ملت ایران:حسین فرکی، سرمربی فولاد خوزستان فردا روز سختی را در پیش خواهد داشت و باید برابر شاگران سال قبل خود که حالا با هدایت ابراهیم زاده مدعی کسب سهمیه ی آسیا هستند، باید برای آسیائی شدن بجنگد.
مصاف با نفت تهران؛ چگونه خواهد بود؟
جا دارد اینجا از زحمات شما خبرنگاران ورزشی تشکر کنم به نظرم بازی نفت تهران و فولاد خوزستان به نوعی یک مسابقه فینال برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان آسیا است. من خودم اصلاً پیش بینی نمی کردم که کار فولاد خوزستان به جایی برسد که برای گرفتن سهمیه لیگ قهرمانان آسیا به مصاف تیم نفت تهران برویم. این موضوع علی رغم میل باطنی ام است.
نفت تهران؛ این باشگاه را چطور ارزیابی می کنید؟
من دو سال در باشگاه نفت تهران کار کردم و به خوبی می دانم مجموعه نفت از افرادی پاک و با انگیزه برای کار در فوتبال هستند. آنها کاربلد هستند، اما از سویی دیگر امسال حضور در باشگاه فولاد خوزستان را تجربه کردم. این تیم شرایط مشابهی از لحاظ مدیریت، فنی و بازیکنان به تیم نفت تهران دارند. به هر حال تقدیر این بود که ما در این شرایط حساس رودروی هم قرار بگیریم آن هم برای گرفتن سهمیه لیگ قهرمانان آسیا. من امیدوارم با گرفتن سهمیه لیگ قهرمانان آسیا مردم اهواز و به خصوص هواداران فولاد خوستان را خوشحال کنیم که در طول فصل گذشته ما را حمایت کردند.
فولاد؛ وضعیتش چطور است؟
امسال هرچه به پایان لیگ نزدیک می شدیم مشکلات ما زیادتر می شد و ما لطمات زیادی را از این مشکلات دیدیم. مهم ترین مشکل ما وقفه هایی بود که در جریان مسابقات لیگ برتر به وجود می آمد. ما باید چهار پنج هفته پیش تر سهمیه لیگ قهرمانان آسیا را می گرفتیم. متأسفانه بضاعت ما همین بود بازیکنان فولاد تلاش خود را کردند تا دل هواداران خوشحال کنند، اما حالا کار به روز آخر کشیده شده است تا اینکه بتوانیم با گرفتن سهمیه لیگ قهرمانان آسیا هدیه ای به هواداران اهوازی بدهیم.
تقدیر حسین فرکی؛ چرا همیشه روز آخر رقم می خورد؟
من عادت کردم کار تیم هایم چه برای بقا در لیگ برتر و چه برای گرفتن سهمیه لیگ قهرمانان آسیا به روز آخر کشیده شود. این سومین سال است که با فشار زیاد و استرس فراوان در هفته پایانی کار تیمم را پیگیری می کنم. شاید تقدیر من هم اینگونه است. امیدوارم بازی نفت و فولاد خوزستان زیبا شود مطمئناً هر دو تیم به دنبال پیروزی خواهند بود گرچه ما یک شانس دیگر هم داریم و آن این است که با کسب یک مساوی هم حضورمان در لیگ قهرمانان آسیا قطعی می شود، اما با این دیدگاه وارد زمین نمی شویم که بازی مساوی شود این مسابقه را مانند یک دوی مارتن می دانیم که باید تا خط پایان با تمام توان رفت تا این نفس های آخر را هم با شجاعت و استقامت پشت سر بگذاریم.
و اما محرومان و مصدومان فولاد…
عبدالله کرمی بازیکن مصدوم ما است که در هفته گذشته هم به همین دلیل غایب بود در کنار وی مهدی امیرآباد و ایوب کلانتری ۳ کارته است این هم از لطف تیم داوری بود که هفته گذشته به شمامل حال ما شد. برخلاف میلم که همواره به داوران احترام گذاشته و در آینده هم خواهم گذاشت مجبور شدم در این مورد صحبت کنم. اما الان هم معتقدم گذاشتن محسن ترکی برای قضاوت در این دیدار صد درصد اشتباه بود. اما این ناراحتی از داوری تو دلم بود و به همین خاطر دوباره آن را بیان کردم. این هفته با یک بازیکن مصدوم و دو محروم مجبور هستیم به مصاف نفت برویم.