ملت ایران: رئال مادرید توانست مالاگا را در سانتیاگو برنابئو در هم بکوبد. اگر رئال این بازی را نمی برد قهرمانی بارسا قطعی می شد اما آنها توانستند با پیروزی مقابل حریف ۹نفره خود این قهرمانی را به تعویق بیندازند.
رونالدو هم دویستمین گل خود در ۱۹۷ بازی برای رئال را جشن گرفت.
رائول آلبیول تیمش را در همان دقیقه ۳ پیش انداخت و کرنر لوکا مودریچ را با سر به گل تبدیل کرد. دوازده دقیقه بعد بود که روکه سانتاکروس از مدافع مستقیم خود گذشت و در تیر دورتر توانست گل مساوی را بزند.
در دقیقه ۲۱ بود که روند بازی تغییر کرد. سرخیو سانچس کریس رونالدو را در محوطه جریمه سرنگون کرد و خودش هم با کارت قرمز مستقیم اخراج شد. اما پنالتی رونالدو را ویلی با پا دفع کرد.
اما رونالدو خودش در دقیقه ۲۶ گل بعدی را زد. او روی یک ضربه ایستگاهی غیرمستقیم توپ را به کنج بالای دروازه کوبید. البته مدافعان و دروازه بان مالاگا جای گیری خوبی در این گل نداشتند.
دقیقه ۳۳ بود که بازی سه بر یک شد. رئال مادرید در یکی از ضدحملات کلاسیک خود مانند همیشه عمل کرد و گل زیبایی زد. مسعود اوزیل با پاس گونسالو ایگواین به پیش تاخت و با جا گذاشتن آنتونیس توپ را به گل تبدیل کرد.
مالاگا البته در دقیقه ۳۶ یک گل را جبران کرد. آنتونیس پیش تاخته روی پاس خاویر پورتیو با شوت پای راست خود توپ را به گوشه بالای دروازه دیه گو لوپس رساند.
ویلی کابایرو در دقیقه ۴۲ مجبور به ترک میدان شد. اما کارلوس کامنی، جانشین او هم گل های خود را دریافت کرد. ابتدا رونالدو پس از فریب کامنی توپ را به کریم بنزما رساند تا او در آخرین لحظات بازی در نیمه اول گل بزند.
سپس لوکا مودریچ در دقیقه ۶۳ گل بعدی را زد. مودریچ خستگی ناپذیر مزد تلاشش را گرفت و توپ را با شوتی از راه دور به گل تبدیل کرد.
اوضاع مالاگا در دقیقه ۷۳ نابسامان شد. مارتین دمیکلیس با خطا روی رونالدو کارت زرد دوم را گرفت و تیمش را ۹نفره کرد.
سرانجام آنخل دی ماریا در دقیقه ۹۱ گل آخر را زد و با شوتی زمینی دروازه کامنی را گشود.
رئال مادرید به این ترتیب به امتیاز هشتادم خود در لیگ رسید. اما بارسا با کسب تنها ۲ امتیاز از ۴ دیدار باقی مانده خود قهرمانی را جشن می گیرد.