ملت ایران:در روزی که مهدی مهدوی کیا می خواست وداعی باشکوه با هواداران پرسپولیس داشته باشد، دو پنالتی بی دقت از هادی نوروزی و رضا حقیقی، جشن قرمزها را خراب کرد و مهدی هم با چهره ای بغض آلود، یک بار ورزشگاه آزادی را دور زد و به عنوان یک بازیکن برای همیشه با فوتبال خداحافظی کرد. اما خبر بهت آور، تصمیم علی کریمی برای خداحافظی از دنیای فوتبال بود. کریمی که در سال های گذشته بارها نشان داده، اخلاق منحصر به فردی دارد، در شرایطی از وداع با فوتبال صحبت کرد که هنوز یکی از مردان اصلی تیم ملی است و تیم ملی باید کمتر از یک ماه دیگر رقابت های سرنوشت ساز مقدماتی جام جهانی را برگزار کند.

شاید در روزهای آینده اطرافیان جادوگر، علی کریمی را وادار کنند تا از تصمیم خود صرفنظر کند اما آن هایی که کریمی را از نزدیک می شناسند، بعید می دانند که او تحت تاثیر توصیه های دیگران، بار دیگر به میدان فوتبال برگردد.

کریمی به شکلی عجیب در فوتبال ایران مطرح شد و حالا خداحافظی او هم عجیب به نظر می رسد. شاید اگر پرسپولیس در ضربات پنالتی، سپاهان را شکست می داد، مرد محبوب پرسپولیسی ها تصمیم دیگری می گرفت اما حالا در یک روز، هم پرسپولیس جام حذفی و سهمیه آسیا را از دست داده و هم دو بازیکن محبوبش را. ستارگانی که شاید تا چند سال دیگر هیچ کسی همطراز آن ها نباشد.

حالا که مهدوی کیا و علی کریمی در یک روز تصمیم به خداحافظی گرفته اند، باید منتظر تحقق پیش بینی علی پروین باشیم که با ادبیات خاص خود گفت: «مهدی مربی گیری رو دوست داره اما علی کریمی مربی گیری رو دوست نداره». آیا ۱۵ اردیبهشت ۹۲ آخرین روز فوتبالی علی کریمی بود؟!