ملت ایران: هفته سی ودوم بوندس لیگا دیشب با برگزاری یک بازی آغاز شد وامروز و فردا نیز دنبال می شود.
اوضاع جدول
درپایان هفته سی ویکم رقابت ها، بایرن مونیخ با۸۴ امتیاز صدرنشین مقتدر رقابت هاست وچند هفته ای است که قهرمانی اش را در این رقابت ها قطعی نموده است. بوروسیا دورتموند با ۶۴ امتیاز تیم دوم است و بایر لورکوزن با۵۶ امتیاز در رده سوم قرار گرفته. تیم های شالکه و اینتراخت فرانکفورت هم با ۵۲ و۴۶ امتیاز تیم های چهارم و پنجم هستند و فرایبورگ هم حالا ۴۵ امتیازی است و در رده ششم قرار گرفته. بوروسیا مونشن گلادباخ و هامبورگ هر دو ۴۴ امتیازی هستند و هانوفر و ماینتس در رده های نهم و دهم قرار گرفته اند.
بازیهای مهم هفته
در مهمترین بازی های این هفته بوروسیا دورتموندو بایرن مونیخ مقابل هم قرارمی گیرند. نورنبرگ میزبان بایرلورکوزن است و وردربرمن و هوفنهایم با هم روبرو می شوند.
جمعه شب هم شالکه موفق شد تا دردیداری خارج از خانه با نتیجه ۱-۰ از سد مونشن گلادباخ عبور کند.
برترین گلزنان
درپایان هفته گذشته رقابت ها، روبرت لواندوفسکی با ۲۳ گل زده(یک گل از روی نقطه پنالتی) برای دورتموند برترین گلزن این فصل بوندس لیگاست. استفان کیسلینگ با ۲۲ گل(۳گل از روی نقطه پنالتی) برای لورکوزن در جایگاه دوم است و ماریو ماندزوکیچ، گلزن باواریایی ها با ۱۵ گل در رده سوم است. الکساندر میر با ۱۴ گل برای اینتراخت فرانکفورت و ادام اسزالای با ۱۳ گل برای ماینتس و وداد ایبیسوویچ هم با ۱۳ گل(۵ گل از روی نقطه پنالتی) هم در جایگاه های بعدی قرار گرفته اند
برنامه بازیهای این هفته فوتبال آلمان بدین ترتیب است
شنبه ۱۴ اردیبهشت(۴ می)
اینتراخت فرانکفورت - فورتونا دوسلدورف(ساعت ۱۸)
هانوفر - ماینتس(ساعت ۱۸)
نورنبرگ - بایرلورکوزن(ساعت ۱۸)
اشتوتگارت - گروثر فروث(ساعت ۱۸)
وردربرمن - هوفنهایم(ساعت ۱۸)
بوروسیا دورتموند - بایرن مونیخ(ساعت ۲۱)
یکشنبه۱۵ اردیبهشت(۵ می)
فرایبورگ - آگزبورگ(ساعت ۱۸)
هامبورگ - وولفسبورگ(ساعت ۲۰)