ملت ایران: با وجودی که بارسلونا تنها یک گام دیگر با قهرمانی در لالیگا فاصله داردو دیر یا زود قهرمانی اش در رقابت های لالیگا را مسجل خواهد کرد، حذف دردناک این تیم در رقابت های لیگ قهرمانان اروپا و باخت ۰-۷ مقابل بایرن در مجموع دو دیدار رفت و برگشت وناکامی در رسیدن به فینال، باعثشده تا هواداران بارسا ازهم اکنون به فکر خریدهای تیمشان در بازار نقل و انتقالات تابستانی بوده و رویاپردازی هایشان را آغاز کنند.
دراین میان روزنامه ال موندودپورتیوو هم برای آگاهی از بازیکنان موردعلاقه هواداران بارسا، نظرسنجی ای را روی وب سایتش قرار داده تا بدین ترتیب از نظر هواداران بارسا نسبت به خریدهای این تیم دربازار نقل و انتقالات ۴-۲۰۱۳ مطلع شود.
پاسخ هواداران جالب بود. در طول حدود ۲ ساعت ۱۱ هزارنفر دراین نظر سنجی شرکت کردند و اولویت اول هواداران برای خرید تابستانی تیمشان، نیمار بود که ۴۳% آرا را به خود اختصاص داده بود وروبرت لواندوفسکی با ۲۸%ارا در رده دوم قرار گرفت
طرفداران بارسلونا برای خط میانی تیمشان با ۴۳%ارا، ایسکو بازیکن مالاگا را برگزیدند و بدین ترتیب او را به ایلکای گوندوگان دورتموند که ۲۲%رای آورد ترجیح دادند
در خط دفاعی هم هواداران تیم کاتالان اکثرا به متس هوملز(۵۹%آرا) رای دادندو تیاگو سیلوا ۳۴ % رای آورد و در درون دروازه، داوید دخه آدروازه بان اسپانیایی منچستریونایتد ۷۵% از آرای کلی را به خود اختصاص داد
بعد ازانجام این نظرسنجی، حالا بهتر است نگاهی منطقی به احتمال انجام این خریدهاو انتقال این بازیکنان به رختکن تیم کاتالان داشته باشیم.
درحال حاضر نیمار بیش از هرگزینه دیگری به رختکن بارسلونا نزدیک است و پیش پرداخت ۱۰ میلیون یورویی بارسا برای جذب او و انتشار خبر عدم تمدید قرارداد نیمار با سانتوس، همگی از احتمال انتقال نیمار به نوکمپ خبر می دهند. در مورد لواندوفسکی که ستاره تیمش در بازی با رئال بود و ۴ بار دربازی رفت نیمه نهایی اروپایی دروازه کهکشانی ها را باز کرد اوضاع متفاوت است. دورتموندی ها که اخیرا اعلام کرده اند که توافقی برای انتقال او به بایرن انجام نشده، علاوه بر باواریایی ها، رئال مادرید، چلسی و یونایتد را درکورس خریداری او می بینند وهمین کار را برای انتقال او به بارسا سخت خواهد کرد. به ویژه اینکه سران دورتموند حاضر نیستند تا لواندوفسکی را با قیمتی ارزان تر از ۳۷میلیون یورویی که برای گوتزه دریافت کردند، بفروشند.
ایسکو، بازیکن خط میانی مالاگا یکی از پدیده های نوظهور فوتبال اسپانیاست که درژآنویه گذشته و باتمدید قراردادش مبلغ ذکر شده در بند جدایی زودهنگامش از ۲۱ میلیون یورو به ۳۵ میلیون یورو افزایش یافت وبا درنظرداشتن بدهی های مالی مالاگا، سران این باشگاه ممکن است او را با ۲۸ میلیون یورو هم به فروش برسانند.
بعد از انتقال تیاگو سیلوا به پاری سن ژرمن درتابستان گذشته، گزینه پیوستن او به بارسا تقریبا منتفی است وازهمین رو در میان گزینه های مطرح شده، متس هوملز بهترین بازیکن ممکن به نظر می رسد. ولی تیتو او را بازیکن کندی می داند وازهمین رو تردیدهای برای خریداری اش وجود دارد.
با جدایی قریب به یقین والدس از بارسلونا، آنها باید به فکر جذب یک دروازه بان تمام وکمال هم باشند و گزینه مدنظر هواداران داوید دخه آاست، خریدی که کمی سخت و غیرمنطقی به نظر می رسد. چون او امسال به عنوان بهترین دروازه بان لیگ برتر انتخاب شده و بعید است که فرگوسن به سادگی او را به فروش برساند. پس دردسترس ترین و منطقی ترین گزینه برای جایگزینی والدس، فعلا گوائیتا، دروازه بان والنسیاست