد: «مسئولان فدراسیون فوتبال در مورد شرایط من برای حضور در لیگ یک طرفه به قاضی می روند. آنها موضوعات نادرستی را مطرح می کنند. من می خواهم برای مردم ایران حرف بزنم تا خیلی از سوء تفاهمات بر طرف شود. یک چیز برای من واقعا خنده دار است. اصفهانیان گفته که برای بازگشت به داوری باید برای او نامه بنویسم. اما سوال من این است که آیا همه داوران محروم برای بازگشت به او نامه زده اند؟ من سوال دیگری هم دارم. آیا داور نور چشمیتان هم این کار را کرده است؟ یا چون داور حرف گوش کنی بوده به راحتی برگشت و قضاوت می کند؟ اتفاق حالا خیلی از داوری های مهم را هم به او می دهند. محرومیت من تمام شده بود و قاعدتا باید در کلاس پیش از فصل لیگ برتر شرکت می کردم و شاید در تست بدنی رد می شدم و این گونه بهانه و توجیه آقایان مناسب تر بود.»
او می گوید تا زمانی که اصفهانیان و عسگری در این فوتبال باشند قضاوت نخواهد کرد: «نمی دانم چرا دوستان دست پیش می زنند. خیلی ها دوست دارند من برگردم اما این دو نفر نمی خواهند. من شنیده ام که آنها در یک محفل خصوصی گفته اند اجازه نمی دهند تا من به دنیای داوری برگردم.»
قهرمانی از دلایلی که اجازه نداده اند تا او به دنیای داوری برگردد حرف می زند و می گوید: «می گویند من بعضی از شرایط را ندارم. راستش خودم هم نمی دانم این شرایط چه چیزی است. واقعا این شرایط چیست؟ می شود برای مردم آنالیز کنید. آیا داورانی که الان دارند سوت می زنند این شرایط را داشته اند؟ عنوان کردند بازی های فصل پیش قهرمانی کم بوده است اما سوال من این است چگونه یک داور با این همه قضاوت و سابقه داوری در داربی ۷۶ را کنار می گذارند و شرایط داوری ندارد اما یک داور با تنها دو و یا چهار داوری در لیگ دسته اول می تواند در لیگ برتر سوت بزند؟»
قهرمانی خطاب به عسگری حرف هایش را این طور ادامه داد: «جامعه فوتبال و داوری را بازی ندهید. شما بهانه جوانگرایی را آورده اید اما چطور داور ۳۷ ساله می خواهد در لیگ قضاوت کند؟ در کلاس های پیش از فصل امسال کسانی شرکت کردند که اصلا شرایط قضاوت در لیگ برتر را ندارند. بگذارید یک چیز به شما بگویم. فصل قبل عسگری و اصفهانیان با هم اختلاف داشتند. اصفهانیان با وجود اینکه خیلی از داوران را نمی شناخت اما قضاوت ها را تعیین می کرد. فصل پیش از یک کمک داور زنجانی شنیدم که اصفهانیان از داوران زنجان می خواهد برنامه ۹۰ را نگاه کرده و داوران دارای اشتباه زیاد را مشخص کنند تا دیگر به آنها داوری ندهد ولی خوشبختانه اختلاف این آقایان در لیگ امسال حل شده و امسال داوران را حسین عسگری تعیین می کند که ۸۵ درصد لیگ را می شناسد اما معیار او دوست داشتن ها و دوست نداشتن هاست. با این دوست داشتن ها و دوست نداشتن ها فاتحه آینده داوری این مملکت را می خوانید. به واقع در ۲۵ سال عمر داوری ام کمیته داوری به این ضعیفی وجود نداشته است.»
تقریبا ۴۵ روز پیش مسئولان فدراسیون گفت و گویی را علیه قهرمانی انجام داده بودند. گفت و گویی که باعثشد تا قهرمانی این طور علیه آن موضع بگیرد. «آقایان چرا راحت از دلیل عدم بازگشت من حرف نمی زنید؟ شما می گویید محرومت ن برطرف شده اما به دلیل مشکلات فنی نمی تواند قضاوت کند. آقای عسگری می شود درباره این شرایط فنی توضیح بدهید؟ مهمترین عامل نخواستن من این بود که بعد از مصاحبه شما پس از دیدار افتتاحیه لیگ سیزدهم میان پرسپولیس و تراکتورسازی جوابتان را دادند و چون آدم کینه ای هستند من را کنار گذاشته اید. البته بار اولتان نیست و با حسین نیکوزاده نیز همین کار را کردید که به علت جوانی در یک تماس تلفنی صدایش بلند شده بود و قسم خوردید که او را از داوری ایران حذف می کنید و این کار را کردید و الان هیچ اثری از این داور بااستعداد نیست. بله، جوابتان را می دهیم چون حرف غیرمنطقی می زنید. شما آدم بله قربان گو می خواهید. مردم و جامعه فوتبال بدانند هیچ مشکلی سر راه بازگشت من به داوری وجود ندارد و تنها مشکل کینه این آقایان است.»
ادامه دارد…
۲۵۱ ۴۳