ملت ایران:تیری آنری، ستاره فرانسوی دنیای فوتبال که بعد از پشت سرگذاشتن دوران فوتبالی موفق در قاره اروپا و برتن کردن پیراهن تیم های آرسنال و بارسلونا، حالا درنیویورک ردبولز توپ می زند، نسبت به سرالکس فرگوسن سرمربی بزرگ یونایتد که درپایان رقابت های این فصل بازنشسته خواهد شد ادای احترام کرده.
آنری در طول دوران حضورش در فوتبال اروپا خاطرات زیادی از مصاف هایش با سرالکس فرگوسن دارد. یکی از این خاطرات به فصل شکست ناپذیری که در آرسنال سپری کرده برمی گردد و خاطره بعدی رویارویی با فرگی و شاگردانش درلیگ قهرمانان اروپا و درسال ۲۰۰۹ با پیراهن بارسلوناست.
حالا و بعد از انتشار خبربازنشستگی فرگوسن در پایان رقابت های این فصل، تیری آنری دراین باره واکنش نشان داده و اعلام کرده که فوتبال یکی از بزرگترین مربیان تاریخ را از دست خواهد داد. بعد از برد ۱-۲ نیویورک ردبولز مقابل مونترئال، آنری در صحبت هایی گفت: «همه از این اتفاق ناراحت هستند؛ عجب سرمربی ای و عجب اسطوره ای. من هیچ کلمه ای برای توصیف کارهایی که سرالکس برای فوتبال انجام داده نمی یابم.»
آنری درادامه به این نکته اشاره کرد که یکی از بزرگترین ویژگی های سرالکس فرگوسن اعتماد به نفس و خودباوری بالای اوست: «این تکان دهنده است. این خبر واقعا من را تحت تاثیر قرار داده. من هم مثل همه افراد، صبح دیروز این خبر را دیدم. فقط می توانم بگویم که من برای مدتی طولانی مقابل تیم او مبارزه می کردم و تنها حرفی که می توانم بزنم این است که احترام زیادی برای او قائلم. کارهایی که فرگوسن انجام داده، جایی برای هیچ حرفی نمی گذارد. آنچه من برای همیشه به یاد خواهم داشت این است که او به دنیای فوتبال آمد و گفت که می خواهد از لیورپول و تیمش پیشی بگیرد و این کار را انجام داد. فقط این طور نبود که او این کار را بکند و بعد هم بگوید: " خب، این همان چیزی بود که در ذهن داشتم. " او این حرفها را قبل از انجام این کارها گفته بود و حرفهایش را هم محقق کرد. پس باید ارزش زیادی برای او و کارهایی که برای باشگاهش انجام داده قائل بود. یک کارنامه مربیگری فوق العاده درخشان.»