ملت ایران: هفته سی وششم رقابت های لیگ برتر امشب با برگزاری هفت بازی آغاز می شود و فردا وپس فردا نیز دنبال می شود.
اوضاع جدول
درپایان هفته سی و پنجم این رقابت ها و درحالی که بعضی تیم ها یک بازی کمتر برگزارکرده اند، منچستریونایتد با انجام ۳۵ بازی و کسب ۸۵ امتیاز در صدر است و منچسترسیتی با۳۴ بازی و ۷۱ امتیاز رده دوم را در اختیار دارد. چلسی با انجام ۳۴ بازی و کسب ۶۵ امتیاز تیم سوم جدول است و آرسنال که هر ۳۵ بازی اش را اانجام داده، ۶۴ امتیازی و در رده چهارم قرار گرفته. در این بخش از جدول تیم ها با فشردگی تمام کار را دنبال می کنند و برای کسب سهمیه حضور در رقابت های لیگ قهرمانان اروپا می جنگند. تاتنهام هم با۳۴ بازی و ۶۲ امتیاز پنجم است و تیم های اورتون، لیورپول، وست بروم، سوانسی و وستهم هم جایگاه ششم تا دهم را اشغال کرده اند. تیم های کوئینزپارک رنجرز و ردینگ هم هر دو با انجام ۳۵ بازی و کسب ۲۵ امتیاز تیم های نوزدهم و بیستم هستند
بازیهای مهم هفته
در مهمترین بازی های این هفته منچسترسیتی در خانه سوانسی به میدان خواهد رفت. تاتنهام و ساوثهمپتون با هم روبرو می شوند. کوئینزپارک رنجرز میزبان آرسنال است. لیورپول و اورتون با هم دیدار می کنند و منچستریونایتددر خانه میزبان چلسی خواهد بود.
برترین گلزنان
درپایان هفته گذشته رقابت ها، روبین فان پرسی هلندی با زدن ۲۵ گل برای یونایتد(۳گل از روی نقطه پنالتی) در صدر جدول گلزنان لیگ برتر است. لوئیس سوارس با زدن ۲۳ گل برای لیورپول در رده دوم قرار گرفته و البته با محرومیتی که تا پایان فصل گریبانگیرش شده احتمالا تا انتهای این رقابت ها به جایگاه پائین تری تنزل خواهد نمود. گرثبیل ولزی(تاتنهام) با زدن ۱۹ گل در طول این فصل سومین گلزن برتر جزیره است و میچو(سوانسی) و بنه ته که، گلزن استون ویلا، هر دو با ۱۸ گل در رده های بعدی هستند.
برنامه بازیهای این هفته فوتبال انگلیس بدین ترتیب است
شنبه ۱۴ اردیبهش(۴می)
فولام - ردینگ(ساعت ۱۸.۳۰)
نوروویچ - استون ویلا(ساعت ۱۸.۳۰)
سوانسی - منچسترسیتی(ساعت ۱۸.۳۰)
تاتنهام - ساوثهمپتون(ساعت ۱۸.۳۰)
وست بروم - ویگان اتلتیک(ساعت ۱۸.۳۰)
وستهم - نیوکاسل(ساعت ۱۸.۳۰)
کوئینزپارک رنجرز –آرسنال(ساعت ۲۱)
یکشنبه ۱۵ اردیبهشت(۵ می)
لیورپول - اورتون(ساعت ۱۷)
منچستریونایتد - چلسی(ساعت ۱۹.۳۰)
دوشنبه ۱۶ اردیبهشت(۶می)
ساندرلند - استوک سیتی(ساعت ۲۳.۳۰)