به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، حسین عسگری گفت: بر اساس برنامه ریزی های قبلی و با توجه به نیاز داوری کشور به جوانگرایی و ایجاد انگیزه بین داوران، قضاوت ۲ دیدار از هفته نخست لیگ برتر را بر عهده ۲ داور جوان گذاشتیم. البته برای بالا بردن روحیه آنها بازی بین تیم های استقلال خوزستان و گسترش فولاد تبریز را خودم در اهواز حضور داشتم و همچنین دیدار بین تیم های صبای قم و ذوب آهن را اصفهانیان مورد نظارت قرار داد.

وی ادامه داد: قضاوت زاهدی فر در اهواز خوب بود و اگر همینطور ادامه دهد می تواند در بین داوران خوب لیگ برتر قرار بگیرد. درباره بازی برگزار شده در قم، طی تماسی که با اصفهانیان داشتم مشکل خاصی عنوان نشد. به هر حال این اولین قضاوت آنها در لیگ برتر بود و خوشبختانه اشتباه های تاثیرگذار نداشتند اما واضح است که داوران جوان نیاز به کسب تجربه بیشتر دارند.

عسگری درباره قضاوت داوران در بازی های هفته اول لیگ برتر گفت: ناظران بازی ها هیچگونه اشتباه مهمی را انعکاس ندادند و بنا بر گزارش ها عملکرد همه داوران خوب بوده است.

رییس دپارتمان داوری درباره اعتراض های برخی تیم ها بیان کرد: متاسفانه در همین هفته اول لیگ برتر برخی مسئولان و بازیکنان اعتراض های کرده اند که به غیر از ایجاد جو منفی و فشار به داوران دستاورد دیگری ندارد. پیش از شروع لیگ به همه باشگاه اعلام کرده بودیم که نسبت به انجام مصاحبه علیه داوری خودداری کنند اما باز هم شاهد این اتفاق هستیم، بنابراین ما هم این اعتراض ها را به کمیته انضباطی انعکاس می دهیم که برخورد لازم از طریق انضباطی انجام شود تا از هجمه های بی دلیل بر داوری جلوگیری کنیم.