ملت ایران:متس هوملز بازیکن باشگاه دورتموند که این روزها به خاطر توجه سران بارسا به جذب او در صدر اخبار رسانه ها قرار گرفته، حالا بنا به دلیل دیگری هم نامش را در تیتر روزنامه ها می بیند. او و هم تیمی اش نوون سوبوتیچ اخیرا به تکذیب انتشار اخباری مبنی بر خیانت هوملز به او و ارتباط نامشروع با سوبوتیچ می پردازند.
طبق گزارش منتشره در روزنامه اسپورت کاتالونیا، در هفته گذشته رسانه های خبری از خیانت کتی فیشر به هوملز و ارتباط نامشروع با هم تیمی او، نوون سوبوتیچ خبرهایی را منتشر کرده بودند؛ داستانی مشابه با داستان جان تری و وین بریج که در زمان حضور بریج در چلسی، تری با نامزد او آشنا شده و با او ارتباط نامشروع داشت
اما این بار سناریو به نحو دیگری پیش رفته و به جای آنکه مثل داستان بریج و تری، دو بازیکن باهم درگیر شده و قهر کنند، در این داستان، سوبوتیچ و متس هوملز هردو همزمان با هم این ماجرا را تکذیب کرده اند.
سوبوتیچ در گفتگویی اختصاصی با روزنامه بیلد گفته: «آنچه در طول این هفته های اخیر بیش از هرچیزی ما را متعجب کرده، توانایی مردم در بهره گیزی ار شبکه های اجتماعی برای دامن زدن به این داستان ها و شایعات تعجب آور است. واقعا این طور است. نه متس؟» او در ادامه صبت هایش با تکذیب این خبر گفته: «این خبر دروغ محض است. ما با هم دوست هستیم و هر دویمان نامزد داریم و خودمن هم نامزدی رسمی دارم.»
متس هوملز هم در واکنش به انتشار چنین اخباری گفته: «دیدن چنین خبری، با اینکه دروغ است، کمی تکان دهنده است. ولی ما همدیگر را خوب می شناسیم و به همین خاطر همگی می توانیم به چشم طنز به این خبر نگاه کرده و با هم به این خبر بخندیم. این تنها کاری است که دراین شرایط و حالا که هر راننده تاکسی وهر آرایشگری دراین باره از تو سوال می کند، می توان انجام داد. شاید بعد از انتشار این گفتگو دیگر چنین سوالاتی پرسیده نشود.»
این درحالی است که هوملز این روزها در حال یادگیری زبان اسپانیایی است و خبرنگار روزنامه بیلد درادامه این گفتگو از این بازیکن جوان سوال کرد که آیا تابستان امسال به بارسلونا خواهد رفت؟ و پاسخ هوملز بدین ترتیب بود: «من مدتهاست که درحال یادگیری زبان اسپانیایی هستم.»
او در پاسخ به سوالی دراین باره که ایا قول می دهد که تا پایان قراردادش در بوروسیا بماند یا خیر گفت: «هیچ وقت من از این نوع قول ها نمی دهم. البته یادتان نرود که من پنج سال و نیم است که اینجا هستم.»
قرارداد کنونی هوملز با دورتموند تا سال ۲۰۱۷ اعتبار دارد. او در سال ۲۰۰۹ از آکادمی فوتبال بایرن مونیخ به دورتموند پیوست و ممکن است در بازار تابستانی به بایرن مونیخ منتقل شود.
کتی فیشر، نامزد هوملز که ۲۴ ساله است در آوریل سال ۲۰۰۷ به عنوان «میس بایرن» انتخاب شدو بعد از آن بود که همراه با هوملز به شهر دورتموند نقل مکان کرد.