ملت ایران:شب گذشته در هفته سی و دوم لیگ دسته اول فوتبال باشگاهی آلمان موسوم به بوندس لیگا بایرن مونیخ، قهرمان زودهنگام لیگ در ورزشگاه زیگنال ایدوناپارک مقابل بورسیادورتموند یک بر یک مساوی کرد.
یوپ هاینکس پس از این تساوی اظهار داشت: پس از اتفاقات هفته گذشته رسیدن به فرم مطلوب برای این بازی کاری ساده نبود. مصاف با دورتموندی ها مصافی حساس بود که البته به خاطر بازی های هفته قبل، در آن هر دو تیم با تمام قوا ظاهر نشدند.
وی ادامه داد: در حاشیه بازی گفته می شد چون بسیاری از بازیکنان اصلی بایرن حضور ندارند، رویارویی با دورتموندی ها خسته کننده خواهد شد. در حالیکه چنین پیش بینی اتفاق نیفتاد.
هاینکس که در تاریخ ۴ خرداد و در ورزشگاه ومبلی لندن در قالب دیدار نهایی لیگ قهرمانان اروپا با همین حریف هموطن روبه رو خواهد شد، اضافه کرد: از تیمم بسیار راضی هستم که به لحاظ جنگندگی نمایش خیلی خوبی در زمین، حتی با ۱۰ نفر و یک بازیکن کمتر داشت. از این جهت فکر می کنم شایسته کسب یک امتیاز در این مصاف بود.
در این دیدار که در حضور ۸۰۶۴۵ نفر در ورزشگاه خانگی زردپوشان برگزار شد و دو تیم برتر ژرمن ها و لیگ قهرمانان اروپا بیشتر نفرات اصلی خود را به همراه نداشتند، کوین کرویتس در دقیقه ۱۱ برای دورتموند و ماریو گومس در دقیقه ۲۳ برای بایرن گل زدند. ضمن آنکه ضربه پنالتی دقیقه ۶۰ روبرت لواندوفسکی توسط نویر مهار شد. در این دیدار مونیخی ها در دقیقه ۶۴ رافینا مدافع برزیلی خود را به خاطر دریافت کارت قرمز دوم اخراج شده دیدند.