جواد نکونام کاپیتان تیم ملی ایران در پایان بازی استقلال با العین گفت و گویی داشته با روزنامه امارات الیوم.
به گزارش ملت ایران به نقل از گل او در این گفت و گو از بازگشت به لیگ ایران ابراز پشیمانی کرده است. جواد ۳۳ ساله می گوید: «من با اوساسونا قرارداد داشتم و می توانستم در این تیم بمانم. راستش سطح فوتبال اروپا با ایران تفاوت های بسیاری دارد و حالا که خوب فکر می کنم، می بینم تصمیم ابتدای فصلم برای برگشت به ایران تصمیم درستی نبوده است.»
جواد که در نیم فصل هم قصد بازگشت به اوساسونا را داشته در ابتدای فصل به دلیل پاره ای مسائل خانوادگی تصمیم گرفت به استقلال بیاید. تیمی که از بچگی به آن علاقه داشته اما حالا در شرایطی که استقلال آنها در آستانه قهرمانی لیگ و صعود به جمع ۸ تیم برتر آسیاست و در روزی که گل پیروزی تیمش را در امارات زده، از بازگشت به لیگ ایران ابراز پشیمانی می کند.
او که اخیرا با مهدی رحمتی هم آشتی کرده معتقد است با بازگشت به لیگ ایران، مسیر موفقی را که در یکی از بهترین لیگ های دنیا طی می کرد و می توانست آن را حداقل تا پایان جام جهانی ۲۰۱۴ ادامه دهد را از دست داده است.
کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران درباره پیشنهادهای اماراتی هم چنین می گوید: چند تیم اماراتی با من مذاکره داشته اند. عاقلانه نیست که اسم آنها را اعلام کنم و در زمان مناسب بهترین تصمیم را خواهم گرفت. باید بگویم که هدف من فقط پول نیست. من بازیکن فوتبال هستم و توجه زیادی به عملکردم در تیم جدیدم دارم. در لیگ امارات بیگانه نیستم. پیش از این در تیم های الوحده و الشارجه بازی کرده ام. البته باید این را بگویم که پیشنهادهای رسیده هیچ ربطی به این دو باشگاه ندارد.