ملت ایران: سرمربی استقلال در نشست خبری پس از پیروزی تیمش برابر فولاد و قهرمانی در لیگ برتر گفت: خدا را شکر می‌کنم که در این سال پر فراز و نشیب توانستیم در شهری که قدمگاه امام رضاست، قهرمان شویم. نمی‌خواهم از کسی اسم ببرم فقط خودم را می‌گویم که کمترین نقش را داشتم. مردم، هیات مدیره، مدیرعامل، مربیان و خصوصا بازیکنان که در این فصل سختی‌های زیادی کشیدند از تک‌تک‌شان ممنوم. خدا هم ما را کمک کرد تا قهرمان شویم.

قلعه‌نویی در ادامه گفت: این قهرمانی متعلق به همه هواداران استقلال در داخل و خارج از کشور است. ما در واقع در خانه استقلال قهرمان شدیم. اهواز خانه استقلال است. هواداران ما در این شهر نزدیک ۱۰۰ دقیقه ما را تشویق کردند.

سرمربی استقلال در ادامه گفت: باید از خیلی‌ها حلالیت بطلبم، چه کسانی که همکار من بودند، چه بازیکنان و چه اهالی مطبوعات. یقینا برخی ایرادها از من دیده‌اند که از آن‌ها نظرخواهی می‌کنم. معمولا بازیکنی که کمتر بازی می‌کند شاید حقی برای خود قائل باشد که از آن‌ها هم حلالیت می‌طلبم اما همه فکر و ذکر من استقلال بود و می‌خواستم سهم هرچند کوچک در شادی مردم داشته باشم.

وی در ادامه درباره اهالی مطبوعات خوزستان گفت: شما خودتان کارشناس هستید. چند تن از قدیمی‌های خوزستان را نمی‌بینم اما همین‌هایی که هستید بسیار قدیمی و کارشناس هستید. من یک سال خوب را با شما سپری کردم.

قلعه‌نویی در ادامه چند تن از خبرنگاران قدیمی استان خوزستان را به اسم صدا کرد و از آن‌ها تشکر کرد.

وی در ادامه گفت: باید به فوتبال ایران تبریک بگویم به خاطر کارهای زیربنایی که فولاد انجام داده است. ماحصل زحمات این باشگاه را چند سال بعد خواهید دید. آقای دهکردی مردی از دیار فوتبال است. فکر می‌کنم بالای ۴۰ – ۵۰ سال در فوتبال مدیریت کرده است و حالا یک کار زیربنایی خوب انجام می‌دهد. بازیکنان فولاد فوتبال خوبی بازی می‌کنند و چند سالی که در استقلال بودم هیچ تیمی اینقدر ما را اذیت نکرد. این حرف درستی است که زمین بازی باید خیلی بهتر باشد اگر فولاد زمین خوبی داشت یکی از بهترین‌های آسیا می‌شد. امیدوارم در سال‌های آینده فولاد به باشگاه‌های آسیا بازگردد.

وی ادامه داد: جایی که مدیر از اهل فوتبال باشد این گونه می‌شود. اما جاهایی که مدیر غیر فوتبالی می‌آید و برای سال‌های بعد از خود هم مصاحبه می‌کند، شرایط به گونه‌ای دیگری می‌شود. کسی مثل دهکردی دنبال مصاحبه کردن نیست.

قلعه نویی گفت: آرزو دارم سه تیم به لیگ برتر برگردنند. یک ابومسلم به خاطر امام رضا(ع)، دو استقلال اهواز چون تیم خودم است و سه نساجی مازندران که در فوتبال مازندران خیلی نقش داشته است. اگر بشمرید فوتبالیست‌های زیادی در مازندران داشته‌ایم.

در ادامه قلعه‌نویی درباره کیفیت لیگ دوازدهم گفت: این لیگ فراز و نشیب زیادی داشت که یکی از دلایلش تعطیلی‌های بی‌جهتی بود که بارها به وجود آمد و دلیل دوم کیفیت بد زمین‌ها بود. اگر این دو مشکل حل شود به شما قول می‌دهم که تیم‌های ما در آسیا بزرگی می‌کنند. همچنین بحثزیرساخت‌ها بسیار مهم است. کشوری مثل قطر تاکنون یک جام ملت‌ها برگزار کرد، یکی بازی‌های آسیایی و چند سال بعد هم جام جهانی، ان‌شاءالله ایرانی‌ها هرجا که هستند سربلند باشند. شان و شخصیت ایرانی‌ها بالاتر از این است که این زمین فوتبال‌شان باشد. لیاقت مردم خوزستان بیش از این است.

قلعه‌نویی همچنین گفت: سه بازی دیگر پیش رو داریم. احساسم این است که استقلال به یک مربی بزرگ احتیاج دارد. من انسان کوچکی هستم. یک آدم بزرگ باید بیاید که خواسته‌های مردم را اجابت کند. ان‌شاءالله برابر الشباب هم آنچه لیاقت هواداران استقلال است انجام دهیم و پس از آن هیات مدیره یک مربی بزرگ را بیاورد که در حد مردم باشد.

قلعه‌نویی درباره داوری‌های لیگ هم گفت: ‌ داورها کلا مظلوم هستند چون حق و حقوق زیادی نمی‌گیرند. دستمزد داورها باید بالا برود که به یک حرفه تبدیل شود.

در ادامه خبرنگاری مدعی شد که عملکرد داوران امروز به سود استقلال بوده است که قلعه‌نویی این مطلب را رد کرد.

وی درباره مشکلات مالی باشگاهش هم گفت: باید از مهندس انصاری تشکر کنم که سه هفته پیش خیلی به ما کمک کرد و مردانگی به خرج داد. استقلالی‌ها باید همیشه نام او را به خاطر داشته باشند. همین طور سایر معاونین باشگاه را. اگر انصاری ورود نمی‌کرد، شاید این جایگاه را پیدا نمی‌کردیم. ضمن اینکه آقای فتح‌الله‌زاده هم امسال سختی‌ زیادی کشید.

وی همچنین گفت: شما چه در خارج و چه در داخل کشور بازی کنید استقلال به پختگی لازم رسیده و فکر می‌کنم می‌توانیم برابر الشباب پیروز شویم و مردم خوشحال کنیم. امیدوارم دولتمردان به احساس و عواطف مردم ارزش قائل شوند کشور ما یک کشور جوان است. آسیب‌های فرهنگی زیادی داریم. تنها جایی که جوان‌ها می‌توانند احساسات و هیجانات خود را خالی کنند فوتبال است امیدوارم دکتر عباسی عزیز که باید از او هم تشکر کنم نگاه ویژه‌ای به استقلال داشته باشد، چون تنها نماینده ایران در آسیاست.