ملت ایران: فردا شب تراکتورسازی در ورزشگاه محمد بن زاید شهر ابوظبی میهمان الجزیره امارات است؛ مسابقه ای از دور برگشت مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا که برای هردو تیم از حساسیت بالایی برخوردار است چون برنده این مسابقه می تواند امیدهایش برای صعود را زنده نگه دارد و بازنده به احتمال قریب به یقین باید قید حضور در مرحله یک هشتم نهایی را بزند. البته الجزیره در صورت برد هم باید گوش به زنگ خبر نبردن الجیش برابر الشباب در دیگر بازی این گروه باشد ولی تراکتورسازی فعلا نیازی به نتیجه بازی دیگر ندارد و فقط باید برنده باشد و حتی در صورت ناکامی در این بازی هم شاید کورسوی امیدی داشته باشد.
بازگشت به جاده پیروزی
تراکتورسازی در حال حاضر ۲۶ روز است که طعم برد را نچشیده است. آخرین پیروزی شاگردان تونی اولیویرا به روز ۸ فروردین ماه گذشته برمی گردد که موفق شدند در چارچوب لیگ برتر با حساب ۲ – ۱ داماش را در رشت مغلوب کنند. بعد از آن مسابقه دو باخت یک – صفر رفت و برگشت برابر الشباب عربستان در آسیا و یک تساوی ۱ – ۱ با فولاد در تبریز حاصل کار قرمزهای تبریزی بوده است. آنها فرداشب می خواهند تا نوار نبردن های خود را در روز بیست و هفتم پاره کنند.
بازی رفت
روز ۸ اسفندماه سال گذشته بود که تراکتورسازی موفق شد در حضور انبوه هواداران خود الجزیره را ۳ – ۱ شکست دهد. در آن بازی سید مهدی سید صالحی، جواد کاظمیان و مسعود ابراهیم زاده برای تراکتور و احمد علی مبخوت برای الجزیره گلزنی کردند. شاگردان لوئیز آسپاس که در ۴ بازی گذشته بردی نداشته اند خیلی دوست دارند تا ضمن جبران شکست بازی رفت نخستین برد خود در این دوره را به دست آورند ولی تراکتوری ها در جستجوی اولین برد بیرون از خانه خود در تاریخ کوتاه مدت حضورشان در لیگ قهرمانان آسیا هستند.
به دست گیری سرنوشت
هرچند شکست و تساوی تراکتورسازی در بازی فرداشب در صورت پیروز نشدن الجیش برابر الشباب می تواند قرمزها را در کورس صعود نگه دارد ولی برد در این بازی شاگردان اولیویرا را در موقعیت مناسبی برای صعود قرار خواهد داد. اگر الجیش هم در خانه برابر الشباب پیروز باشد فاصله یک امتیازی اش با تراکتور حفظ می شود و تیم تبریزی این فرصت را خواهد داشت تا در بازی آخر در خانه با یک برد حداقلی برابر الجیش هم به دور بعد صعود کند ولی اگر برد تراکتور با تساوی یا باخت الجیش برابر الشباب همراه شود، قرمزهای تبریزی از رقیب قطری پیشی می گیرند و در بازی آخر حتی یک تساوی هم برای صعودشان کفایت خواهد کرد.
خبرهای ناخوش
امیدواریم تراکتوری ها حداقل برای بازی امشب همه حاشیه ها و اختلافات درونی را به فراموشی بسپارند. از اردوی این تیم خبرهای جالبی شنیده نمی شود. آخرین تمرین این تیم هم با تنش های زیادی همراه بود و داد و بیداد های محسن حسینی و مهدی سیدصالحی با تونی اولیویرا و دستیارانش فضای غبارآلودی را بر این تیم حاکم کرده است، شاید تنها خبر خوش پایان اختلافات محمد حسن ابراهیمی مهاجم این تیم با تونی باشد که به احتمال فراوان این بازیکن بار دیگر در جمع تراکتوری ها می تواند با سرعت خود بلای جان الجزیره باشد.
بدون محروم
اگر اختلافات تونی با برخی بازیکنان دردسر ساز نباشد، تراکتورسازی بعد از مدتها می تواند در این بازی همه یاران فعلی و سالم خود را در اختیار داشته باشد. هیچ بازیکن محرومی در جمع قرمزهای آذری وجود ندارد و با پایان تنبیهات دهنوی و ابراهیمی فرصت مهیاست تا تراکتور دوباره به جاده موفقیت برگردد. از آخرین بازی این تیم برابر فولاد هم ۸ روز گذشته و فرصت برای ریکاوری به حد کافی موجود بوده است. فقط لطفا ترکیب احتمالی از ما نخواهید چون با توجه به اختلافات تونی با برخی از بازیکنان و همچنین چیدمان های نامتعارف پیرمرد پرتغالی در بازی های اخیر که گفته می شود با پول نگرفتن او و برنامه ندادنش برای فصل آینده بی ارتباط نیست، ارائه ترکیب احتمالی تراکتورسازی برای بازی فردا شب جدا از مباحثفنی نیاز به غیب گویی هم دارد که این مورد آخری از توانایی های ما خارج است!