ملت ایران:«لیونل مسی»، ستاره آرژانتینی تیم فوتبال بارسلونا که بهترین بازیکن حال حاضر فوتبال جهان است، سوژه یک فیلم قهرمانانه خواهد شد.

استودیو «اپیک پیکچرز» با خرید حق ساخت اقتباس سینمایی از کتاب شرح حال «مسی؛ داستان پسری که اسطوره شد» نوشته ی لوسا کایولی، فیلمی بر اساس زندگی و فعالیت ورزشی ستاره نامدار فوتبال جهان را خواهد ساخت.

به گزارش ورایتی، مقامات این استودیو به زودی نویسندگان فیلمنامه و کارگردانان این پروژه را انتخاب خواهند کرد.

این فیلم به احتمال فراوان همزمان با برگزاری جام جهانی فوتبال برزیل که ۱۲ ژوئن ۲۰۱۴ آغاز می شود آماده نمایش خواهد بود.

این فیلم بر روی داستان زندگی پسربچه آرژانتینی تمرکز می کند که با غلبه بر مشکل کوتاهی قد، به یکی از بهترین فوتبالیست های تاریخ تبدیل شد.

یکی از مقامات استودیو اپیک با تاکید بر ساخت یک فیلم قوی و مثبت، هدف از ساخت فیلم زندگی مسی را پیامی به مردم دنیا عنوان کرد که بتوانند رویاهای خود را هرچقدر هم غیرممکن به نظر برسند، محقق کنند.

لیونل مسی متولد ۲۴ ژوئن ۱۹۷۸ در آرزژانتین، بهترین گلزن تاریخ باشگاه بارسلونا و همچنین جهان در بازی های رسمی به شمار می آید. او در سال ۲۰۱۲ توانست صاحب رکورد بیشترین گل زده در یک سال با ۹۱ گل شود تا رکورد گرد مولر افسانه ای را هم بشکند.

مسی تنها بازیکن تاریخ فوتبال است که چهار سال پیاپی موفق به دریافت توپ طلای فوتبال شده است. وی همچنین در سال های ۲۰۰۹،۲۰۱۰، ۲۰۱۱ و ۲۰۱۲ بهترین گلزن لیگ قهرمانان اروپا شد و در سال ۲۰۱۰،۲۰۱۱ و ۲۰۱۳ بهترین گلزن لالیگای اسپانیا لقب گرفت.

در کارنامه کارنامه افتخارات مسی سه قهرمانی در سوپرجام اروپا، سه قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا، چهار قهرمانی در لالیگای اسپانیا، چهار قهرمانی در سوپر جام اسپانیا، دو قهرمانی در کوپا دل ری و دو قهرمانی در جام باشگاه های جهان دیده می شود.