ملت ایران: سرالکس فرگوسن سرمربی منچستریونایتد براین باور است که ثبات کلیدی تاثیرگذار در کسب بیستمین قهرمانی تیمش در رقابت های لیگ برتر بوده
هت تریک روبین فان پرسی در نیمه اول بازی دوشنبه شب مقابل استون ویلا کافی بود تا قهرمانی یونایتد قطعی شده و این تیم به بیست و هفتمین پیروزی اش در ۳۴ بازی ای که دراین فصل در لیگ برتر انجام داده برسد.
یونایتد از شروع سال ۲۰۱۳ تا به حال تنها ۷ امتیاز از دست داده و شش گل دریافت کرده و درآستانه شکستن رکورد ۹۵ امتیازی چلسی در پایان فصل است و فرگوسن این روند فوق العاده را به شاگردانش تبریک گفته.
درپایان این مسابقه سرالکس فرگوسن به اسکای سپورتس گفت: «این فوق العاده است. سیزدهمین قهرمانی در لیگ برتر. فکر می کنم که ما شایستگی اش را داشتیم. ثبات ما را به قهرمانی لیگ رساند. عملکرد فوق العاده ای را در بازی ۲شنبه شب از شاگردانم شاهد بودیم. فکر می کنم که تمرکز تیم خوب بود.»
فرگوسن ادامه داد: «نوستالژی در ذهن افراد تاثیرگذار بود. بارها می شود که می گوئیم که وقتی من بچه بودم اوضاع این طور نبود.. این نوستالژی است. حالا این را با شرایط الان ما تطبیق دهید. ما از ۳۴ بازی ۸۴ امتیاز گرفته ایم. هیچ وقت تاحالا چنین کاری نکرده بودیم. ما بازیکنان جوان و پرهیجانی داریم. داوید دخه آ در طول فصل پیشرفت زیادی داشت. رافائل، فیل جونز، همه اینها رشد زیادی داشتند. من برای بازیکنان، تمام اعضای کادر فنی و هواداران خوشحالند. این یک یونایتد واقعی بود. همه ما به خوبی کار را پیش بردیم.»
گل دوم فان پرسی، قطعا یکی از برترین گلهای این فصل بود و خود او هم در پایان این بازی، اعلام کرد که این یکی از زیباترین گلهایی بوده که زده.
فرگوسن هم به بهترین نحو ممکن گل ستاره هلندی اش را توصیف کرد و گفت: «این یکی از زیباترین گلهای قرن بود. از نظر من که گل برتر قرن… واقعا ضربه فوق العاده ای بود. یک بار هم به من گل مشابهی از فان پرسی برای آرسنال مقابل اورتون در یکی از بازیهای فصل پیش را نشان داده بودند. او با سری به پائین به توپ ضربه ای استثنایی زد. او باور نکردنی است. در شش ماه ابتدایی حضورش در اینجا فوق العاده بود. مثل هر مهاجمی ممکن است دوران فراز و فرود داشته باشد ولی وقتی او در بازی با استوک آن پنالتی را مبدل به گل کرد، حس کردم که خب.. او هنوز زنده است. فان پرسی در بای ۲شنبه شب باورکردنی نبود. گل دومی که زد، در جایگاهی قرار گرفت که گلهای استثنایی دیوید بکام، اوله سولسشر، اریک کانتونا و همه را به گوشه ای زد.»